Излизане от порочния кръг на лекарствата

  • 15 663
  • 162
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 408
Скоро започва пролетта, след нея е лятото. Няма да бъдеш така обстрелвана с вируси. Ползвай това време за да промениш начина на хранене. Не се тъпчи, намали боклуците, не пропускай плодовете и суровите зеленчуци. Млякото е вредно в огромни количества, както и всичко останало, мярка му е майката. Пий повече вода. Ходи повече, по-малко се вози.  Имунитетът ти е зле, след всеки прием на антибиотик се срива и нямаш време да се съвземеш, защото хващаш следващия вирус. Добра храна, достатъчно движение, добър имунитет. Говоря от личен опит.

# 46
  • София
  • Мнения: 100
ЛЛ е предписал Аугментин.
Обаче не се разбира дали заради гнойна ангина го е пила. Пише само болки  в гърлото и нищо повече.


P.S. - Изкарах две гнойни ангини една след друга без температура. Лекарите много ми се чудеха. Явно организмът ми е прекалено слаб, за да опита да се защити сам... нали високата температура е защитна реакция на имунитета.

[/quote]

Явно си го пропуснала. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 851
То ако ставаше само с правилно хранене...Моята имунна система също никаква я няма, по ред причини. Обаче, трябва времето да е лошо(мъгливо) или някой да ми предаде вирус/бактерия, за да се разболея. Обличам се добре и непрекъснато се мотая по паркове и горички. Ям, каквото и когато ми се яде. Не знам как е при другите жени, но при мен има някаква цикличност...Задължително на периоди убивам за сладко, солено, зеленчуци и тестени изделия. Единствено съм се научила, че плодове се ядат преди основното, люта храна винаги с хляб и тям подобни. В този смисъл не мога да разбера как си налагаш да не ядеш определени неща. Ами ако организмът ти ги поиска?
Без лекарства пък съвсем не може, но това е още по- дълга тема.

# 48
  • Мнения: 192
Имам приятелка, която все стигаше до антибиотик. Уж хрема, уж синозит, уж болки в мускулите и все на 5ия ден почваше антибиотик. Проблем с рецептата нямаше, тъй като с познати аптекари, знаете че няма проблем. Плюс това, джипито й е приятелка и ако се наложи й дава рецепта, когато пожелае. И така поне 6-7 пъти в годината, след което следват оплаквания от корем т.н. А не си мислете, че и след антибиотика беше в супер кондиция. Те антибиотиците не са "ъпдейтвани" толкова отдавна, че няма как да очакваме да  ни вдигат на 2то хапче вече.
И така, докато обща наша позната не й пусна мухата за едни гъби, стимулиращи имунната система - мисля, даже, че по-нагоре в темата някой беше споменал за тях. И така, шест месеца вече, не съм я чула да споменава думата антибиотик. А за стомашните истории следствие на химиите, които поглъщаше, се оправи с пробиотици.
Успех!

# 49
  • Мнения: 631
Като ученичка училищната лекарка щом ме видеше пред кабинета директно ми пишеше бележката за болнични - все повишена температура, ангини, бронхити до бронхопневмонии и антибиотици на килограм, накрая ми махнаха и трите сливици и тогава се почна с болезнения цикъл и хормоните.
Сега опитвам да се справя без имуностимулатор (саменто най-често), защото правим опит инвитро.

Оушънборн, тези неща - витамин Ц, Д, омега и коластра и при бременност са ОК, така ли?
Имах две спонтанни бременности (завършили - Sad(()и при положителния тест веднага спирах всички добавки - масло от иглика/рибено/вит. Е, селен (за щитовидната), цинк, Q10 - основно и други , които сменям и включвам в различно време.

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 21:57 от lady_Joy

# 50
  • Мнения: 789
Като ученичка училищната лекарка щом ме видеше пред кабинета директно ми пишеше бележката за болнични - все повишена температура, ангини, бронхити до бронхопневмонии и антибиотици на килограм, накрая ми махнаха и трите сливици и тогава се почна с болезнения цикъл и хормоните.
Сега опитвам да се справя без имуностимулатор (саменто най-често), защото правим опит инвитро.

Оушънборн, тези неща - витамин Ц, Д, омега и коластра и при бременност са ОК, така ли?
Имах две спонтанни бременности (завършили - Sad(()и при положителния тест веднага спирах всички добавки - масло от иглика/рибено/вит. Е, силиций (за щитовидната), цинк, Q10 - основно и други , които сменям и включвам в различно време.


Привет,

Аз съм бременна и си пия всичко чинно. Освен че взимам поливитамини за бременни, пия витамин С, омега-3, фолиева доста, магнезий,селен, биозин. Ям си каквото ми се яде, не се ограничавам принципно, но забелязвам,че бебока колкото повече расте, толкова по-малко ми се яде, явно притиска стомаха.

Сигурна съм,че за щитовидната не пиеш силиций, а селен  Joy. Да, пий си го, нямаш проблеми с него. Може да си пиеш и рибеното и цинка. Виж за витамин А и Е казват,че не трябва да се пият, още повече при прием на рибено масло, в което има и от тях ( за вит. А със сигурност ). маслото от вечерна иглика го махни, билка е и не се знае какво може да причини. Предполагам,че си я пила за болезнената менструация...


# 51
  • Мнения: 1 804
Не знам дали сте наясно, че самата употреба на антибиотик води до отслабване на имунната система.
Доколкото знам пробиотиците помагат на имунитета. Моят син, когато беше малък го закрепих с един имуностимулатор, който се взема по схема, но есенно време. Мисля,че сега не е сезона за това. Имуностимулаторът се казваше Бронхо ваксом.
Ето линк за повече инфо за него. http://apteka.framar.bg/02005229/%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%85% … 7-%D0%BC%D0%B3-30

# 52
  • Мнения: 438
Искам да попитам авторката и другите, които имат чести проблеми с гърлото (ангини, хреми и др.) дали се чувстват подтиснати от нещо/някой, дали преди или по време на разболяването са изпитвали емоции като гняв, страх, яд на някой/нещо. Питам, защото при мен имаше един такъв момент и тогава ме удряше точно в гърлото.

# 53
  • София
  • Мнения: 29 083
Имах чести проблеми с гърлото преди да ми махнат сливиците. След това - не.

# 54
  • Мнения: 1 894
Искам да попитам авторката и другите, които имат чести проблеми с гърлото (ангини, хреми и др.) дали се чувстват подтиснати от нещо/някой, дали преди или по време на разболяването са изпитвали емоции като гняв, страх, яд на някой/нещо. Питам, защото при мен имаше един такъв момент и тогава ме удряше точно в гърлото.

Мен в корема ме удря и почват схващания в мускулите. Но да, на психосоматична почва тялото става уязвимо за всякакви здравословни проблеми.

# 55
  • Мнения: 7 325
При мен не е от емоция, влагата ми действа много зле, а живея буквално върху морето заобиколена от гори и за капак вали почти непрекъснато. Подозирам че имам алергия защото ЛЛ ми изписва антихистамини които ми действаха много добре.

# 56
  • Мнения: 4 270
...
от полудял имунитет идват автоимунните заболявания.

Т.е.? В какъв смисъл?

# 57
  • Мнения: 3 540
...
от полудял имунитет идват автоимунните заболявания.

Т.е.? В какъв смисъл?

При стрес, различно е при всеки човек, имунитетът му реагира и се получават сериозни проблеми.
Също безразборното ползване на хранителни добавки, имуностимуланти, още повече синтетични.
Прекаленото претоварване при работа, малкото сън.

# 58
  • Мнения: 4 270
...
от полудял имунитет идват автоимунните заболявания.

Т.е.? В какъв смисъл?

При стрес, различно е при всеки човек, имунитетът му реагира и се получават сериозни проблеми.
Също безразборното ползване на хранителни добавки, имуностимуланти, още повече синтетични.
Прекаленото претоварване при работа, малкото сън.

Попитах, защото винаги съм мислела, че причина за автоимунните заболявания са околната среда, генетични фактори...

# 59
  • Мнения: 207
Здравейте,записвам се да следя,темата е уникална HugАз обмислям да си купя сега новите мултивитамини с минерали,както и с широка гама плодове,зеленчуци и дори зелени водорасли-"АЛАЙВ"...Мнение за тях?

Общи условия

Активация на акаунт