ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - Тема №20

  • 128 799
  • 783
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 165
Колко често ти се случва тревожността?Опиши телесните симптоми,имаш ли Паник атаки,колко често?Имаш ли натрапчиви мисли?

Получавам по рядко атаки, имам натрапчиви мисли, депресия и голям страх от това че никога няма да бъда щастлива и здрава. От няколко дни ми се плаче само си мисля как нещо ще ми се случи че няма да съм никога добре. Вчера и днес съм със сковани мускули, замаяност, тежест в тялото, световъртеж, атаки и депресия. От другата седмица започвам психотерапия, а от днес започнах да си пия и анафранил заедно с 2 ксанакса на ден.

Да,разбирам.Имаш паническо разтройство част от групата на тревожните разтройства с изразена депресия.Започни психотерапия не се лъжи със самолечение.Ще се оправиш,подкрепям те Simple Smile

Благодаря. Дано да е добър терапевта, лично го е обучавал Тодор Първанов, а той е бил най добрия психиатър психотерапевт; ))

# 751
  • Мнения: 226
В началото може да ти стане по-кофти отключват се разни неща,но като цяло ще се пооправиш още в първите сесии а вече след 3-4. Месеца ще си както преди,излиза се от това състояние спокойно,то само по себе си не е сериозно. Simple Smile Целувки Simple Smile

# 752
  • Мнения: 5 459
Джеренце, канехсе да се обадя, но така ни бяха сгъстили програмата, че думи нямам. Споко де-имам пътеки към Софето  Wink

# 753
  • Мнения: 1 383
Ееее, само на мен ли не ми предизвиква розови мисли Деанксита ? Ама да не се оплаквам. Сега вече с дни не си меря температурата, а преди по 5-6 пъти дневно. Значи все пак има полза. Другото, което ми прави впечатление е че от както през март ме махнаха от работа вече не ми прилошава така често като преди. Не мога да си го обясня защо е така. А уж ми харесваше работата. Сега не ми прилошава, защото го няма страха, че ще ме уволнят ли - не знам. Обаче и така както сега го карам да се шматкам по цял ден не върви. Само да дооправя на малкия здравето и ще почвам нещо или мисля на есен някакъв курс за готвачи да запиша. Просто имам нужда да се занимавам с нещо.

# 754
  • Мнения: X
Е, това розово мислене не ми го направи Деанксита. По-скоро той ми върна мисленето, което имах преди да ме налегне депресията, магията или каквото и да е там зло. Станах си отново позитивния човек, който бях. Розовото мислене преди години ми идваше естествено, а тогава изобщо не знаех за съществуването на течение позитивно мислене, утвърждаванията на Луиз Хей и т.н.

Сякаш това уж слабо хапче извади старото ми аз на показ. Нали казват, че най-чистото Аз е през първите години от живота. Е тази маска, това негативно и тревожно мислене значи не е моето истинско Аз. Преди него бях вечен оптимист и винаги забелязвах хубавото. Нищо не ме сломяваше и вероятно някой ми завидя точно за това.

До преди Деанксита старото ми аз беше набутано някъде в дебрите на подсъзнанието, дремеше. Той просто го събуди. За съжаление от както го спрях пак се натика накъде там. Е, вече все по-рядко имам паник атаки (най-вече само по летищата), което за мен е добре, означава че е започнало лекуването. Може би някой ден ще мога да чакам на летището без да ми гори лицето и да ме стяга главата. Току-виж дори се кача отново на метро, където имах най-гадните пристъпи. В един период и на автобус не можех да се кача без да получа пристъп, а вече се возя.

Просто ми липсва онова весело настроение, чувствам един вид безразличие. Не е депресия, но не мога да се зарадвам истински и да изпитвам оптимизъм за бъдещето. Rolling Eyes И все пак чувството за тишина е за предпочитане пред нервното самонавиване със страхове, а това вече го няма. Има напредък, но ми липсва позитивизма и ведростта. Simple Smile

Последна редакция: нд, 21 юни 2015, 17:06 от Анонимен

# 755
  • Мнения: 2 860
Аз преди полет вземам транксен. И на мен ми се върнаха розовите мисли, ама мисля, че помогна един младеж Simple Smile

# 756
  • Мнения: 100
Здравейте,мноого рядко влизам тук Simple Smile От 3 год съм с ПР и съм минала през отврятняшките кризи,през онези погледи на роднини,бърза помощ,колеги......но най-много ме боли от това,че дъщеря ми трябва да ме гледа в моментите когато съм в "няма връзка с този номер".....Sad(И въпреки че е ужасно аз опознавам себе си чрез този "звяр" в мен.Давам ви пример,всеки път когато ходех при старата ни счетоводителка бях с валидол,незнам дали сте чувствали сякаш тялото ви губи сили,сякаш иска да избяга обратно.Аз не я харесвах защото усещах,че не върши работата си добре и я снених,а беше забавна и при това близка!Сега новата е възрастна жена,безумно разбира от работата си и час и половина ми говори сухарски счет неща,а аз бях толкова спокойна,чак неможех да се позная,дори 20 мин чаках да ме приеме....което за мен е цяло чудо да удържа.За това се чувствам,че сякаш тялото ми и психиката са във война със характера ми и със зъби и нокти се опитват да ме променят.Само да вметна че моят страх е кръвното,почна ли да меря....може и по 10 пъти на ден:(Ако чуя че на някой нещо му се е случило(болест) все едно ми отсичат главата,изживявам го с дни,докато се стабилизирам на положителна вълна!Пия по 1/4 конкор за кръвното,както казва личната за да лъжа психиката си...а такива ксанакси и всякакви шашави хапчета НЕ ПИЯ!защото разберете,когато открият хапчета за безоаричие,раздяла,завист....тогава ще открият и за ПР!!!!Хапчето е в сърцата ви и когато спрете да стоите в ъгъла и да затваряте очи,ще видите срещу себе си не Звяр,а едно плачещо бебе,което неиска да го дрогирате а да го гушнете и да видите нуждите му!!!

# 757
  • Мнения: 226
А ти как излезна от това положение,я се похвали малко Simple Smile

# 758
  • Мнения: 100
Simple Smile)) аз не съм се измъкнала,просто след поредната криза бях ужасена,плачех и мъжа ми ме попита"за кой път си в криза.....за 1000....и кой?!? Иии какво ти стана,умря ли?!?,всеки път едно и също,айде стига вече...!",стана ми много тъпо и се замислих,такъв живот ли искам да живея.Да гадно е както си стоиш и се смееш и бам почваш да трепериш,напрежение в главата,викаш си ей ся кръвното отиде и т.н ,но е важно да пречупиш филма чрез тактики,или се разсейваш или стоиш и наблюдаваш нещата без емоция.Хиляди пъти ми се раздумка сърцето,болка,стягане и си казвам НЕ Е СЪРЦЕТО,трая 5 мин и усещам корема къркори....Simple Smile))Просто сме си филмаджии,пребоде ни нещо и айде лягаме предадени.Разберте от мен,че колкото и да ви съчувстват ще спрат,ако продължават па значи ролята на жертва за вас е ок.Трудно е да се разбере,защото и аз бях голяма терца,можех да си гледам децата сама,никой не ми трябваше за нищо и кризите за мен бяха огромен удар,неисках да съм зависима,но с времето осъзнах,че душата ми иска внимание,иска закрила,сигурност,иска да е слабата и някой да ти каже тук съм не се страхувй......нооо дори и на родителите им писва и си казваш,ок хубаво е да треперят над теб,но е време да си стъпиш на краката и напред!Ако Господ каже до тук,не валидоли,бърза помощ,мерене на кръвно и т,н да си приложите,няма смисъл.......но ако Господ е с вас,ако ще да сте смазани,той е с вас,просто изпитва вярата Ви......повярвайте и когато сте най-зле взимате валидол и лягате на земята и чакате,а след 10 мин лежане и чакане ще станете ГАРАНТИРАМ 5 пъти по-силни и щастливи!!!!Аз правя така лягам отпускам се,затварям очи и си представям,че съм в лодка по бурна река,усещам всяко блъскане,всеки удар,когато идва момента в който може да се разбия в камък или да се удавя..... се опитвам да се отпусна максимално.....ако немога отварям очи и виждам,че това е филма в главата ми.....а реалнстта....тя е друга!!!

# 759
  • Мнения: X
Здравейте, искам да разбера нивата на хормоните на щастието - допамин, серотонин, епинефрин. Защото няма смисъл да се взема АД увеличаващ серотонина, ако ми е наред. А и триптофана не ми действа особено. Въпросът ми е дали ще мога да се изследвам утре, при условие че днес взех един Деанксит? Ще окаже ли влияние само едно хапче?

# 760
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Не знам дали може да се изследва работата на хормон в мозъка, защото ако можеше, психиатрите първо щяха да ни насрочват изследвания. Пък и не е важно само в какво количество се синтезира хормонът, а и колко често, колко бавно/бързо се разгражда, какви са връзките от клетка на клетка, как работи лимбичната система, връзката с неокортекса, с амигдалата.

# 761
  • Мнения: X
Просто искам да знам причината, никой не ми я казва. Деанксит ми помага, значи е нещо от биохимията. Във втори клас се проснах на една ледена пързалка по глава и получих леко сътресение. Но тревожността ми се появи чак в 7 клас. В 8 почина мой близък и имах доста стрес, но не е нещо чак толкова да те изкара извън релси. Казват ми, че е от магия, но аз търся по-разумно обяснение. Simple Smile

# 762
  • Мнения: 1 156
аз също мисля, че има значение биохимията, щом лекарствата помагат.При мен са объркани доста хормони и от тогава имам ПА

# 763
  • Мнения: X
Аз мислех че е серотонина, но пиенето на таблетки с триптофан нещо не ми помага особено. Нямам и мотивация, значи може би не е той. Казаха ми, че деанксит действа и на серотонина, и на допамина по някакъв начин, от което си вадя извод, че при мен вторият трябва да е проблемният. Но не знам до колко едни кръвни изследвания могат да покажат какво става в мозъка. newsm78

# 764
  • Мнения: 1 383
При мен не знам дали биохимията е виновна. Аз по скоро се сдухвам от обстоятелствата около мен. От както го пия Деанксита не съм толкова вманиачена в болестито, но много е засилено чувството на неудовлетвореност. Много ми е едно такова еднообразно, тъп ми е живота, все съм неудовлетворена.

Общи условия

Активация на акаунт