Много дъвкана тема... Изневярата.

  • 36 771
  • 259
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 755
Казваш, че не си простила, но правиш секс с него почти всеки ден...  Какво ли ще е като му простиш Wink   Ти си слаб характер, винаги ще имаш заместничка и то защото го допускаш. Не той няма да се поправи, колкото и да ти се иска. Ще ти замазва очите известно време докато срещне следващата.

# 166
  • София
  • Мнения: 4 349
Дъвкана е, но всеки намира сам изхода си  Peace Peace Peace

# 167
  • Мнения: X
Казваш, че не си простила, но правиш секс с него почти всеки ден...  Какво ли ще е като му простиш Wink   Ти си слаб характер, винаги ще имаш заместничка и то защото го допускаш. Не той няма да се поправи, колкото и да ти се иска. Ще ти замазва очите известно време докато срещне следващата.
Именно!
Той се е издънил като кифладжия, (и не говорим за нещо инцидентно, като например наистина нещо да му е липсвало и да го е потърсил другаде, или след 100 години брак да му е омръзнало с една и съща, при него изневярата си е перманентно състояние, начин на живот), има наглостта да обвинява нея за своето лекомислие и простотия, а тя не само че не го наказва за отвратителното му поведение спрямо нея, ами и го награждава с още секс.
Е, че за какво той да се опитва да си слага спирачки?Просто следващия път ще я обвини в нещо друго, я че малко си говорят вече, я че тя е напълняла/погрозняла/отслабнала .....конкретиката не е важна, той ще намери в какво да я обвини, за да се оправдае пак.

# 168
  • Мнения: 72
Казваш, че не си простила, но правиш секс с него почти всеки ден...  Какво ли ще е като му простиш Wink   Ти си слаб характер, винаги ще имаш заместничка и то защото го допускаш. Не той няма да се поправи, колкото и да ти се иска. Ще ти замазва очите известно време докато срещне следващата.
Именно!
Той се е издънил като кифладжия, (и не говорим за нещо инцидентно, като например наистина нещо да му е липсвало и да го е потърсил другаде, или след 100 години брак да му е омръзнало с една и съща, при него изневярата си е перманентно състояние, начин на живот), има наглостта да обвинява нея за своето лекомислие и простотия, а тя не само че не го наказва за отвратителното му поведение спрямо нея, ами и го награждава с още секс.
Е, че за какво той да се опитва да си слага спирачки?Просто следващия път ще я обвини в нещо друго, я че малко си говорят вече, я че тя е напълняла/погрозняла/отслабнала .....конкретиката не е важна, той ще намери в какво да я обвини, за да се оправдае пак.


Да, принципно си права. Издънил се е яко. Осрал се е.  Но не смятам, че секса е възнаграждение, наказвам го по други начини. Ти просто си извадила някакъв невероятен късмет с твоя съпруг, поне доколкото съм чела мненията ти. Единици са такива може би.

Слагам на кантара всички плюсове и минуси. Има мъже, които пият и се прибират по нощите вонящи на бъчва, има мъже, посягащи на жените си, мъже, които броят всяка изхарчена стотинка, мъже, които унижават жените си и в къщи и навън, мъже, които мърморят за всяка неизмита чинийка в мивката, ревниви до болест, мързеливи, харчещи повече, отколкото изкарват, мъже, които смятат, че мястото на жената е в кухнята, психически и физически насилници....При нас такива неща няма, писах в началото.  Темите тук и реалния живот дават много примери.

Когато яйцето  опре до.... човек претегля нещата, поне аз правя така. Най-лесно е да се развали един брак. Да, единият в случая е направил нещо по въпроса с развалянето. ... Поставила съм моите условия, с които той се съгласи, засега караме така, колкото и глупаво да звучи за някои.  Ако не спазва уговорките винаги има опция нещата да приключат. Тъкмо ще съм подготвена и може и тотално да нямам чувства вече.
 Следващият път дори няма да говоря или да търся доказателства, появи ли се онова усещане за нещо ще знам, че нещо има, защото интуицията явно наистина не греши.  Винаги има и вариант никога да не разбера, както установих добре умее да се крие. Да, доверие няма да има дълго време, ако изобщо някога се появи. Това също е трудно и той го осъзнава.
Четох и "Как продължихте след изневярата" за да видя други такива случаи.  За да видя има ли все пак хора, продължили след това. За да си сверя часовника.




# 169
  • Мнения: 7 325
Защо секса се разглежда като награда за мъжа, жената няма ли такива нужди. Авторката казва че и храсва да прави секс с този мъж, защо трябва да се лишава от него. Сега - ако сутринта стане, направи му закуска и му я сервира в леглото, след това му излъска обувките и го изпрати на работа със свирка на вратата за хубав и успешен ден вече може да се приеме за награда за свинското му поведение или молба да остане с нея. Но това че правиш секс с някой за собствено удоволствие го намирам за награда за двамата.

# 170
  • Мнения: X
Защо секса се разглежда като награда за мъжа, жената няма ли такива нужди.
Защото в случая оправданието му е именно недостатъчно секс....
Защото е унизително, поне за мен:
"изневерих ти, защото ми липсваше секс" и воала, той си получава секса, да не би пак да реши да кръшне
"Изневерих ти, защото другата готви прекрасно" и воала, жена му става перфектна готвачка, да не би той пак да кръшне
"изневерих ти, защото ходиш всяка вечер на йога и нямаш време за мен" и воала, тя се отказва от любимата си йога, да не би той пак да кръшне
и т.н.

# 171
  • Мнения: 7 325
То на повечето изневеряващи това им е оправданието. Не си представям мъж да каже изневерих ти защото имах нужда де се влюбя. Авторката май сподели ( ако не се лъжа ) че и преди да го хване са имали такъв сексуален живот. За мен не е унизително да правиш секс, унижение е да се молиш, да се оправдаваш изобщо да демонстрираш едно такова пораженческо поведение с което да дадеш официално разрешение на другия да си прави каквото си иска само и само да остане с теб.

# 172
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цитат
Има мъже, които пият и се прибират по нощите вонящи на бъчва, има мъже, посягащи на жените си, мъже, които броят всяка изхарчена стотинка, мъже, които унижават жените си и в къщи и навън, мъже, които мърморят за всяка неизмита чинийка в мивката, ревниви до болест, мързеливи, харчещи повече, отколкото изкарват, мъже, които смятат, че мястото на жената е в кухнята, психически и физически насилници....
Има ги, защото има кой да им го позволява и отново опираме до любовта към самия себе си. Всички тези проявления включително изневерите са възможни единствено със съгласието и позволението на партньора.

# 173
  • Мнения: 2 214
В крайна сметка животът си е твой.
Аз ти казах,че ти вече си простила. На теория всичко е по-лесно,може би ти го обичащ и не си готова да го напуснещ. Дано се чувстващ добре от рещението си,това е по-важно Peace

# 174
  • Мнения: 2 755
Не мога да си представя да го  целувам, камо ли да правим секс, ако ме е обидил и съм сърдита. Не разбирам и защо разискваме различни решения, като всичко вече е решено.
Надявай се докато се усетиш другия път да не ти е лепнал вече някоя болест. Изобщо във вашата връзка липсва всякакво доверие, а ти се страхуваш се да не  останеш  без мъж.
 

# 175
  • Мнения: 2 214
Обича го. Иначе не би простила.
Колкото и всички ние да се силим, може би повечето от нас биха простили също или са простили без да го знаят Grinning
има нещо друго
този тип мъже така завъртат главата на една, или повече жени,че ги карат да се чувстват единствени и неповторими. Актьори са, говорят красиво,лавират успещно, и жената наистина не съжалява сигурно,че е простила. До.....следващия път.

# 176
  • Мнения: 72
Не мога да си представя да го  целувам, камо ли да правим секс, ако ме е обидил и съм сърдита. Не разбирам и защо разискваме различни решения, като всичко вече е решено.
Надявай се докато се усетиш другия път да не ти е лепнал вече някоя болест. Изобщо във вашата връзка липсва всякакво доверие, а ти се страхуваш се да не  останеш  без мъж.
 

Не бих казала, че се страхувам да остана без мъж. След развода си живях доста дълго време сама и не съм умряла.
Това, че не съм му простила не значи, че съм перманентно сърдита.
 И никой не знае как ще постъпи в дадена ситуация докато не му се случи.
Засега съм на тази временна позиция. Винаги може да се промени.
 

# 177
  • Мнения: 17
Аз пък се питам откъде авторката е сигурна ,че всичко е приключило.Това все пак е две годишна връзка.Човек не остава с някого ей така само за удобство цели две години.С жена си е 5 години ,а с любовницата цели две.Ами то това си е половината от живота му като семеен.Ако е търсел само разнообразие и му е било скучно в моногамна връзка не е ли нормално да ги сменя по често.То две години си е втора постоянна връзка. Едва ли е толкова лесно да кажеш край и то когато не си го решил сам ,а си бил принуден .

# 178
  • Мнения: 1 758
И никой не знае как ще постъпи в дадена ситуация докато не му се случи.
  thumbsup

За мен решението ти е правилно, щом ти го усещаш като такова, никой не може и няма да изживее твоя живот с точно този мъж. Hug

# 179
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
"У женщины поразительная интуиция: она может догадаться обо всём, кроме самого очевидного." Mr. Green



Това относно че авторката не е усетила по-рано че миличкия и ги върти там нейде някакви  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт