Бъдещи мами с термин декември - V

  • 16 339
  • 261
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 596
Какви са тези неща за плацентата, степени, зреене, не съм чувала

# 46
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Янче
и аз си мечтая за момента на забрана на пушенето, особено в ресторанти и др. подобни заведения.

Аз имам още 3 седмици до болничния, а може да работя и след това. Днес дойде едно момиче да ме замества, но като видя колко е работата се шашна и може би ще се откаже, още повече че е с детенце на 1 год. и 7 мес. Направо незнам какво да правя.

# 47
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
МАЛКО ИНФОРМАЦИЯ ЗА БЪДЕЩИТЕ МАМИ

За да излезнеш в отпуск по майчинство трябва да подадеш към работодателя молба свободен текст.
Еднократната помощ от 200 лв. за раждане се изплаща от социалните служби по местоживеене на майката. Документите, които са необходими са:
- Акт за раждане на детето /първо го записваш в общината по местоживеене и от там ти го издават/ в оригинал. Задължително си наравете по няколко копия защото може да ви го забавят в социалното и повече от месец.
- Личните карти на двамата родители /ако са семейство/, за всеки случай носете и копия
- Документ за семейно положение /от общината/
- На място се полъва и една Молба по техен образец
С едно ходене можете да подадете и Молбата за детски. За нея ще ви трябват и служебни бележки за дохода /брутен/ през последните 6 месеца.
Помощта и детските могат да ви бъдат платени по дебитна карта /желателно на ДЗИ или в пощата със запис/.
Ако Молбите се подадат до 15 число на месеца помощта и детските могат да ви бъдат платени до края на месеца. В противен случай това става в края на другия месец. Акта за раждане на детето ще ви бъде върнат след плащането на помощта, защото на гърба му отбелязват, че помощта е платена.

Надявам се че съм ви била полезна.

# 48
  • Мнения: 772
Dezyg, наистина много полезно, мерси! Всъщност тази помощ за раждане от всички ли се получава, или е като детските - в зависимост от бюджета на семейството? Май и общината е място, което е добре да се посети преди Деня.

А колкото до перинеума - в разни книжки четох как се прави, ама нищо не схванах, честно казано Cry Така че, Шоши, ако можеш да кажеш нещо повече за това масажно масло - вероятно и тук би могло да се открие и да върви с упътване, което да разяснява нещата?

# 49
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Еднократната помощ за раждане не зависи от дохода на семейството и се получава от всички, но има някакъв давностен срок.

# 50
  • Мнения: 2 567
И на мен не ми е 100% ясно как точно се прави масажа, но ще ви преведа дословно от мойта книга за бременни:

Около 6 седмици преди термина трябва да започнете да разтягате мускула между вагината и ануса. Чрез тези масажи той става мек, еластичен и разтеглив. Използвайте за това например олио от пшенични зародиши. Начин: капнете 1капка олио върху пръстта си и го вкарайте около 3 см във влагалището. След това внимателно натискайте посока ануса. След няколко дни се опитайте да вкарате 2 пръста и да ги разтворите по диагонал-по този начин разширявате тъканта напречно. Постепенно с всеки изминат ден се стремете да увеличавате натиска и броя пръсти докато стигнете до 3-4 пръста. Ако ви е по-удобно можете да вкарате 2та си показалеца и нежно да ги разделечите-винаги по посока на ануса. Важно е пръстите да не са свити и да натискате надолу. Това разтяга тъканта по дължина и напречно. Трябва да масажирате дневно по около 5 мин. Естествено задачата може да се поеме от партьора ви  Laughing

Това е, надявам се да сте разбрали нещо  Embarassed и да съм ви била полезна. Малко первезно, но се препоръчва горещо от акушерките тук.

# 51
  • Мнения: 772
Mersi mnogo za infoto, pone shte probvame!

# 52
  • Мнения: 1 704
Цитат на: 6o6i
Това разтяга тъканта по дължина и напречно. Трябва да масажирате дневно по около 5 мин. Естествено задачата може да се поеме от партьора ви  Laughing


Звучи интересно, ама аз нашия тати няма да го тормозя с подобни процедури, че и без тва е вече толкова време на сухо милия.. Rolling Eyes  кво да го дразня само  Twisted Evil

# 53
  • Мнения: 596
Аз категорично се отказвам от тези масажи!

# 54
  • София
  • Мнения: 2 493
Звучи ми баш като мастурбиране  Twisted Evil хихихихи
докато го четях и на мен ми мина през главата да помоля партнЬора... може пък да се окаже забавно  Twisted Evil  Twisted Evil

# 55
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Mags
Звучи интересно, ама аз нашия тати няма да го тормозя с подобни процедури, че и без тва е вече толкова време на сухо милия.. Rolling Eyes  кво да го дразня само  Twisted Evil

Хаххаха кво вика да го дразня Simple Smile Simple Smile Simple Smile Кажи му да ми се обади - имаме тема за разговор както разбирам Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 2 493
Футуре купихме си новия брой ама немога да разбера къде... я кажи на коя страница да отворя?

# 57
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Yanche
Футуре купихме си новия брой ама немога да разбера къде... я кажи на коя страница да отворя?

В следващия брой, Янче. Сори ако съм те подвел ама и аз не бях разбрал... Ти за "9 месеца" ли говориш ? Дай на ЛС, че много офф стана пак... Simple Smile

# 58
  • Мнения: 854
Мда, ние четохме заедно с татито за масажите и ни минаха разни похотливи мисли през главите  Embarassed Нищо необичайно всъщност!

# 59
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Future pere
Цитат на: Mags
Звучи интересно, ама аз нашия тати няма да го тормозя с подобни процедури, че и без тва е вече толкова време на сухо милия.. Rolling Eyes  кво да го дразня само  Twisted Evil

Хаххаха кво вика да го дразня Simple Smile Simple Smile Simple Smile Кажи му да ми се обади - имаме тема за разговор както разбирам Simple Smile


Ееееее аре ше потърпите още месец-два.. Wink  вчера му викам тебе ако те бяха взели в Big Brother немаше да имаш проблеми с въздържанието 3 месеца - та ти си го можеш!!!!!!!!!  Laughing  Laughing сериозно - той ми е добричък, стиснал е зъбки и въобще не мрънка.. и аз така  Cry

Общи условия

Активация на акаунт