Операция на щитовидната жлеза -10

  • 103 129
  • 913
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 33
 Simple Smile Simple Smile skabiela , да на мен писа ,но едно е да я източат ,а друго е да я боцнат само за биопсия ,а и не е нужна биопсия на кистите, доколкото разбрах  Simple Smile  Няма значение ,въпроса е да не се притеснява и да вземе правилното решение.Не бях разбрала ,че е бременна ,което от своя страна поусложнява нещата ,но пък докторите затова са учили  -добрите доктори ! Аз лично безкрайно съжалявам ,че никой не е разбрал за моите проблеми и не ми беше помогнал по рано ( пак за докторите говоря) защото сега се чувствам  много добре и е жалко ,че съм загубила толкова време . сигурно има още много като нас  на които, този проблем се открива съвсем случайно,което е супер жалко. Sad

# 886
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Ох ,Веси,няма да споря ...момичето ще се справи ,надявам се да не я оперират!
Само да вметна че пункцуята започва с боцване


пункция
Пункцията е проникване във вътрешността на орган, тъкан или кухина с диагностична или терапевтична цел. Диагностична цел - евакуиране на течност/пунктат-трансудат, ексудат;цереброспинална течност - ликвор; асцидна течност/; взимане на биопсичен материал за изследване - биохимично, микробиологично, цитологично, бактериологично. Терапевтична цел - източване на течност и отбременяване на дишането, сърдечната дейност и др.; източване на ликвор при повишено вътречерепно налягане /при менингит/; впръскване на лекарствено в-во.

# 887
  • Мнения: 1 892
Момичета, извинявайте, че нахлувам при вас, но съм много притеснена. Имам възел на щитовидната жлеза, следя го от години и докторите казват, че не расте, хормоните са ми на границата, но все пак в граница и до сега не съм пила нищо.
Днес бях на задължителен профилактичен преглед във ВМА, изпратиха ме и на ендокринолог, направиха ми ехография на щитовидна жлеза и .... изненада - имаш огромен възел, който трябва да се оперира веднага. Диагнозата е Струма ..../не разчитам/, размера на възела е 12,8/16,4/20 мм. Прегледа ме д-р Весела Михнева и ми даде талон за планова операция при проф. Мутафчийски.
На някого говорят ли му нещо тези имена? Дайте поне още едно добро име за консултация? Колко време е болничния престой? А възстановяването колко време отнема? В главата ми е пълен ужас и хаос. Cry

# 888
  • Мнения: X
##bvlgari## - спокойно, този размер въобще не е огромен, това първо.
Второ - препоръчвам ти д-р Пандев от ИСУЛ или който и да е лекар от Ендокринологията в Майчин дом.
И ТРЕТО И НАЙ-ВАЖНО - пази се КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО-ДАЛЕЧЕ ОТ ВМА.... ooooh!
Възстановяването по принцип е бързо и безболезнено, успокой се, не е страшно, всеки ден в България се правят сигурно поне 20-30-40 такива същите операции.
Успех  Simple Smile

# 889
  • Мнения: 1 892
Записах си час при д-р Пандев в "Дойче клиник". Ще проуча и за  Ендокринологията в Майчин дом.  Hug Hug

# 890
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Записах си час при д-р Пандев в "Дойче клиник". Ще проуча и за  Ендокринологията в Майчин дом.  Hug Hug
Записала си си час при възможно най-добрия доктор.Няма от какво да се притесняваш  Simple Smile

# 891
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Здравейте отново мили момичета,искам да ви благодаря още веднъж  за подкрепата,оперираха майка ми на двайсти миналия месец и сега вече нищо не я боли,отока спада,имаше синьо около операцията,но изчезна,съвсем добре си е.Да е жив и здрав професор Лозанов,навремето спаси мен,а сега и майка ми.Искам да кажа на всички,на които им предстои операция-няма страшно!
##bvlgari##,майка ми беше оперирана в Токуда,първия ден я приеха,на другия беше операцията и на третия я изписаха.Остана в София при сестра си за около 10 дни,всеки ден се е разхождала,дори по автобуси сама се е качвала,готвила е,по куриер и изпратих любимия гоблен да си го нашива и сега си е здрава,ако операцията ти премине така добре можеш дори след месец да се върнеш на работа,моята майка е пенсионерка и работи след пенсия,но решихме да си остане вкъщи до Нова година,дано няма проблеми с болничните.

# 892
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Мария ,изключително много се радвам за майка ти Hug

bvlgari,като ти казаха ,ще те преглежда най- добрия!Няма място за паника ,изчакай да мине прегледа ,да се разбере дали изобщо ще има операция....и послушай Фри!

# 893
  • Мнения: 1 892
Благодаря ви, мили момичета, вече се чувствам по-добре!

# 894
  • Мнения: 36 134
нова тема?

# 895
  • Мнения: 89
Здравейте,момичета!Искам да попитам дали някой знае телефона на д-р Ралица Иванова?Или да се обадя на регистратурата на "Майчин дом" и да си запазя час?Имам някакъв номер от преди 5 години и не ми вдига никой.Благодаря много!

# 896
  • Мнения: 72
Здравейте, минавам да се '' отчета '' и да ви поискам мнението.. ходих да си правя нови изследвания, TSH - то си ми е 0, 4. Наближава времето пак за преглед в Пловдив, мисля че споменах предния път, че доктора иска да правим биопсия та личната ми ме посъветва да поискам още едно мнение преди да се подложа на това. Докторът при когото отидох беше категоричен, че нямало защо да продължавам да го отлагам, можело един ден да стане още по зле и т.н... За жалост и майка ми не е в България, не мога да и поискам мнението  Sad не съм и казвала за да не я притеснявам. Минали сте през това, как да постъпя... има ли шанс това нещо изобщо да изчезне или да се намали, тоест да продължавам ли да го отлагам или по скоро ще влоша нещата? Благодаря.

# 897
  • Мнения: 133
Здравей innez,, позволявам си да ти пиша, тъй като аз  преди 7 години не отидох на биопсия, както ми бе препоръчано от ендокринолог от страх, а и така бях посъветвана от мои близки.
Сега след две операции и трета на път  #Cussing out, бих те посъветвала- няма нищо страшно в биопсията. Отиди и я направи, изобщо не боли, преди 2 седмици ми направиха на около 6-7 места на шията, цялата процедура трае около 20 минути, но поне после ще знаеш какво да направиш след това, тоест, дали да ги следиш, или да ги махнеш. Не е страшно, казвам ти и не се бой!
За всеки случай, поискай второ мнение от добър ендокринолог, с добър ехограф- задължително! Виж точните размери на възлите и къде се намират, важно е за биопсията. 
Хубаво е да вземеш някой с теб, ако се решиш да идеш за биопсията - приятел/ка или някой друг, ей така да си правите компания и да не си мислиш глупости, докато чакаш.
Относно майка ти- тя те обича и се притеснява за теб по всяко време, сигурна съм в това, така че помисли си, можеш спокойно да й обясниш, че това е една рутинна процедура –наистина е такава!, така че да не се притеснява за теб, но все пак да знае. Ако майка ти е като моята майка- повече ме шашка, откоклото успокоява, пък недей да й казваш  Wink
Нищо не е толкова страшно, колкото когато го въртим в главата си Wink Ако имаш още въпроси- питай  Peace

# 898
  • Мнения: 72
 LucyHope, благодаря за бързото включване  bouquet това ми беше третият ендокринолог. Първата лекарка при която отидох беше за операция, вторият лекар каза да сме го следели... да не съм бързала ( този който иска да направим биопсията ) , а при третият бях преди няколко дни - неговото мнение го казах вече, тоест пак за операция... На кого да вярвам вече не знам.  ooooh! Близките ми които знаят естествено са против операцията, което е разбираемо. Има ли смисъл да искам четвърто мнение?

Преписах го : Ляв лоб - в средна и долна трета се визуализира окръглена зона с размери 14/17/25.3 мм изпълнена с анехогагенно съдържимо и наличие на хипехегоненна зона в средната част.
УЗД данни за киста/ кистаденом на левия лоб на щитовидната жлеза.

Последна редакция: пт, 20 ное 2015, 12:07 от innez

# 899
  • Мнения: 133
Ясно, значи двама от трима са достатъчни според мен. Ти си почни с биопсията, направи я, виж резултата и тогава мисли какво ще правиш по-нататък. Едно по едно, казвам ти не е страшно.
Каза, че си от Пловдив, но ако решиш да дойдеш за биопсия в София, препоръчвам ти Ендокринологията в Майчин дом- д-р Шинков. Супер са старателни и много готини.
Операцията не е нищо страшно, не я мисли от сега, но ако се наложи, мисли за нея като за нещо положително, което ще ти помогне да живееш по-добре.

Последна редакция: пт, 20 ное 2015, 16:18 от LucyHope

Общи условия

Активация на акаунт