ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - Тема №20

  • 128 804
  • 783
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: X
При мен точно удовлетвореността и оптимизма ми връща, наред със спокойствието. И въпреки че се старая да избягвам лекарствата, до сега нищо не ми е подействало така силно. Може би единствено Невролаксин на д-р Тошков и Седанакс ми действат добре, но в по-леки периоди, защото и двете са на билкова основа. Но и двете не трябва да се пият едновременно с АД заради жълтия кантарион, който съдържат. Честно казано от хомеопатията нямах никакъв ефект освен отъняване на джоба ми. Mr. Green

# 766
  • Мнения: 226
Става ми смешно като чета,но наистина!Биохимията била повредена,хомеопатията била слаба...Спрете,моля Ви!!!Нито хомеопатията е слаба нито биохимията ви изневерява,да прави го защото Вие си го причинявате.Намерете причината,спрете мъчните епизоди,знам че е трудно потърсете специализирана помощ,повярвайте в себе си МАМК* МУ,та Вие сте уникални всеки поотделно!!!  Simple Smile

# 767
  • Мнения: 2 860
Аз досега не съм чувала някой да го пратят на изследвания на кръвта и от там да му назначат изследвания

# 768
  • Мнения: X
Здравейте, ще пиша анонимно, защото това е малко алтернативно и недоказано научно. Искам да ви попитам само аз ли забелязвам, че когато се чувстваш добре, ама наистина добре (примерно си на АД и ти действа) сякаш околните започват да се държат някак по-добре? Имам чувството, че другите хора усещат нашия вътрешен свят по някакъв начин. Вероятно има хора, които като са депресирани или в паника другите искат да им помагат, но по мое мнение по-голямата част от тях като че ли започват да се държат резервирано или дори негативно спрямо мен когато изпадна в дупка. Когато съм на АД и летя от щастие някак си се държат по-добре, по-топло като че ли без да казвам нещо по-различно или пък да ми е толкова различно поведението. Сякаш като в мен има вътрешно щастие, те се държат по-приятелски. Дори и при едни и същи хора забелязвам това. Затова и вече вярвам в съществуването на вибрации. Някой от вас забелязал ли е такова нещо или само си въобразявам? Rolling Eyes

# 769
  • Мнения: 2 860
Ами никой не иска да гледа депресирани и нещастни хора, защо трябва да се натоварват допълнително. Всеки си има своите проблеми. Когато не си в дупка, ти излъчваш позитивизъм и така привличаш положителното, обаче не задълбавай много върху тия неща.
Въобще всички трябва да гледате по-леко на живота, сега е лято, трябва да се наблегне на мохитото.

# 770
  • Мнения: 226
Не откачаш има наистина такова привличане,аз също съм го усещал.Не мога да ти кажа точно какво е но когато съм в настроение се изразява и в околните.

# 771
  • Мнения: X
Ами никой не иска да гледа депресирани и нещастни хора, защо трябва да се натоварват допълнително. Всеки си има своите проблеми. Когато не си в дупка, ти излъчваш позитивизъм и така привличаш положителното, обаче не задълбавай много върху тия неща.
Така е, но мисълта ми е че дори да не се усмихвам когато съм в добро настроение привличам по-добро дори да правя и говоря същите неща и със същия тон. А когато ми е депресирано, дори да го крия под усмивка хората сякаш го усещат. Не задълбавам, просто ми е интересно, защото за мен е нещо паранормално и трудно обяснимо. Жалко, че не мога да бъда в такова настроение без АД поне за момента. Simple Smile

# 772
  • Мнения: 226
Можеш,приятелю.Силата е в теб,намери къде.Нали знаеш,че няма невъзможни неща.Бори се за щастието си,защото живота ти е само един,друг шанс няма да имаш Simple Smile

# 773
  • Мнения: X
Така е, но 10 годишна депресия и тревожност не мисля, че може да се пребори само чрез позитивно мислене. Пробвах какво ли не - рейки, медитация, молби в църквата, позитивни утвърждавания и не се получава. Работят, но само когато съм на АД, иначе не. Явно ми трябва "патерица", защото предполагам организмът ми е свикнал да вибрира на тези честоти и трябва нещо да му помогне да се отучи. Когато не съм на АД колкото и да мисля позитивно и да визуализирам нещо прекрасно, не привличам хубави неща, а само шамари от живота и неприятни случки и хора. Но самият факт, че и без Деанксит паник атаките все по-рядко се проявяват е обнадеждаващ. Simple Smile Просто ми е някак празно и нямам мотивация и енергия за нищо, онази ведрост която имах преди депресията и тревожността да дойдат в живота ми не мога да я постигна никак.

# 774
  • Мнения: 360
Искам да ви напомня, че човешкият организъм има способността да регулира хормоните си сам, стига да не е изложен на постоянен стрес...така че наблюдавайте себе си Анонимен...ако ви се яде шоколад и банани, особено банани-да-възможно е в момента серотонина да е нисък, но дори по време на приемане на АД-той варира!!! Човек се пристрастява към вълшебното хапче и си знае, че ще е ОК само щом пийне АД, а никой психиатър не е в състояние да каже дали всъшност имаме нужда или просто той това е учил и това си дава-задължително АД...

# 775
  • Мнения: X
Не мисля, че е пристрастяване - само 3 и половина месеца го пих, понякога забравях да го пия и го спрях рязко. Но ефекта от него дойде и отшумя постепенно. Аз всъщност до скоро изобщо не смятах че онзи прекрасен период е свързан с АД, но видях датата на предписанието и видях че депресията ми се върна през март, а аз го изхвъплих в края на февруари, та всичко съвпада. За първи път се почувствах добре в края на ноември, а го пиех от началото на ноември по-миналата година. Пробвах всичко друго, което вземах тогава като билки и като медитации и позитивно мислене, но не се получава.

# 776
  • Мнения: 2 860
Тук има и други хора, коита са на АД от години. И какво от това???? Толкова хора има с хронични болести и аз една от тях, които пият лекарства постоянно. Да не би да е по-добре да си болен от сърце, всеки знае като го свие сърцето в каква паника изпада. Казвам го сигурно за 100 път, не е проблема да пиеш лекарства, проблема е да ти действат, щото представете си обратния вариант да пиеш със шепи и да си зле. Мозъка е черната дупка на медицината, никой не знае какво става в него. Затова пиеш си хапчето, живееш си живота, спираш, ако не стане не стане, ама се моли като го почнеш пак да стане. Който е успял да се пребори, браво, но при всеки е различно. Затова неки всеки си намери формулата да се чувства добре.
А къде останаха старите хрътки ????

# 777
  • Мнения: X
Само не знам защо е този тон? Естествено, че говоря на мен как ми действа. Отговорих ти, че не е плацебо ефект и не е пристрастяване. Ако беше така, то и хомеопатията щеше да действа. Подходих с цялото си доверие към нея и другите алтернативни методи и останах излъган. До днес не бях пил АД от февруари 2014-та. А от март 2014 съм отново в дупката, която започна 2002 година. И точно заради сърцето не искам да пия АД, защото ме е страх че деанксит се натрупвал там и дори е забранен в САЩ. Но е факт, че единствено той ме избави от дупката и се надявам и сега така да стане. Важно е да се отстрани причината, а тя често е чужда намеса, въпреки че психолозите обичат да обвиняват хората за състоянието си, карат ги да търсят вината в себе си. И като нещо не ти помогне веднага ти казват, че сам си си виновен. Но точно самообвиняването е най-краткия път към депресията и паник атаките. Ние няма как да знаем какви процеси стават вътре в нас и не винаги тревожността ни идва от характера ни, понякога е привнесена.

Последна редакция: пн, 22 юни 2015, 20:21 от Анонимен

# 778
  • Мнения: 4 406
Аз възнамерявам да спра АД-то. То една година никакъв ефект. Само дебелея.
Сега е лято, предстоят ми много хубави дни по планините. Мисля, че ще се справя.
Няма ли кой да пусне новата тема Wink

Време е за  нова тема


Последна редакция: вт, 23 юни 2015, 08:36 от Jerry F

# 779
  • Мнения: 5 059
Здравейте! Нова съм в тази тема,но се включвам с голяма надежда.При мен кризите се повтарят през няколко години.По наследство са ми(не можах да наследя някоя вила на морето,а това ще взема от баща ми).Забелязала съм,че се появяват,когато съм най-спокойна,когато нямам проблеми и животът ми върви по мед и масло.Тогава ми се успокояват мислите и....идват атаките.
При мен са плашещите мисли,че полудявам,че нещо се случва.Радвам се(колкото и да не е радостно самото "заболяване"),че има с кой да споделя какво чувствам и да бъда разбрана.Защото , който не го е преживял, той не знае колко плашещо е чувството.Както една позната казва-ами мисли си за нещо весело де Wink

Общи условия

Активация на акаунт