Детски ясли - всичко, което ни вълнува - тема 3

  • 57 750
  • 661
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 709
Няма начин при децата на няма никого. Първо, че никъде няма два часа почивка, второ, няма малоумен колега, който да остави децата сами, докато спят. Отделно, че това е изискване- да има при тях задължително човек, когато спят.
И най-малкото, защото едно като писне, буди всички. А нали не мислите, че е особено гот да се събудят след 20 минути сън едни току-що заспали деца?
Коя е тази ясла, много ми е интересно.

ОДЗ в провинцията, колкото пъти ги питам дали детето е спало на обяд отговора и на двете смени е един и същ "Ами ние сме почивка от 13 до 15, в 13 не беше заспала, но не е плакала, спала е но много малко". А нас ни интересува за да знаем вечерта в колко да я сложим, в петък едната госпожа е казала на ММ спа 15 мин, каза че е била малко троснат тон, обаче вечерта не даваше признаци да не е спала и си я сложихме в 22ч, както когато е спала по 1,5ч. Явно така си ги измислят тези, че е спала примерно 15 мин.

# 616
  • Мнения: 10 547
Не, де, човек, разбери ме, не може да няма хора при тях.

# 617
  • Мнения: 4 709
Не, де, човек, разбери ме, не може да няма хора при тях.
В понеделник ще ги питам, дали като почиват викат някой друг да стои при тях. Само дано се окажеш права. Че работя в сходна сфера, и като знам какво трябва, но как стоят нещата на практика, нищо не би ме учудило.

# 618
  • Мнения: 10 547
Ако не седи при тях човек, бих ги спукала от жалби на високо ниво.

# 619
  • Мнения: 1 700
Аз съм много доволна от нашата ясла. Е, не е като да няма какво да желая, но такава ни е системата, не мога да виня жените. Детето ми ходи с огромно желание, буквално боготвори едната сестра, всеки ден ми показва как "леля Оля" го гушка, как го целува, как правят гимнастика... Понеже в началото трудно се адаптира и дълго време плачеше, аз търсех причина за това и все го питам дали му се карат "лелите" и той всеки път отговаря отрицателно. Сутрин си отваря очите и ми казва: "айде да ходим в яслата гъда (Дъга). Детето ми не е малоумно, нито дебилно и съм сигурна, че ако не се чувства комфортно, очичките му не биха светили така. Вероятно някои от вас, ще си помислят, че не му обръщам достатъчно внимание, или го гледам зле и заради това предпочита яслата, но това не е причината.
На мен също ми направи впечатление, че леглата са по-малко от приетите деца, отдавам го на това, че в яслата никога не са всички деца, а постът на Касита ме замисли, че може да има такива, които не се виждат. Иначе тези, които се виждат са кошарки и не мисля, че има как да сложат повече от едно дете. На родителската среща ни увериха, че докато децата спят при тях винаги има човек, Аз им вярвам.
Относно памперсите, имах известен проблем с тях когато го махнах, защото казаха, че не могат да ги следят постоянно, защото са много. Изчаках още месец за да съм сигурна, че няма пропуски и просто спрях да нося памперси. Напикани дрешки са ми връщали само защото ги е опишкал докато е бил на гърнето.
П.П. Забравих най-сериозния проблем - боледуването. Миналата година детето ми се разби от боледуване, включително и лежахме с тежка пневмония в болница, положените беше - 3 дена ясла, 3 седмици вкъщи. 5 дена на ясла, две седмици вкъщи... ад! Обиколих всички софийски педиатри и нищо. Тази година няма нищо общо, тръгнал е на ясла на 6.9. и до момента е отсъствал само два дни, единият от които бяхме на почивка. Гледам новите дечица си боледуват все така. Изграждат имунитет, това е.

Последна редакция: нд, 25 окт 2015, 19:02 от alvelina

# 620
  • Мнения: 1 256
не знам дали това е правилната тема, но да попитам.
Ако съм спряла детето поради заболяване от ДЯ и го заведа на лекар в петък за бележка, че е здрав, ще я признаят ли в понеделник.
Ако остане за понеделник не виждам как ше успея?!

# 621
  • София
  • Мнения: 5 301
Лекарят си знае как да оформи, споко  Peace

# 622
  • shumen
  • Мнения: 18 199
Черен лебед,да бележката ще ти я признаят.Валидна е 3 дни след издаването.

# 623
  • Мнения: 440
Здравейте,
Моля за помощ по въпроса с яслите в гр. София, по- конкретно за кв. "Надежда". Трябва да запиша детето на ясла и да тръгне през авг.- септември 2016г., но от сайта на ИСОДЗ не мога да разбера за нейния набор от 2015г. кога трябва да я регистрирам, сега или другата година? Също така ще съм много благодарна, ако ми дадете отзиви за ясла и детска градина в кв. "Надежда" или кв. "Толстой", от които сте доволни  Simple Smile

# 624
  • Мнения: 15 084
Набор 2015 ще можете да регистрирате през февруари 2016. За останалото не мога да помогна.

# 625
  • Мнения: 440
Благодаря Съни 29 bouquet

# 626
  • София
  • Мнения: 5 301
По тези въпроси най-сигурно е да се пита в СТРАСТ-ната тема  Peace

# 627
  • София
  • Мнения: 983
Здравейте,
Когато има случай на скарлатина в групата, за колко време спирате децата си от ясла?

# 628
  • Мнения: 542
Няма начин при децата на няма никого. Първо, че никъде няма два часа почивка, второ, няма малоумен колега, който да остави децата сами, докато спят. Отделно, че това е изискване- да има при тях задължително човек, когато спят.
И най-малкото, защото едно като писне, буди всички. А нали не мислите, че е особено гот да се събудят след 20 минути сън едни току-що заспали деца?
Коя е тази ясла, много ми е интересно.

ОДЗ в провинцията, колкото пъти ги питам дали детето е спало на обяд отговора и на двете смени е един и същ "Ами ние сме почивка от 13 до 15, в 13 не беше заспала, но не е плакала, спала е но много малко". А нас ни интересува за да знаем вечерта в колко да я сложим, в петък едната госпожа е казала на ММ спа 15 мин, каза че е била малко троснат тон, обаче вечерта не даваше признаци да не е спала и си я сложихме в 22ч, както когато е спала по 1,5ч. Явно така си ги измислят тези, че е спала примерно 15 мин.










А защо е нужно да питате дали е спало просто го слагайте навреме да си ляга вечер.Редно е да си ляга малко по рано Peace защото им се доспива преди да е готов обяда и минели момента после не заспиват настава дъра бъра в леглата Laughing

# 629
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 529
Здравейте,
Когато има случай на скарлатина в групата, за колко време спирате децата си от ясла?

В нашата градина карантината при скарлатина е 7 дни. Би трябвало след като изтече, ако няма нови болни да няма опасност вече.

Общи условия

Активация на акаунт