Молба за съвет за банка

  • 2 028
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте,  обръщам се към вас със следния казус. Имам разплащателен влог в банка, т.е на името на баща ми е, който плащаше консумативите на апартамента ми. Баща ми обаче внезапно почина. Сметките, продължават да си се палщат, тъй като в сметката все още има пари. Въпросът обаче е следния: искам да прехвърля на мое име сметката, възможно ли е това и как, тъй като има и едно условие, оказва се, че баща ми има дете от първи брак, което отдавна е пълнолетно, но не се познаваме и нямам желание за такова запознанство. Какво трябва да направя, за да я прехвърля на мое име или да я закрия, тъй като сметките, които се плащат са за моя апартамент.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 489
Отиваш в банката с нотариален акт за апартамента и удостоверение за наследници.

# 2
  • Мнения: 124
С акт за наследници банката ще може да прехвърли сметката на твое име.Но без да съм специалист и да твърдя със сигурност,но мисля,че щом  сметката е била на името на баща ти и  има пари -това се води наследство от баща ти.А на наследство имат право всички деца на починалия,независимо дали са пълнолетни.Това,че ти не желаеш да се срещаш с тях не премахва правото на наследство.Консултирай се със специалист по въпроса.Има ли дял другото дете на баща ти или се е отказало от наследство и т.н..Ти си знаеш случая.Като изясниш този въпрос вече отиваш  в банката за да оправяш титуляра на сметката.

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 913

Не можеш да закриеш сметка на починало лице сама ако има други наследници.В банката трябва да присъстват наследниците, носят се смъртен акт и удостоверение за наследници.Ако някой не може да присъства е необходимо нотариално заверено пълномощно.
Работя в банка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт