Излизане от порочния кръг на лекарствата

  • 15 667
  • 162
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Последния писък на модата който ме остави безмълвна преди няколко месеца - кравето мляко = отрова. Интересно защо почти всички бебешките храни съдържат мляко след като е толкова вредно.
Е, чак отрова, едва ли....Но че може да причинява доста щети, болежки и вреди, да.
Бебетата могат да го обработват и усвояват.При възрастните индивиди е проблемно, защото след 3-4 годишна възраст повечето вече нямат ензима, който обработва млякото.

# 31
  • Мнения: 46 650
НСЧ, имаш много сериозни пропуски в идеята си за имунологията като цяло. Както и останалите в темата, но бих се радвала, ако ти дам повод за размисъл относно силно неправилната идея, че циркулират всичко на всичко 15 вируса и я ги познаваш, я не. Вирусните щамове са неизброимо много. Няма нищо подобно като вечен имунитет срещу прекарано заболяване с конкретен причинител. Имунитетът се осъществява от клетки с определен живот, чиято продължителност отговаря и на продължителността на напрегнатия имунитет - за вируса на грипа, например, този период е около 6 месеца...

Напълно е възможно. Това съм чела, това са ми казвали лекари, това пиша. Не съм имунолог. За мен е важно, че успяваме да се преборим, както се казва на крак и не стигаме до усложненията.
Не ме притеснява приема на АБ, когато се налага. Когато не се налага ме притеснява и то много, защото племенницата ми, например, приемаше АБ при Варицела и това доведе до усложнение, изкара до много тежко, когато спря АБ и избиха беше нещо страшно.
Също така лекуването на всеки вирус с АБ при няколко познати деца доведе до алергии, задушаване и спешно отделение.

# 32
  • Мнения: 7 325
Да, проблема с лактосата ми е ясен, статията на която попаднах обаче буквално пропагандираше че кравето мляко е отрова. Не вземам на сериозно всяка глупост която чета, но последно време нета се залива с писаници които депресират. Аз се опитвам да храня семейството си здравословно ( без крайности ) обаче излиза че плодовете и зеленчуците са нитратни или ГМО, месото и рибата пълни с хормони и Аб и какво ли още не, млякото вредно и то какво остава да ядем освен трева от поляната. Мъжът ми ми се смее, че като влезна в магазина вадя листчето с вредните ета и проверявам съдържанието на продуктите, а хорските деца ядат сандвичи с шунки, сладолед и пържени картофи.

# 33
  • Мнения: X
А, тя и тревата е отровна-токсични подпочвени води, киселинен дъжд .....    Laughing   ще се мре, то се е видяло.
Относно Е-тата, аз просто не купувам нищо, което има Е-та в съдържанието, непознати съставки, или повече от 3-4 съставки.
Да, чела съм, че някои Е-та били натурални, други не били вредни, аз предпочитам да не рискувам и не купувам.Достатъчно Е-та ям, когато ми се налага да се храня навън.

# 34
  • Мнения: 7 325
Аз не мога да ги избегна, че и в хляба ги има, а и всичко си купувам не мога да си го произведа та съм им направила селекция.

# 35
  • Мнения: 789
Това за кравето мляко е поредната глупост,която не знам защо така усилено се пропагандира. Четох някъде,че дори "възпалявало" стомаха и тем подобни глупости. Пълни измишльотини. Истината е,че хубавата храна е тази с която са се хранили нашите предци на село: зеленчуци ( основно кореноплодни като картофи, моркови и прочее ), бобови, плодове,месо и мляко. Добре е известно,че в България плодове като банани, киви, манго, портокал,ананас не се отглеждат, но си имаме наши - боровинки, малини,къпини,ягоди,сливи,ябълки,дюли,череши,вишни. И да не забравяме - хляб! Има много поговорки за хляба и то не случайно.

За съжаление в днешно време, живеейки в града не можем да си набавим храни с такова качество. Едно време всичко се отглеждаше естествено, без допълнителни "добавки". Сега освен на пазара, мисля че по големите вериги не може да се намери "жива" храна с добро качество. Принципно купуваме от Фантастико, но онзи ден слязох до пазара на Красно село и разликата е УАУ. Дори месото е по-качествено, намерих си пресни продукти и то на нормални цени.

Не можем и да избегнем храненето навън. И на мен ми се случва 1-2 пъти в годината да ям МакДоналдс, но не смятам това за нещо невероятно лошо. Случило се е. Същото важи за вафли, кроасани, разтворими кафета, кафета от машини и други. Всеки ги е ял и всеки ги яде, просто така се случва. Не трябва да се самобичуваме заради това, не е толкова фатално. Важното е основната храна да е хубава и прясна.

Относно добавките и имуностимулантите - има ужасно много. Всяко ново се рекламира като най-доброто,най-мощното и т.н. Аз лично се съгласявам с гореизброените. Боледувала съм много като дете, все ангини, все пневмонии и прочее и аз бях нон-стоп на АБ. Накрая ми махнаха сливиците и се оправих. Лично бих препоръчала: Витамин С в по-големи дози ( до 3 гр на ден ), Омега-3 ( до 4 грама на ден ), БИОЗИН ( това е коластра, от скоро я пия от както съм бременна и съм много доволна ), витамин Д3 ( от 5000 UI по едно на ден ).

Други: ехинацея, лимон с мед и чесън, цинк....списъка продължава. И не само храната + добавките, но и трябва движение срд природата, слънце, плуване, като цяло спорт.





# 36
  • Мнения: 460
Твърденията за млякото и мен много ме изненадват. Знам, че с годините на организма му отнема малко повече време да го усвои, но все пак не смятам, че е опасно, както се опитват да го изкарат. И за да не се отклонявам от темата, ще кажа, че аз също много мразя да пия лекарства за щяло и нещяло, за най-малката болежка или симптом. Но въпреки това се старая да подкрепям имунната си система, гледам да ям по-малко мазни  храни и повече плодове, и отделно през няколко месеца пия пробиотик  и не знам дали заради него , обаче тази зима съм в перфектно здраве.

# 37
  • Мнения: 789
И аз съм ЗА пробиотиците с 2 ръце. В момента пия тези:

http://www.solgar.com/SolgarProducts/Advanced-Multi-Billion-Doph … able-Capsules.htm

# 38
  • Мнения: X
Теориите за млечните ми бяха на кантар.Просто така сме отгледани, че млякото е супер полезно, много калций и прочие.Но след като се убедих, че може и да вреди, вече не го консумираме в същите количества.Мъжът ми през зимата почти не консумира млечни продукти, позволява си по малко твърди, достатъчно зрели сирена и вече четвърта година ефекта е налице, не се разболява.В сравнение с предишни години, когато още от първото захлаждане през октомври, та чак до април ходеше все с капките за нос, не го пропускаше нито един вирус, всяка зима боледуваше поне по два пъти, разликата сега е огромна.

# 39
  • Мнения: 789
Ок, но не разбирам каква точно е връзката млечни - боледуване? Може ли да обясниш по-подробно?

# 40
  • Мнения: X
Ок, но не разбирам каква точно е връзката млечни - боледуване? Може ли да обясниш по-подробно?
http://bojidarzimnikov.com/?p=1487

Явно при мъжа ми е било образуването на слуз, която затруднява нормалната работа на органите, особено на дихателната система.А може  и да е вид алергия към млякото.По негови думи и на свекърва ми, той винаги си е бил болнав.Но е отглеждан с достатъчни количества мляко-прясно и кисело, сирене, кашкавал....Откакто ги спря/намали драстично, вече не е болнав.    Laughing


# 41
  • Мнения: 19 376
За едни болки в гърлото не бих ходила на лекар, камо ли да пия антибиотик без антибиограма.
Лекуването с Осцилококцинум, щото сме видели рекламата, изобщо няма да го коментирам. Тя хомеопатията е билки и е безвредна. Тъй казват по рекламите поне, а на тях със сигурност може да се вярва  ooooh!

Та, освен всички съвети, препоръчвам на авторката да се информира малко как протичат болестите, да смени личния или да си пуска сама изследвания и да прочете за хомеопатията, ако ще я ползва.

# 42
  • Berlin
  • Мнения: 11 344
И аз за около 1 година пих 4 вида антибиотик, обаче не пускам специална тема в бг-мама. Simple Smile Просто знам, че се е наложило. Ако не се налагаша, хич нямаше да ги купя дори. Не мисля, че съм си съсипала имунната система по този начин.
Намери си лекарка, която не изписва антибиотик за всеки случай.
Понеже гърлото ми е слабо място, съм си намерила моите неща за бърза помощ, когато усетя нещо да се задава.

# 43
  • София
  • Мнения: 100
Предписали са ти антибиотици защото си имала гнойна ангина. Това означава, че инфекцията е бактериална и АБ е задължителен. В такава ситуация бих те посъветвала да ти вземат секрет за изследване за да се разбере каква точно е бактерията причинител на инфекцията и тогава се назначава най - подходящия АБ. На детето на моя приятелка се наложи три пъти да му взимат секрет от носа за да изолират бактерията. Страноо ми е, че ЛЛ не ти е предписала пробиотик, вече е задължителна практика да се предписва. За имунната ти система мога да ти препоръчам Мико Дифенс, който е натурален продукт на основата на медицински гъби. Микотерапията сравнително от скоро навлиза в БГ като метод на лечение, но е изключително ефикасна.

# 44
  • Мнения: 19 376
ЛЛ е предписал Аугментин.
Обаче не се разбира дали заради гнойна ангина го е пила. Пише само болки  в гърлото и нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт