Баба Марта наближава, АВГУСТовско бебе вече шава (5)

  • 35 653
  • 733
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 162
Добро утро момичета, явно искат пари за болничен, даден без причина,  а по желание на клиента. Поне при мен беше така.

Относно кисилините защо не може сода бикарбонат? Аз преди да разбера , че съм бременна правех едно лечение 10 дни със сода бикарбонат и на бебето му няма нищо хем тогава е било още в зародиш.

aissa80 - къде ще правиш ФМ? И аз съм на 31 ви в София на ФМ в Марковс център.

# 616
  • Sofia
  • Мнения: 373
Аз на 31.03 ще правя ФМ и прегледа при кардиолог в Надежда Simple Smile
Дано всички се похвалим с добри новини в този ден  thumbsup

# 617
  • Мнения: 2 892
. Но съм си определила юни и юли за по-сериозна подготовка (с миналата Б купихме и сглобихме мебелите и подредихме детската стая месец преди термина, после изпрах и изгладих всички дрешки, които бях купувала).  Simple Smile
И аз така мисля да направя, да се въздържа, колкото и да ми е трудно...поне имам за кой друг да поръчвам/пазарувам  Heart Eyes

# 618
  • Мнения: 282
galiass, незнам точно защо не може сода за киселини, ама нещо свързано с PH и , че содата го променя, а не трябва..... не разпитвах с подробности, защото така или иначе не понасям сода Simple Smile.

Фетална ще правя в МЦ Света Петка при Стратиева.  Hug

# 619
  • Мнения: 1 234
Здравейте момичета   bouquet
За болничните когато сме бременни е по-различно ...и тези глупости на личните за "основание" за болничния са просто прах в очите само и само да вземат някой друг лев  #Cussing out Не би трябвало да ти откажат, въпреки че по пътя на логиката наистина трябва да има основание за болничният ....... Flutter
За киселини една приятелка ми каза за подсладена сол .... имало я в големите вериги ...а на мен лично ми помага чая от мента  Peace

Нещо се разкихах от сутринта ..... дано ми се размине, че в събота сме на бебе  Heart Eyes И понеже кихам колкото и смешно да звучи с цяло гърло и стомах и ме заболя ниско .... чудя се да изпия ли едно Но шпа?
За дрешките за момчета наистина са едни тъмни и еднообразни ..... не че не са сладки не сте ме разбрали правилно, просто е кофти че за момиченца има толкова разнообразие, а за момченцата е еднообразно цветово ...... Така като се замисля единствено за това бих се разочаровала ако се окаже момченце че няма да има толкова разнообразни неща да му купувам  hahaha

# 620
  • Мнения: 162
galiass, незнам точно защо не може сода за киселини, ама нещо свързано с PH и , че содата го променя, а не трябва..... не разпитвах с подробности, защото така или иначе не понасям сода Simple Smile.

Фетална ще правя в МЦ Света Петка при Стратиева.  Hug

Да така е - променя PH (алкализира го ), аз точно с тази цел го правих, защото имах силно възпаление + цистит и E.coli - и изчезна всичко де Simple Smile)) . По принцип не пия лекарства освен при голяма нужда (не съм пила с години).

# 621
  • Айтос
  • Мнения: 358
Ама как ще ви искат пари за болничен?!? Сигурно в комисията си ги разделят. Нещо като подкуп. На мен не са ми взели и една стотинка!
И новият ми болничен е вече в НОИ  Wink Чака за обработване. Дано се получи преди великден.

shhht.secret
, браво, браво  Hug Храни бебчето да здравичко и пухкаво  Hug И аз бая си хапвам, ама последните няколко дни ми беше тооолкова лошо,че си пропуснах междинните плюскания. Не е лошо де, че доста прекалявам, ама не мога да издържа! Гладна съм през 2 часа!

За амниото- на мнение съм,че при такива показатели трябва да се направи. За спокойствие на родителите. Сигурна съм, че всичко ще излезе ОК, а иначе ще се притеснявате и треперите още 6 месеца.

Уф, трябва да си прибирам покъщнината,че в неделя заминаваме, а още не съм започнала  #Crazy Даже още намам план и не мога да събера смелост.

# 622
  • Мнения: 415
АГ ми работи с клиника Торакс и там ми удължават болничния,затова си мисля,че ми взимат пари,но ще говоря с ЛК... Иначе вече съм в 5-ия месец и въобще не го усещам това бебче и приятелят ми ми казва,че ми бил мн малък корема и сега само се психясвам,а съм на лекарнчак в края на месеца. Направо се чудя,дали да отида някъде, ей така,профилактично...

# 623
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
АГ ми работи с клиника Торакс и там ми удължават болничния,затова си мисля,че ми взимат пари,но ще говоря с ЛК... Иначе вече съм в 5-ия месец и въобще не го усещам това бебче и приятелят ми ми казва,че ми бил мн малък корема и сега само се психясвам,а съм на лекарнчак в края на месеца. Направо се чудя,дали да отида някъде, ей така,профилактично...
Аз бих отишла..то ако даваш пари за болнични, то по-добре 40 лв за преглед:)

# 624
  • Sofia
  • Мнения: 373
Ей така от любопитство попитах в темата "Майчино счетоводство" за болничните - и от там потвърдиха, че няма нито един закон или наредба, според които болничния да ти се ползага ей така, без здравословен проблем, опасно работно място или някакъв друг рисков фактор  Mr. Green Ако самото АГ е член на ЛКК е още по-лесно, ако пък не е може да се налага да се бутне някой лев Simple Smile
Реално не е правилно / законно, а че си е масова практика е ясно  Peace

# 625
  • Мнения: 415
АГ ми работи с клиника Торакс и там ми удължават болничния,затова си мисля,че ми взимат пари,но ще говоря с ЛК... Иначе вече съм в 5-ия месец и въобще не го усещам това бебче и приятелят ми ми казва,че ми бил мн малък корема и сега само се психясвам,а съм на лекарнчак в края на месеца. Направо се чудя,дали да отида някъде, ей така,профилактично...
Аз бих отишла..то ако даваш пари за болнични, то по-добре 40 лв за преглед:)
Да,даже вече имам час за довечера  Simple Smile

# 626
  • Мнения: 368
Ето ме и мен след вчерашния преглед и тук да дам отчет  Grinning Всичко е наред с бебчо, все така активен и надолу с главата, а аз се чудя защо ме ритка до пъпа   Mr. Green вече е 273гр. и доки му огледа всичко, показа на таткото всичко подробно и каза, че пишката си е там  Blush Показах и изследванията от пълна кръвна картина и урина и не и хареса особено хемоглобина ми, който е 111, каза да хапвам повече пържолки и др. храни богати на желязо ( няма да ги изброявам) и да си го набавя по този начин, че ако ми изпише да го пия ще имам запек. Оплаках и се, че вече за 2-ри път ми се случва еднократно парене при пишкане и поиска да пусна стерилна урина. Записа ми час при д-р Искилиева пак там в клиника Щерев в 22 г.с. за ФМ.
Относно болничните и аз си ги плащам Crossing Arms , но май е от рода на 10лв.
Имам ужасни киселини и аз, само студено пастьоризирано мляко ме спасява, една чашка и съм тип топ, иначе са изгарящи, дори повръщам понякога.
Не ми минаватсърбежите по гърдите и днес си чакам от speedy мазилото, че не се издържа и през нощта се будя да се чеша  #Cussing out
Вчера си избирахме мебели с ММ за обзавеждане  преди прегледа в Сф, тъй като ни предстои да се отделим на друг етаж и го накарах да влезем в един бебешки магазин, харесах си 2 колички  1stroller, креватче  1crib и дрешки на Carramell, които са много симпатични и свежи, но съм суеверна и няма скоро да пазарувам, а така ми се искааааа  newsm71 първо етажа да подготвим за да има удобства за бебчо.
И още нещо да споделя с вас, вчера казвам на лекарката, че много слабо го усещам и рядко и тя ми отговори, че е нормално за 19 г.с да е така, казва- после какви шутове ще има  newsm68 и след като се прибрахме като се започна едно след друго леки ритничета, даже и таткото ги усети и беше много щастлив, сутринта пак беше много активен  Grinning
Това е за сега от мен отивам да  prostor newsm79 wash

# 627
  • Мнения: 361
Според мен е спорен въпрос с причината, тъй като по време на бременност никой не може да докаже, че си измисляш болежка. Ако твърдиш, че те боли нон стоп ниско долу, как докторът ще гарантира, че не е вярно? Трябва да е много смел, за да откаже да те остави вкъщи и да разчита, че утре няма да тръгнат контракции докато си на работа или на път. За останалите видове болнични съм съгласна - там едно изследване потвърждава много бързо дали лъжеш или не.

Аз днес си взех резултатите от урините и антибиограмата - уж са добре, но бъбрекът продължава да ме трови нощем. Ще видим док какво ще реши следобед. Като пробвах да пия много вода, след първата бутилка ми се срутва кръвното и почва един главобол... ooooh! Хич не нося на ниско кръвно и пак си изкарвам с 2 литра вода на ден.

Така ми се пазарува и на мен вече, нямам търпение да минат тия месеци. Мислех, че бременността е един такъв лежерен период, в който ти е драго да си мечтаеш и чакаш, а всъщност през цялото време броя дните и искам час по-скоро да си видя бебчето.

Относно ФМ вие кога си я насрочихте? Сега съм в края на 17-та седмица, а повечето препоръчват между 18-22 г.с. Решила съм да е при Троянчев, но не знам кога да се обадя за час - дали не е рано още. Ако чакам 21-22, това са седмиците около Великден и не знам дали ще могат да ме вземат тогава. А по-рано не е ли много рано?  newsm78

# 628
  • Мнения: 112
bybuHka , аз вече си запазих час при Троянчев за 17.04 и имаше свободен само сутринта, така че е добре да действаш бързичко и да запазиш. Аз мислех, че звъня доста рано, но се оказа, че не е съвсем така.

# 629
  • Мнения: 63
И аз ще споделя мнение за амниоцентезата. Аз лично съм твърдо против. Имах късмет резултатите от БХС да са ми отлични, но още преди това бях категорична. Около мен има няколко момичета, които си направиха амниоцентеза заради риск от заболявания на бебчетата, резултатите бяха страхотни- нямаше им нищо, но месец два по-късно загубиха бебетата заради самото изследване. Има толкова много заболявания които не можем да предвидим - ако е писано нещо да има, пак ще си има. Това е моето мнение.
Относно киселините на мен много ми помага газираната вода/сода. От както съм бременна постоянно ми се пие тоник, но разбрах че е много опасен и не си позволявам. Замених го със сода и определено забелязах как киселините ми изчезнаха. Аз имам много много сериозно притеснение, че не усещам бебето. Ходя си на прегледи и го виждам през 2 седмици...на 17 съм на ФМ. За сега бебето върви с 6 дни напред...уж всичко е наред, в 19 седмица съм. Усещам леки побутвания, но не ритници и други такива сладки неща. Много ми е тъжно...искам да започна да си общувам с него...а дори не усещам признаци че съм бременна. Все едно не съм - така се чувствам. Корема ми също е много по-малък от тези, които виждам в интернет в моята седмица. Също така не съм качила нито един килограм...а си ям - дори много. Изписах цял роман, но притесненията се събират, а аз рядко имам възможност да пиша. Simple Smile Това е за сега. Наслаждавайте се наидващото хубаво време иии много усмивки!

Общи условия

Активация на акаунт