ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - Тема №20

  • 128 806
  • 783
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 860
За всяко едно лекарство при бременност трябва да се консултираш с лекар, имам мнение по въпроса, но трябва специалист да те консултира, най-добре АГ.

# 736
  • Мнения: 2 165
Здравейте. Днеска се чух с д-р Тодор Първанов води се най добрия психиатър психотерапевт, от месеци каза,че не работи вече и не знае дали скоро ще поднови практиката си. Поговорихме малко и той каза,че ще ми препоръча негов колега от София, който той е обучавал и е бил Добър.  Казва се ГЕОРГИ БАЛДЖИЕВ. Аз никаква информация не успях да намеря освен за някакъв диетолог със същото име. Моля някой ако е чувал за него или има информация да сподели. Колебая се между него и Орлин Баев. Дайте съвет.. благодаря
Много ми е тежко. Чувствам се в някаква депресия нямам желание за нищо безразлично ми е,много ме е страх от това ми сустояние . Дайте мами съвет психотерапевт дали би ми помогнал. Само се друса с ксанакс. Дайте съвет Моля ви.

# 737
  • Мнения: 2 860
Защо пък кснасакс??? Толкова по-добри АД има.

# 738
  • Мнения: 229
Здравейте всички, най-накрая ми сложиха диагноза която отговяря на всичките ми симптоми и е на 100% това за жалост стана след 8 години лутане. Диагнозата ми не е ПР а генерализирано тревожно разстройство, в момента съм на Клонарекс + Флуанксол и Есцитил пия ги почти 2 месеца но ефекта е почти нулев. Има ли някои тук които страда от тревожност и как се справя какво му помага понеже мен ме мъчат физическите симптоми като стягане в мускулите,треперене, сърцебиене и е ежедневно, нямам депресии тях ги надживях отдавна имах и ПР и него надживях в последствие през годините но физическите симптоми на тревожното разстроиство ме мъчат и няма откъсване от тях,нека ако някои има какво да сподели ама каквото и да е(как се справя, какво му помага как се лекува) ще съм му благодарен Simple Smile Peace

# 739
  • Мнения: 2 165
Здравейте всички, най-накрая ми сложиха диагноза която отговяря на всичките ми симптоми и е на 100% това за жалост стана след 8 години лутане. Диагнозата ми не е ПР а генерализирано тревожно разстройство, в момента съм на Клонарекс + Флуанксол и Есцитил пия ги почти 2 месеца но ефекта е почти нулев. Има ли някои тук които страда от тревожност и как се справя какво му помага понеже мен ме мъчат физическите симптоми като стягане в мускулите,треперене, сърцебиене и е ежедневно, нямам депресии тях ги надживях отдавна имах и ПР и него надживях в последствие през годините но физическите симптоми на тревожното разстроиство ме мъчат и няма откъсване от тях,нека ако някои има какво да сподели ама каквото и да е(как се справя, какво му помага как се лекува) ще съм му благодарен Simple Smile Peace
Как го установи?  Те са мисля че доста сходни и в днешно време на всичко викат че е ПР. В интерес на истината и аз незнам какво имам. Имам рядко атаки, депресия, по скоро постоянно се чувствам отпаднало виене на свят треперене Sad

# 740
  • Мнения: 226
Колко често ти се случва тревожността?Опиши телесните симптоми,имаш ли Паник атаки,колко често?Имаш ли натрапчиви мисли?

# 741
  • Мнения: 220
Здравейте, знам че тук често се оплюват лекарствата, но като се замисля ни хомеопатия, ни позитивно мислене, ни когнитивно-поведенченска терапия, ни нищо друго имаше ефект при мен докато не започнах да пия Деанксит. Имам тревожност и депресия от 14 години, а едва от две години се заех да правя нещо по въпроса, преди това очаквах да отмине от самосебе си.

Писах в Руската църква през август, но май ще се окаже, че антидепресанта, който ми предписаха по-късно (ноември) е дал този ефект на пълно щастие през декември-февруари. Нали казват, че трябва да мине около месец да подейства? И да не се спира рязко, защото ще последва нова депресия? Е аз го спрях края на февруари от раз и март вече настроението ми изчезна. Имам чувството, че чрез писането просто привлякох тази докторка, която ми предписа Деанксит и ми помогна. Стана точно това, което писах, но имам чувството, че е благодарение на това лекарство. Казвам това, защото след време писах пак същите неща, но не се получава, все ми е никакво. Явно тъй като при мен депресията и тревожността са от много време няма как да се мине без антидепресант. От тогава пробвах сероксат и ривотрил, но тази комбинация не ми понася. Как мислите, дали това означава, че Деанксита е моето лекарство? Казват, че всеки организъм е различен и му действат различни неща и вече не знам какво да мисля - всичко друго което правя е същото като в прекрасния ми период - йога, медитация, но все нещо не ми достига, че да изпитвам щастие, като онова което изпитвах по време на детството. А тогава го изпитвах.  Heart Eyes

# 742
  • Мнения: 2 860
Че защо не си пиеш деанксита тогава????

# 743
  • Мнения: 2 165
Колко често ти се случва тревожността?Опиши телесните симптоми,имаш ли Паник атаки,колко често?Имаш ли натрапчиви мисли?

Получавам по рядко атаки, имам натрапчиви мисли, депресия и голям страх от това че никога няма да бъда щастлива и здрава. От няколко дни ми се плаче само си мисля как нещо ще ми се случи че няма да съм никога добре. Вчера и днес съм със сковани мускули, замаяност, тежест в тялото, световъртеж, атаки и депресия. От другата седмица започвам психотерапия, а от днес започнах да си пия и анафранил заедно с 2 ксанакса на ден.

# 744
  • Мнения: 5 459
И аз в неделя ходих в Руската църква  Grinning

# 745
  • Мнения: 933
Да попитам каква е тази руска църква, за какво помага и какво се прави. И най вече всеки ли може да отиде

# 746
  • Мнения: 1 383
Да попитам каква е тази руска църква, за какво помага и какво се прави. И най вече всеки ли може да отиде

В центъра на София се намира. Къде точно не мога да ти кажа, че въпреки, че съм софиянка съм супер зле с ориентацията. Там са мисля мощите или гроб май беше на някакъв светец. Пишат се на листче желанията и мисля че в ковчега или в една кутия се пускаха. Не помня понеже от няколко години не съм ходила. Можеш за каквото поискаш да се помолиш. Относно помагането не мога със сигурност да твърдя. Аз последния път си бях пожелала две неща, които едно с друго са свързани. Е едното стана, но другото не. Обаче да ти кажа това, което не се сбъдна към днешна дата се радвам, че не се е сбъднало. Абсолютно всеки може да отиде.

# 747
  • Мнения: 4 406
И какво - Господ отива в неработно време в църквата, чете желанията, после отива да се разпорежда да нямаш повече натрапчиви мисли или тревожност Wink
А, в интерес на истината и аз писах такива неща. На къщата на Дева Мария, около Кушадасъ. Бях си написала желание да ми мине успешно конкурса за доцент. Е, станах доцент, ама да не си мислите че не съм имала повече от нужните постижения Wink

И аз в неделя ходих в Руската църква  Grinning
Ти какво се моташ по София и не се обаждаш Hug


Аз се мотах по билото на Стара планина, че и в една хижа спахме. Барбекю, винце, песнички. Е, прибрах се сега, преди да ме завали.

# 748
  • Мнения: X
Здравейте,  пиша анонимно, защото преди време ме оплюха само защото при мен алтернативните методи явно не действат сами по себе си. Да ви кажа при мен явно е нещо от биохимията. Ако тя е добре, около теб каквото и да става по-бързо ще го превъзмогваш. Като бях на Деанксит магията ми се получаваше и привличах добро, крадях усмивки, желанията ми се сбъдваха. Всичко беше толкова леко изведнъж. Това не ми се беше случвало от дете. Отделно позитивните утвърждавания работеха и ми влияеха силно. Като го спрях имах депресарски периоди и такива в които не мога да се зарадвам истински, някак си чувствата са повърхностни, не мога да достигна до онова ниво на съзнание в които вървиш в облак от радост и влюбеност в живота. Чувствам как паник атаките аха искат да се върнат. По летищата си ми става изнервено и ми пламва лицето. Сякаш като 10 години не сме правили нищо за моята депресия и тревожност, те са ми станали втора кожа, която трудно ще смъкна само с алтернативните техники. Сякаш самият мозък е свикнал да работи на съответните депресарски честоти. Rolling Eyes Някой има ли подобни изводи за себе си, защото чета в алтернативния как хората се справят само с алтернативните неща и това още повече му сдухва?

И съответно вибрациите ми са такива, че привлякох не особено позитивни събития и хора. От там пък изпадаш пак в порочния кръг. Медитациите и утвърждаванията спряха да действат, дори визуализациите не ми донасяха очакваните резултати. Сто пъти ходих да пиша в Руската църква и нищо. Пробвах с билки и хомеопатия и пак нищо. Не знам как така като дете произвеждах толкова много хормон на щастието и защо в един момент секна като навлязох в тийн възрастта, докторите не искат да обясняват. Храня се здравословно и всеки ден съм навън по паркове и градинки, сред природата. Ходя с километри.

Мразя химията и лекарствата, но е факт, че само въпросният АД успя да отключи у мен заспали чувства на искрена радост от живота. Направо ме "върна в детството". Като дете бях най-позитивния и слънчев човек, а после... Ходя на същите места, на които бях тогава, за да се заредя, но сякаш нещо липсва. Добре че беше Деанксит, че да си създам по-скорошни позитивни спомени. Мисля пак да започна да вземам този АД и се моля и този път да ми помогне и ефектът да е продължителен докато ми порасне самочувствието достатъчно, че да мога и без него. Praynig Явно десетина години на депресия и унилост не могат да се изтрият само с алтернативните методи, а съвместно с тях си трябва сериозна патерица. Само два месеца пих Деанксит и го спрях рязко от страх да не получа страничните ефекти (имам хипохондрия), а явно не биваше.

Само се чудя Деанксит как действа на мозъка, искам да знам дали серотонин не произвеждам достатъчно или допамин, той как влияе? newsm78 Разбира се, мога да пусна изследвания, но искам да се посъветвам първо с вас. Wink

Последна редакция: нд, 21 юни 2015, 11:56 от Анонимен

# 749
  • Мнения: 226
Колко често ти се случва тревожността?Опиши телесните симптоми,имаш ли Паник атаки,колко често?Имаш ли натрапчиви мисли?

Получавам по рядко атаки, имам натрапчиви мисли, депресия и голям страх от това че никога няма да бъда щастлива и здрава. От няколко дни ми се плаче само си мисля как нещо ще ми се случи че няма да съм никога добре. Вчера и днес съм със сковани мускули, замаяност, тежест в тялото, световъртеж, атаки и депресия. От другата седмица започвам психотерапия, а от днес започнах да си пия и анафранил заедно с 2 ксанакса на ден.

Да,разбирам.Имаш паническо разтройство част от групата на тревожните разтройства с изразена депресия.Започни психотерапия не се лъжи със самолечение.Ще се оправиш,подкрепям те Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт