Баба Марта наближава, АВГУСТовско бебе вече шава (5)

  • 35 666
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5
благодаря момичета много сте мили,лека бременност и на вас Simple Smile

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 723
 welcome момичета  bouquet
Веси и аз съм за 9-ти Peace

# 677
  • Мнения: 361
Казвам се Десислава, на 31г, от Варна съм, но живея в София по стечение на обстоятелствата, термина ми е на 19.08, първа бременност ми е.

ИИИ, че хубаво - с теб сме с един термин  Hug Hug

Добре дошла!

# 678
  • Мнения: 185
Ехааа, днес е ден за нови попълнения!
purblanca, vesiittto  welcome 
  bouquet

# 679
  • Мнения: 5
welcome момичета  bouquet
Веси и аз съм за 9-ти Peace

Simple Smileмного се радвам че сме заедно Hug

# 680
  • Мнения: 5
Ехааа, днес е ден за нови попълнения!
purblanca, vesiittto  welcome 
  bouquet
Благодарим за топлото посрещане  bouquet

# 681
  • Мнения: 42
Да взема и аз да се запиша преди да сте сменили темата на 6-та  Laughing

# 682
  • Мнения: 125
Здравейте Мами,

Добре дошли на всички нови Мами и леко бременее с нас Simple Smile

Днес празнуваме рожденият ден на малкият ми брат в сряда стана на 16 години, но днес реши да празнува и къщата е пълна с тинейджъри ... ММ стяга багажа тръгва на път и ще се върне чааааак началото на юли тъкмо като е време да се правят най-големите приготовления ... Аз утре съм на преглед да видим Артур расте ли Simple Smile той за сега е много деликатен и нежен и съвсем леко ми пърха в коремчето ... много приятно усещане ...

Ах гледам пуснали сте нови сайтове и така съм се нагледала пак на някой неща ... и се питах ако имаме мами в групата дето са раждали лятото какво трябва да е за изписването - предполагам нещо лекичко като гащиризонче, шапчица и евентуално ръкавички ... и пелената някаква летна лекичка, нежна ... аз ги гледах тук сайтовете ма то вътре 100 неща ... пък август предполагам ще си е доста топличко ... и повечето ми се виждат излишни ...

Лек ден от мен мамита, че тез тинейджъри срутиха третият етаж, големи танци се вихрят ... е да си призная купих им сайдер, не че е много алкохолно само 4,5% ма пак де ....

# 683
  • Мнения: 185
... и се питах ако имаме мами в групата дето са раждали лятото какво трябва да е за изписването - предполагам нещо лекичко като гащиризонче, шапчица и евентуално ръкавички ... и пелената някаква летна лекичка, нежна ...
Първо, честит рожденник!  dance Дано къщата оцелее  Whistling
Аз също бих се радвала на съвет от мама, която е раждала лятото.  Hug
Да си призная, аз съм си харесала и комплект за изписване и  пелена ... ама само на снимка - живот и здраве ще ги избирам на живо юни/юли. Хич не знам дали са подходящи..  newsm78

# 684
  • Мнения: 282
синът ми е роден Август. На изписването беше с тънко боди с къс ръкав, ританки и жилетчица от плат - тънка. Вместо одеалце беше с пеленка, която после ползвахме в количката за завиване в по-топло време.

Този път мисля да не се възползвам от комплектите за изписване, защото в нашия имаше потник, гащи, лигавник, ръкавички и какво ли още не, които никога не използвах, а само дадохме сума ти и пари. Живот и здраве ще взема гащеризончета от този тип: http://bg.nextdirect.com/en/g30554s1 и по една пеленка или съвсем тънко одеалце. Simple Smile Hug

# 685
  • Мнения: 68
Ето ме и мен след вчерашния преглед и тук да дам отчет  Grinning Всичко е наред с бебчо, все така активен и надолу с главата, а аз се чудя защо ме ритка до пъпа   Mr. Green вече е 273гр. и доки му огледа всичко, показа на таткото всичко подробно и каза, че пишката си е там  Blush Показах и изследванията от пълна кръвна картина и урина и не и хареса особено хемоглобина ми, който е 111, каза да хапвам повече пържолки и др. храни богати на желязо ( няма да ги изброявам) и да си го набавя по този начин, че ако ми изпише да го пия ще имам запек. Оплаках и се, че вече за 2-ри път ми се случва еднократно парене при пишкане и поиска да пусна стерилна урина. Записа ми час при д-р Искилиева пак там в клиника Щерев в 22 г.с. за ФМ.
Относно болничните и аз си ги плащам Crossing Arms , но май е от рода на 10лв.
Имам ужасни киселини и аз, само студено пастьоризирано мляко ме спасява, една чашка и съм тип топ, иначе са изгарящи, дори повръщам понякога.
Не ми минаватсърбежите по гърдите и днес си чакам от speedy мазилото, че не се издържа и през нощта се будя да се чеша  #Cussing out
Вчера си избирахме мебели с ММ за обзавеждане  преди прегледа в Сф, тъй като ни предстои да се отделим на друг етаж и го накарах да влезем в един бебешки магазин, харесах си 2 колички  1stroller, креватче  1crib и дрешки на Carramell, които са много симпатични и свежи, но съм суеверна и няма скоро да пазарувам, а така ми се искааааа  newsm71 първо етажа да подготвим за да има удобства за бебчо.
И още нещо да споделя с вас, вчера казвам на лекарката, че много слабо го усещам и рядко и тя ми отговори, че е нормално за 19 г.с да е така, казва- после какви шутове ще има  newsm68 и след като се прибрахме като се започна едно след друго леки ритничета, даже и таткото ги усети и беше много щастлив, сутринта пак беше много активен  Grinning
Това е за сега от мен отивам да  prostor newsm79 wash



Здравей,

и ти ли се следиш в Щерев. Аз също си купих абонамент там, вече правих първия БХС, сега в края на март съм при Искилиева за ФМ. За сега всичко беше наред, резултатите били добри, без притеснения. И аз съм със нисък хемоглобин. Преди 3 дни страшно сърцебиене получих, главата три дни адски болки и отидох при д-р Юнакова, аз при нея се следя. Бебо беше наред, но майка му с кръвно 50/90... Затова ми изписаха едно сиропче  Билкова кръв, със желязо. Запека е налице разбира се, но след месец мъки се справих с него със пробиотици "Пробиен травел". От тогава никакви проблеми! Препоръчвам го!
Искам да питам има ли мами, които се следят в "Щерев" и ако се наложи преглед при друг специалист къде ви изпращат? Единствено това е лошото, че там няма други специалисти освен АГ...

# 686
  • Мнения: 162
Здравейте и от мен, страхотен ден днес групата расте усилено   bouquet Добре дошли на новите мами, лека бременност и здрави бебоци.
Относно казването - аз исках да изкрещя на целия свят, даже да си призная не повярвах и на теста за бременност предвид, че съм на 35г и стана от 1я път. Въздържах се обаче, защото исках да си се порадвам малко аз преди да се разбере, а вече не мога да го крия. Дори през якето ме разбират Grinning

aissa80 - и аз като теб смятам за излишни тези комплектчета готовите и ще заложа на нещо което ми хареса друго - подобно на това , което даде за пример и ти.

Ох, започнала съм да хапвам повече от една седмица, просто е очевадно ..... но стартирам с нормални кг и телосложение и после с една фитнес програма ще се оправя. Важно е бебето да е добре

# 687
  • Дупница
  • Мнения: 76
Еха ,колко нови мамита са се присъединили. welcome и от мен момичета.Така да продължаваме да се увеличаваме newsm10

# 688
  • Мнения: 89
Здравейте, мами! Добре дошли на новодошлите бъдещи мами, пожелавам на всички ни лека бременност.
Моля да ми сложите едни розови гащи на първа страница - гинеколога потвърди, че ще имаме дъщеричка. Дори и име сме приготвили - Татяна. Името ми харесва отдавна, още повече, че свекървата е Тянка, а през август се чества св. Татяна. Така малката ще има РД и ИД през август.
Аз съм заплела едно одеяло, в зелената гама. Няма да го разплитам, защото е наполовина готово вече. Но пък следващото, което ще започна да плета, ще е НЕЩО В РОЗОВО! И с пеперуди и цветя Simple Smile
Виждам, че сте мислили за дрешки за изписването - старателно прочетох и ще взема пример от вас. Митко го изписаха на 26 декември, беше малко бебе и дрехите, купени за изписването му бяха огромни. Честно казано, не ми се инвестира в комплект за изписване - това е нещо, което ще се носи едва седмица-две, имайки предвид колко бързо наддават новородените. Но пък свекървата може да иска да купи/КУПИМ някое чаровно рокле, имайки предвид, че ще кръстим беба на нея. Simple Smile
Хубав уикенд ви пожелавам!

# 689
  • Мнения: 106
Ехааа днес е ден за нови мамчета.  bouquet Добре дошли на всички и лека бременмост. Много "Десита" станахме в темата  Joy Относно дрехите за изписване...майка ми държи да е комплект всичко. Ще видим, има време до август Stop

Общи условия

Активация на акаунт