Детски ясли - всичко, което ни вълнува - тема 3

  • 57 730
  • 661
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 923
Наскоро попаднах на една снимка, която гласеше
"Дивей, щурей, чупи, троши, разхвърляй само да си здраво дете мое."

# 16
  • Мнения: 15 033
Напълно съм съгласна, че най-важното за децата е да са здрави. Съзнавам, че родителите с болни деца хиляди пъти предпочитат децата им да правят пакости, отколкото да са в инвалидни колички или на легло. Но не съм съгласна и с това да позволявам всякакви волности на детето си. Всяко нещо си има граници и някои от 'пакостите' може да са опасни за живота.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 805
тоя бебешки пубертет обаче е само пред родителите, в яслата или с други хора е най-възпитаното и изпълнително дете.
май усещат къде им минават капризите  Rolling Eyes

1 към 1  Laughing

# 18
  • shumen
  • Мнения: 18 046
Съни,благодаря за темата.
При нас казаха тази вечер,че ще има някаква изненада за майките,но каква не са казали.За картички и снимки питахме и казаха,че този път уж нямало да има,ама изненадата може и те да са.На 05 ще видим какво ще е.
Водена,радвам се,че сте говорили с лелките и сте се разбрали като хората.
Ами Лии,ние този път изкарахме 2,5 седмици на ясла и днеска си го прибрах с прозрачни сополи.Веднага му обработих носа с капки и сега като да ляга му намазах краката с мас и сол и да се надяваме,че съм го хванала на време и ще се размине само с това.По празниците не ми се иска да гледам болно дете.

# 19
  • София
  • Мнения: 923
аз да ви разкажа снощи как си изкарах акъла. Прибираме се вкъщи и майка ми казва, че имала наченък на сополи. Пръскам Стеримар, след малко пръскам едни капки прополис солен разтвор, и като й избърсах нослето като се разпищя това дете рев... Пръскам втори път пак рев, накарах я да издуха нослето и от вътре изкочи нещо малко пластмасово.  Shocked Питахме я сто пъти с баща й сама ли си го сложила вътре тя не. Има ли още, не. След като я приспах понечих да прибера капките и забелязах, че от горе липсва тапичката, тази която разпръсква капките на по-ситни капчици.  ooooh! Оказа се, че като съм пръснала се отлепила и съм я впръскала в нослето #Crazy Добре, че разбрахме от къде е.  ooooh! Цяла нощ спа спокойно, на сутринта нослето беше сухо, но пак сложих капки. Дано се размине този път. Една седмица седя вкъщи 3 дена беше на ясла писна ми вече Close

# 20
  • Мнения: 419
elasmen, егати ужаса сте преживели  #Crazy с тая капачка...Миличкото, добре, че всичко вече е наред.

# 21
  • София
  • Мнения: 923
не капачката, а съвсем малко парченце от това с което се впръскват капките, тя самата капачка не може да влезе в ноздрата... Изплашихме се доста, а и малката има навика да си тика разни неща в носа и се прави, че си слага сама капки и това беше първото което си помислих, че сама си го е сложила там ooooh!

# 22
  • Мнения: 224
Съни, благодаря за темата   bouquet

Болните дечица бързо да оздравяват Simple Smile

# 23
  • shumen
  • Мнения: 18 046
Еласмен,ужасно нещо сте преживили.Дано не се случва повече.
При нас все още си е само хрема и дано не се започва и кашлица,че ще откача.

# 24
  • Мнения: 513
Да се запиша и аз в новата тема. И при нас правиха снимки за 8-ми март. Празник с родители не съм чула да организират, но май предпочитам да няма, малки ми се виждат дечицата.

Да чукна на дърво, от Нова година насам боледуваме значително по-малко. Само една хрема изкара за няколко дена вкъщи, дори не сме я водили на лекар.

По инициатива на лелите в яслата отказваме памперса за следобеден сън, засега долу-горе имаме успех. Аз си мислех през лятото да се заема с тази задача, но щом лелите имат желание сега да се занимават, няма да им преча Simple Smile

# 25
  • shumen
  • Мнения: 18 046
Красавица,като искат лелите да махнат следобедния памперс остави ги.Аз мисля да се затопли още малко и да започвам и аз.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 6 636
Благодаря за темата   bouquet

Да чукна на дърво - задържа се здрава малката Simple Smile Миналата седмица ги снимаха за картички и през следващата се надявам, да си ги получим Simple Smile За тържество още нищо не се чува, на явно репетират, защото показва танци вкъщи hahaha

И на мен лелите ми казват, че се събужда суха, виждам го и сама, като ми върнат пелената (с многократни е), но още не смея, да я оставя по гащички и по време на съня - да се постопли още малко и тогава  Mr. Green

# 27
  • shumen
  • Мнения: 18 046
Мъниче,и моя става сух и там,и в нас,но чакам да се затопли и да махна и обедния памперс.Не знам,но нощния няма да мога да го махна сигурно до 3 години,защото вечер пие много вода и течности като да ляга.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 6 636
и моята бандитка, откакто спря да суче нощем, много вода пие Simple Smile
...но пък пелената на сутринта и е почти суха и като махаме пелените по време на сън, ще е от раз - и дневната, и нощната. За през нощта, сигурно ще я пробваме, да пишка към 12 - така процедирахме с баткото и действаше Simple Smile

# 29
  • shumen
  • Мнения: 18 046
Мъниче,пробвала съм и към 12 да го вдигам и пишка,ама сутринта пак е пълен памперса.

Общи условия

Активация на акаунт