Съпруги, чиито мъже пътуват по море - 32

  • 128 291
  • 844
  •   1
Отговори
# 780
  • Варна
  • Мнения: 242
Taка е друго си е по 2-3 месеца друго си е 6, но ние за момента нямаме избор.
Днес започнах нов сериал, а скоро започвам и пазаруването за бебето Grin само да разбера пола Laughing

# 781
  • Мнения: 581
Моят мъж е на кратки контракти, но въпреки всичко разделите са трудни. Една седмица ми трябва, за да се стегна и вляза в ритъм. А и по законите на Мърфи детето все се разболява него като го няма вкъщи. Шопинг терапията се отразява наистина положително Simple Smile

# 782
  • Мнения: 116
И ММ замина преди няколко дни, малко по-трудно ще е този път, защото дъщеря ни започва ясла и минава през адаптационен период. Има драми, очаквам и скоро боледувания да са налице, но няма как.
 Относно бременееното, и аз бях в трети месец , когато замина, и се върна седмица преди да родя. Имахме невероятен късмет, така че и вие имайте вяра. Ще се наредят нещата.

# 783
  • Варна
  • Мнения: 242
Поне от гледна точка на интернета и комуникация сме добре, вчера се качи, а днес вече има интернет и си пишем, не е същото като да е тук, но и на това съм доволна.
Дано и ние сме късметлии като вас,  Парфюмче...
Поолекна ми като чувам и вашите истории Sparkling Heart

# 784
  • Мнения: 1 196
Тегава си е професията им, няма две мнения. Не съм и на мнение, че става по- лесно особено с времето. Да, с дете просто много те завърта ежедневието, но за мен е спорен въпроса по- леко ли минава Grinning В смисъл, преди детето аз пак успешно си запълвах времето с различни неща работа, курсове, спорт, хобита, приятели. Детето е съвсем различен ангажимент, натовареност, отговорност.  Иначе и моя беше заминал в началото на бременността, но два месеца преди раждането беше тук. Със сигурност беше по- добре, видя си го веднага след като се роди, беше огромна помощ в началото. Но беше на 4,5 месеца малкия като замина отново, почнА се това с пандемията и вместо 4-5 месеца го нямаше 8,5. Остави бебе, завари почти проходило човече Grinning Това беше прецедентен случай разбира се, но все пак откак го има детето ми е кофти, когато виждам моменти, които изпуска, с малко дете и първо такова има толкова "първи пъти" за много неща. С времето по- скоро свикваш да се стягаш по- бързо. Колкото по- малко се оставяш да влизаш в "дупка", толкова по- добре и бързо се адаптираш. И да си с положителна настройка, не мисли колко малко е минало, а много оставало. Важното е, че времето върви и най- дългите контракти минават, накрая като се видите, пак ще е все едно вчера сте се разделили. И един от най- големите плюсове в професията им, като почиват наистина почиват и са постоянно на разположение. Късмет ти желая и добро стечение на обстоятелствата, най- вече леко бременеене и раждане.

# 785
  • Варна
  • Мнения: 242
Благодаря Blue Heart
Ще се справя някак, първите дни наистина са най-кофти, после свиквам с ежедневието си.
Вие правите ли си срещи ?  Аз попринцип живея и уча във Варна, сега се прибрах при нашите за няколко седмици в по-малкия град Grin

# 786
  • Мнения: 924
Тегава си е професията им, няма две мнения. Не съм и на мнение, че става по- лесно особено с времето. Да, с дете просто много те завърта ежедневието, но за мен е спорен въпроса по- леко ли минава Grinning В смисъл, преди детето аз пак успешно си запълвах времето с различни неща работа, курсове, спорт, хобита, приятели. Детето е съвсем различен ангажимент, натовареност, отговорност.  Иначе и моя беше заминал в началото на бременността, но два месеца преди раждането беше тук. Със сигурност беше по- добре, видя си го веднага след като се роди, беше огромна помощ в началото. Но беше на 4,5 месеца малкия като замина отново, почнА се това с пандемията и вместо 4-5 месеца го нямаше 8,5. Остави бебе, завари почти проходило човече Grinning Това беше прецедентен случай разбира се, но все пак откак го има детето ми е кофти, когато виждам моменти, които изпуска, с малко дете и първо такова има толкова "първи пъти" за много неща. С времето по- скоро свикваш да се стягаш по- бързо. Колкото по- малко се оставяш да влизаш в "дупка", толкова по- добре и бързо се адаптираш. И да си с положителна настройка, не мисли колко малко е минало, а много оставало. Важното е, че времето върви и най- дългите контракти минават, накрая като се видите, пак ще е все едно вчера сте се разделили. И един от най- големите плюсове в професията им, като почиват наистина почиват и са постоянно на разположение. Късмет ти желая и добро стечение на обстоятелствата, най- вече леко бременеене и раждане.
Така е, моя като е вкъщи е голяма помощ. Занимава се много с децата- води ги и ги взима от градина и училище, разходки, игри.
Ето днес примерно разбрах, че на 15 имам неотложен ангажимент с малкото дете, а кака му трябва да се изпрати на училище. Как да съм на 2 различни места по едно и също време не ми стига ума.

# 787
  • Мнения: 1 196
Аз за това не съм събрала още кураж за второ Grinning Нашия сега лятото направи три годинки, този месец на 21ви започва градина (на ясла не е бил изобщо) и, естествено баща му е на рейс в момента. Живот и здраве за Коледа трябва да си дойде, но да видим. Но, да, мисълта ми е, че съм сега с настройка за адаптация, боледуванки и така нататък, кусур ми да съм бременна Grinning Ще почакам още малко, ама после пък с 5 години разлика, както казваш ще са коренно различни ангажиментите едно на училище, другото ясла/градина. В общи линии купон е. На първо четене ми се ще да минем поне на по- къси контракти, примерно 3/3. Вярно, че почивката ще минава бързо, ама рейса и той, докато се обърнем ще е преполовен.

# 788
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Това е положението, дами Simple Smile На тез нашите момчета им трябват сериозни момичета Simple Smile

# 789
  • Варна
  • Мнения: 242
Как сте какво правите, морски феи ? Heart Decoration

# 790
  • Мнения: 69
Мале добре, че сте писали и добре, че влязах и видях, че темата е тръгнала. 😁
Моя също замина преди няколко дни за 6 месеца, за първи път се разделяме за толкова дълго и не знам изобщо дали ще се справя..😔 Дразня се и се ядосвам като ми кажат хора, които живеят заедно и никога не са се разделяли, че видиш ли времето минавало много бързо, нищо съм нямала да разбера...Айде бее, да дойдат да застанат на нашето място..
Много се радвам да видя, че сте писали ❤🌸

# 791
  • Варна
  • Мнения: 242
Здравей Sparkling Heart
Много е трудно да, а отстрани винаги изглежда как времето лети неусетно и нищо кой знае какво не се случва...
Ти как приемаш заминаването ? И ММ сега е за 6 за първи път...

# 792
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз ще посрещам след около две седмици Simple Smile Най-кофти е в началото на рейса, изглежда сякаш няма да има край, но има. Времето тече еднакво макар и да ни се струва ту бавно, ту бързо.
Ние се чуваме всеки ден и някак в разговорите споделяме ежедневието си. В никакъв случай не е изолиран от домашния живот докато е на кораба. Не мрънкам и не го натоварвам с моите емоции, свързани с отсъствието му, защото там е по-трудно и емоционално, и буквално.
Та така, с годините и караници семейни сме имали докато е на рейса Simple Smile Двойки, които нямат този начин на живот, трудно разбират отношенията и нивото на общуване. Аз съм убедена, че е различно. Друго е доверието между двамата и опората, която всеки усеща у другия. Единият ако не е читав и надежден нещата не продължават. От ММ знам, че за него е най-важно да може да разчита на мен и да ми вярва. Тогава е спокоен.

# 793
  • Варна
  • Мнения: 242
Мира възхищавам се на начина, по  който отговаряш всеки път, честно  Blue Heart
Като те чета ми става едно спокойно и обнадеждено ...
Нямам търпение да кажа, че и аз ще посрещам скоро, но само като си помисля " март" и ми става лошо, струва ми се, че няма да дойде...
Времето ми минава бавно и въпреки това минаха почти 2 седмици от както замина, а нищо не съм правила.
Тази година заради бременността ми, ще ходя на уни само до края на първия семестър може би, а още чакам да видя какво ще ми дадат като пари от университета за бременността.

# 794
  • Мнения: 924
Едно време даваха около 3000 лв, само за редовни студентки. Даваха ги наведнъж. Сега май имат по-строги изизквания. Не трябва да имаш майчинство, плащат на 2 части- при раждане и завършване. Не съм сигурна дали има ограничения във възрастта. Трябва да се провери.

Общи условия

Активация на акаунт