Баба Марта наближава, АВГУСТовско бебе вече шава (5)

  • 35 601
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 42
Здравейте, бъдещи мами, и от мен! Този път вече с някакъв, що може, да се нарече коментар, тъй като одеве не вярвах, че ще се породят някакви въпроси за първи пост. Предстои ми преглед и преди да запиша час при доктора искам с вас да се посъветвам, тъй като за мен е първа бременност и понякога се чувствам като в небрано лозе, въпреки, че чета различни статии и в различни форуми.
Въпросът ми е свързан с феталната морфология-задължителна ли е през бременността? Питах моя АГ когато бях на втори преглед в началото на февруари за БХС и той каза, че не ми го е предложил, тъй като при мен не са налични фактори, които биха предразположили бебо към генетични заболявания. А все си мисля, че двете все са свързани и щом няма нужда от едното, ще мина и без другото. НО, моя колежка, която е в 11-та седмица каза, че мислела в понеделник да ходи на ФМ, защото тя нямала търпение да разбере момче или момиче ще е.
Вторият ми въпрос е свързан с това какво повече може да се види на 3Д/4Д, тъй като с обикновен ехограф пак ще се види сърдечен ритъм и пол на бебето.

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 373
 welcome на всички нови мами Simple Smile

За изписването - моя мъник изписвахме края на юни, топло беше. Боди с къс ръкав, ританки, памучна жилетка и памучна пеленка. Бяха си от комплект, още имаше лигавник и шапчица, които по-нататък също ползвахме. Само ръкавичките не сме ги ползвали. Т.е. има си и подходящи комплекти, но сигурно още не са извадили летните варианти. Но не са задължителни разбира се Simple Smile

Ние сутринта обикаляхме Икеа, че трябва да измислим някакви мебели за детската. Най-вече да събера детските неща само там, че сега има из всички стаи  ooooh!

Ваня В.
- има хииииляди неща, които се виждат на ФМ и според мен е адски важна - т.е. и двете ФМ. Има маркери, които могат да сочат са генетични заболявания, или се виждат механични дефекти. В моя случай на втората ФМ се видя много сериозен сърдечен проблем и се наложи да махна първото си бебе... Оглеждат се абсолютно всички ограни - сърце, мозък, артерии, бъбреци, стомах, гръбначен стълб, кости, кръвотока от майката към бебето и тн... Адски много и ужасно важни неща....
Обикновено АГ нито са квалифицирани, нито апаратурата им е достатъчно добра да видят всичко това и незнам що за лекарка е да не държи на тези прегледи...  Naughty Пола реално е последна грижа....

Последна редакция: сб, 14 мар 2015, 16:58 от krisskata

# 692
  • Мнения: 289
Здравейте!
Времето е отвратително и адски много ме дразни. Май наистина ще дойде пролетта чак през юни. Crossing Arms
Все пак ММ ме убеди да излезем на кафе, то пък голямото разнообразие... Все е нещо, ама... голям каприз съм станала напоследък. Tired Довечера пък сме на гости. Дано поне там се разнообразя малко, че вече...

Между другото, аз пак поръчах дрехи за бебето. Тези двете неща, които показах вчера, ги поръчах.

За изписването - моят син е роден през юли. Бях му пригласила за изписването едно гащеризонче, а за отдолу - боди с къс ръкав. Нещо такова представляваше, но с дълги крачоли. Бях занесла и пелена, и чорапки, както и боди с дълъг ръкав, като идеята ми беше акушерките да преценят с какво да го облекат. Ами, обуха му гащеризона с късия ръкав + чорапките. Съвсем леко го завиха в пелената, като оставиха ръчичките отвити. Смятам, че му беше добре.
Сега за изписването на бебка пак мисля акушерките да преценяват. Ще занеса това, което поръчах сега, защото много ми хареса - клинчето с туниката. Ще занеса чорапки и тънка пелена, както и някакво болеро обмислям да търся, пък те да я обличат така, както преценят. Peace

Газела, много се смях с това, което си публикувала. Mr. Green Ще го покажа и на ММ после. Mr. Green

Емел, и аз съм като теб с килцата и коремчето. Simple Smile

Иначе ние казахме само на най-близките си приятели и роднини. На останалите не виждам смисъл засега да им разгласявам. Не, че крия, но просто не виждам причина да казвам на всеки втори познат, когото срещна. Peace Като ми проличи и без това ще се разбере, така че не виждам да има драма... Макар че много хора (които изобщо не са ми близки) се разсърдиха, когато бях бременна с Борис, че съм "криела" от тях, което разбира се, изобщо не беше вярно. Не са ме виждали, не са забелязали - проблемът си е техен, аз не съм длъжна да оповестявам на всички.

Добре дошли на всички нови попълнения! Радвам се, че групата продължава да се разраства. Simple Smile

АвгустМама, оо, и вие ли му говорите по име на бебето? Heart Eyes И ние напоследък все така правим... Усещаме го по-реалистично така. А с предната бременност се чудех как така ще наричам по име нероденото си бебе, но... ето на. Simple Smile

# 693
  • Мнения: 368
Ето ме и мен след вчерашния преглед и тук да дам отчет  Grinning Всичко е наред с бебчо, все така активен и надолу с главата, а аз се чудя защо ме ритка до пъпа   Mr. Green вече е 273гр. и доки му огледа всичко, показа на таткото всичко подробно и каза, че пишката си е там  Blush Показах и изследванията от пълна кръвна картина и урина и не и хареса особено хемоглобина ми, който е 111, каза да хапвам повече пържолки и др. храни богати на желязо ( няма да ги изброявам) и да си го набавя по този начин, че ако ми изпише да го пия ще имам запек. Оплаках и се, че вече за 2-ри път ми се случва еднократно парене при пишкане и поиска да пусна стерилна урина. Записа ми час при д-р Искилиева пак там в клиника Щерев в 22 г.с. за ФМ.
Относно болничните и аз си ги плащам Crossing Arms , но май е от рода на 10лв.
Имам ужасни киселини и аз, само студено пастьоризирано мляко ме спасява, една чашка и съм тип топ, иначе са изгарящи, дори повръщам понякога.
Не ми минаватсърбежите по гърдите и днес си чакам от speedy мазилото, че не се издържа и през нощта се будя да се чеша  #Cussing out
Вчера си избирахме мебели с ММ за обзавеждане  преди прегледа в Сф, тъй като ни предстои да се отделим на друг етаж и го накарах да влезем в един бебешки магазин, харесах си 2 колички  1stroller, креватче  1crib и дрешки на Carramell, които са много симпатични и свежи, но съм суеверна и няма скоро да пазарувам, а така ми се искааааа  newsm71 първо етажа да подготвим за да има удобства за бебчо.
И още нещо да споделя с вас, вчера казвам на лекарката, че много слабо го усещам и рядко и тя ми отговори, че е нормално за 19 г.с да е така, казва- после какви шутове ще има  newsm68 и след като се прибрахме като се започна едно след друго леки ритничета, даже и таткото ги усети и беше много щастлив, сутринта пак беше много активен  Grinning
Това е за сега от мен отивам да  prostor newsm79 wash



Здравей,

и ти ли се следиш в Щерев. Аз също си купих абонамент там, вече правих първия БХС, сега в края на март съм при Искилиева за ФМ. За сега всичко беше наред, резултатите били добри, без притеснения. И аз съм със нисък хемоглобин. Преди 3 дни страшно сърцебиене получих, главата три дни адски болки и отидох при д-р Юнакова, аз при нея се следя. Бебо беше наред, но майка му с кръвно 50/90... Затова ми изписаха едно сиропче  Билкова кръв, със желязо. Запека е налице разбира се, но след месец мъки се справих с него със пробиотици "Пробиен травел". От тогава никакви проблеми! Препоръчвам го!
Искам да питам има ли мами, които се следят в "Щерев" и ако се наложи преглед при друг специалист къде ви изпращат? Единствено това е лошото, че там няма други специалисти освен АГ...
Здравей, да там си следя Б и съм при д-р Коновалова, при д-р Чавеева си правих БХС и да чукна на дърво всичко е наред  Praynig
Този въпрос, който си задала и мене ме претиснява същото, решила съм живот и здраве в 7 месец да се местя във втора градска и там да родя. На 31март съм на ФМ, ти кога?

# 694
  • Мнения: 1 234
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета  Hug
Добре дошли на новите и лека и безпроблемна бременност им пожелавам   bouquet
За ФМ аз съм в сряда когато ще съм 19г.с. + 4 дни ..... и като гледам всички ще сте в по-късните седмици и се чудя дали не сбърках че е толкова рано ....  newsm78 Четях различни мнение и повечето пишеха от 18-22 г.с. че е най-добре ....затова реших нещо по средата  Wink
За изписването и аз се чудя какво комплектче да избера .... с колко части и кои наистина ще ми трябват  Thinking Хубавото е че ще са памучни нещата и няма да го спарим или изстудим каквото и време да е. Чудя се обаче ако има слънце, а то е ужасно, дали да не взема някакви слънцезащитни кремове ?
За купуването сигурно по суеверни причини няма да ми дадат дда купя нищо докато не вляза в 9-ият ...даже майка ми иска те да купят първите дрешки, които са най-необходими .... а мен така ме сърбят ръцете поне към юни-юли .....
Чакайте дда ви се похваля .... днес бяхме с ММ на 40 дни на бебче ...  е разтопих се честно казано не ми се тръгваше изобщо .... толкова мъничко и сладичко нещо .... направо се влюбих ...а не е мое....представям си като си видим нашите дечица ...  Heart Eyes
Хубава вечер мацки ние ще посрещаме малко приятели и трябва да се подготвя  Hug

# 695
  • Мнения: 1 234
О щях да забравя .... нали скоро свършва темата и трябва да мислим заглавие на нова.... ще дам едно предложение ако ви харесва, ако не може да измислим всички по някое и да пуснем анкета кое заглавие ще събере най-много гласове?  Rolling Eyes
" Първа пролет се задава, АВГУСТовското бебе все по-голямо става"  Flutter

# 696
  • Мнения: 138
Влизам да се отчета с резултата от БХС, отличнички сме. Успокоих се!

Ваня В., ФМ е прегледът, който не бих пропуснала и се чудя защо се замисляш. Полът е най-малкия дерт. Ама всеки си знае.

За изписването - и аз не съм почитателка на готовите комплекти. Има неща, които са абсолютно излишни. Лигавник например  newsm78 за новородено? Ще скалъпя нещо, което хем да ми харесва, хем да е практично, че да го ползвам максимално

Добре дошли на новите мамчета. То и аз още съм нова, де  Whistling

# 697
  • София
  • Мнения: 550
Хоп и аз малко преди края на темата.

Добре дошли на новите мами, толкова редакции на първа страница за единица време не съм правила досега  Laughing

Мечтичке, много ти е добро предложение за заглавие, ако няма други предложения, ще го сложа него Simple Smile А то вече е време да я подготвям.

Готов комплект за изписване няма да взимам. Ще си ги избера по отделно нещата. Имам някакви идеи, засега са само в главата ми.

# 698
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Добре дошли на новите мами!

За ФМ - в края на месеца ще е моята, около 20 седмица.

Комплект не съм купувала за първото си дете, избрах си нещата  по отделно. Беше си и студено - януари месец та нещата бяха и повече ; )

Докато си нямах коремче, сега изведнъж имам доооста големичко.

Днес ме наболява цял ден ниско долу... скоро не ме беше боляло, но е търпимо.

Хубава вечер! : )

# 699
  • Мнения: 185
Хайде да се включа пак, че днес "малко"писах..  Whistling
marjan357, честити розови гащи!
Ваня В., първо добре ни дошла!  Hug За ФМ - 100% ще ти препоръчам "за", макар и само за втората ФМ (която се прави около 20г.с.). Прекрасно е, че са те успокоили, че няма фактори за генетични изменения, но един обстоен поглед не е излишен. А това за виждането на пола в 11г.с. (доколкото разбрах) - малко ми се вижда рано.. ФМ не е толкова за виждане на пола, колкото за да се измери всичко, дали расте както трабва бебчето и дали органите му са ок, на мястото си и функционират правилно. Много тъпо се изразих, извинявай за което, ама така ги разбирам аз нещата - с простички думи.  Peace
МечтичкаД, ха, и ТМ ли беше на 40 дни на бебчето? На моят син като правихме 40 дни, бяхме само жени и деца, таткото го "изгонихме" при свекър ми  Laughing Гласувам с две ръце за заглавието ти!
~milly~, лигавника от изписването до ден днешен даже му го слагам на малкия. Simple Smile
Хубава вечер!   bouquet

# 700
  • София
  • Мнения: 1 825
"Слънце весело се смее, августовски мами дебелеят"  Joy

"Августовска мама коремче демонстрира, чуди се след месец как ще маневрира"   Joy

Не е предложение за заглавие, а само майтап ... Laughing

"Баба Марта спира да вършее, месец август ей го на къде е"

"Августовско бебе сили трупа, а мамите са вече многобройна група".

"Августовска мама с коремчето се пъчи, Зимата щафетата на Първа пролет връчи" - ако беше след седмица....

Последна редакция: сб, 14 мар 2015, 21:11 от Емел

# 701
  • София
  • Мнения: 550
Емел, много си продуктивна  Laughing Тъкмо добавих анкетата и гледам още си творила Simple Smile Предлагам последното заглавие да го запазим за следващата тема, само някой трябва да ми напомни  Blush Сложих ти и майтапчийското, може да се хареса.

Хайде, гласувайте, че не остават много страници Simple Smile

# 702
  • София
  • Мнения: 1 825
Добавих още едно на втора позиция, пак майтапчийско.

# 703
  • Айтос
  • Мнения: 358
Момичета  Hug Hug

Емел, майтапчийското ПЪК най-много ми хареса! Ще гласувам за него!

Мисля,че още е много рано да се избират днехи за изписване. Аз още не съм мислила за това, а и май ми е най-малкия проблем.

За ФМ- повече от задължителна! Толкова много неща се мерят и гледат! Аз съм в четвъртък, ще бъда в 21-ва седмица и то края, а бебето върви и по-голямо. Знам,че е най-добре да се ходи 22-ра, заради сърцето.

Днес както си седях на дивана и усещам ритници! Ама силни, не побтвания. Поглеждам- корема ми подскача! Голяма радост беше вътре  Heart Eyes За първи път ми се случи толкова силно.

Стискайте ми палци за утре,че товаря багажа на колата и само 400км и ставам айтозлийка  travel
Вече съм толкова объркана за какво да се вълнувам! За бебето ли, за новата къща или за местенето в друг град! Абе май ще ми липсва София,есе пак!

# 704
  • Мнения: 138
~milly~, лигавника от изписването до ден днешен даже му го слагам на малкия. Simple Smile
Хубава вечер!   bouquet
аз лигавник започнах да ползвам след 6-ия месец, когато се захранвахме. Преди това с кърма колко да се изцапа. Пък и ме ангажираше, връзвай, развързвай.

Общи условия

Активация на акаунт