Прахосмукачка робот - 7

  • 78 200
  • 750
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 789
Момичета да споделя ,
днес дойде Неато ,което бях поръчала за тест . Сега го пуснах ... чисти 40 мин. и се прибра защото батерията му падна. Въпреки краткото време и предвид ,че го "хвърлих" в средата на стаята да се оправя , базата включих в друга стая , оставих навсякъде отворено и горе долу го наблюдавах ...... та забелязах някои разлики със Самсунга ,който си ползвам ежедневно .
Направи ми впечатление ,че Неато първо минава и си определя нещо като квадрат ,след което започва да прави тегели вътре , после се мести и повтаря упражнението и така докато мине навсякъде . За сравнение Самсунга  е доста по хаотичен . Неато много старателно се опитва да изчисти покрай краката на масата / обикаля ги в кръг / и по ъглите / тя и формата му е такава ,че лепва на ъгъла/ . С две думи мнооого по старателно си изпълнява задълженията . Малко по висок е от Самсунга ,защото се заклещи под един шкаф който за Самсунга не е проблем , но наистина е минимално по висок . За сметка на това Неато ако усети ,че има вероятност да се заклещи много смешно започва да си върти "дупето" и да си вдига задницата и  елегантно се изплъзва от тесни пространства. Това Самсунга със сигурност не го може.  Иначе ми се стори , че са еднакво безшумни / малко по силно от жужене на оса може би /
Най важното всъщност е ,че  Неато за  40 мин беше събрал поне три пъти повече боклук от Самсунга с което ме изуми  #Crazy Сам много точно се ориентира къде му е базата при положение ,че аз я извадих и включих след като го бях пуснала да обикаля. Изобщо ... с Румба няма как го сравня / защото нямам Румба/ , но сравнен със Самсунг на първо четене е в пъти по добър
Извинявам се ,че стана много дълго , още два дни ще е при мен ,та ще видим как ще се държи като се зареди сега и като се поориентира в обстановката ....но като за начало съм много доволна  Wink

Радвам се, че ти харесва качеството на почистване на Нийто-то.

За батерията - мисля, че писах някъде напред, че това е почти единственото "слабо" място. Издържа до 40-50 минути. Била мисля никел-кадмиева, докато на Румбата (не знам за другите) май е литиево-йонна. Но да изтъкна, че този минус се коменсира напълно от бързината, с която роботът почиства, именно защото е систематичен в почистването. И още нещо - четох в инструкцията и в интернет, но не ми се е налагало досега - че ако по средата на чистенето батерията се изтощи, но има още да се почиства, Нийто-то се връща самичък на док-станцията, зарежда се, и след като се зареди, отива на мястото, където е спрял, и продължава. Помнел да му се не види.

Относно височината - Нийтото има само една част, която е по-висока (но което го нарежда след Румбата и други роботи). Разликата във височината се около 1 сантиметър. Тази по-издигнатата част всъщност е заради лазерния скенер, който сканира стаята, фиксира местоположението на "препятствията", за да може да изготви "план за действие".

Относно начина му да преодолява препятствия - изключително смешен е наистина. Когато не може да премине напред, се обръща, повдига си "дупето", водещите големи колела се повдигат, за да го направят по-висок, и в повечето случаи преминава. Като танкче е. Единствено ми се запъва понякога на "краката" (лежащите) на Поанг-ите ми. Обяснявам си го и с факта, че са на гладък паркет и му е трудно да зацепи водещите колела.

Само да попитам (все пак имаш поглед и на друг робот) - четката на Нийто-то как ти се видя в сравнение с тази на Самсунга, както и контейнера? Защото пак четох из интернет, че Нийто-то има най-дългата четка, както и един от най-големите по обем контейнери.

Дано да не звуча много пристрастна в увереността си, че съм направила най-добрия избор за себе си, ама и аз като Алена съм влюбена в моя роботчо, а влюбените както се знае са пристрастни Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 юли 2015, 23:25 от Gifty

# 571
  • Мнения: 471
Gifty  Hug

първо хиляди благодарности за трика със салфетката / аз го приложих и на голямата прахосмукачка/ и съм много доволна ,че си спестих досадното чистене на филтри   bouquet  Това обаче е неприложимо при Самсунга за съжаление / просто филтъра е друг /
За самата четка  ДА  измислили са я много умно ... толкова дълга , хваща голяма площ и в комбинация с вакума , мисля ,че това е тайната на  качественото почистване . Изуми ме от къде изрови  толкова мъх и косми при положение ,че Самсунга обикаля всеки ден , през ден минавам с парочистачка , навсякъде е ламинат и теракот и наистина беше чисто преди да я пусна ... И аз мисля ,че няма друга марка с такава четка . Това всъщност  е един от големите и плюсове . Друг такъв  е големия , много удобен контейнер за боклук . Изобщо относно поддръжката и след употреба  Heart Eyes   със салфетката  се чисти  за секунди буквално .

Но аз  я сравнявам със Самсунга , а той  според мен не е в нейния клас . Него го купих  някъде към 600 и нещо лв , а тая е близо  1200 лв   Със сигурност има защо да е двойно по скъпа  и по скоро е от класа на последните модели Румби ...   Там е по разумно да се прави сравнение ....

Лошото в моя случай е, че започвам да хлътвам и върви на влюбване тая работа , та може би ще пенсионирам  Самсунга .... що ли ми трябваше да чета тук  ooooh!





# 572
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Benita 2010, не се ядосвай  Blush Самсу е изиграл своята въвеждаща роля - като първата целувка, докосване, трепет и предстои голямата любов  Peace

# 573
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Момичета,днес има намаление в амазоните.Няколко румби и едно LG.Не помня коя къде видях ,че снощи извъртях и петте амазона

# 574
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз съм се прицелила в Хобот  Blush Дали тук има ползватели? Интересувам се и за разликите между няколкото модела Simple Smile

# 575
  • Мнения: 175
Аз съм се прицелила в Хобот  Blush Дали тук има ползватели? Интересувам се и за разликите между няколкото модела Simple Smile

Аз бях писала някъде, една приятелка го има.
Най-добре да тестваш на твой терен, както се казва Simple Smile предлагат такава опция, така че действай...Simple Smile http://robots.bg/

# 576
  • Мнения: 2 276
Здравейте момичета!
Съвсем отскоро се заглеждам по тези машинки и не съм много наясно и се извинявам, ако въпросите изглеждат глупави. Embarassed
Ако има разни неща под диваните например, това пречка ли е за мъниците?
Голяма ли е разликата във свойствата на Румба 870 например и iRobot Roomba 595 Pet Vacuum, че аз съм в странство и разликата в цените е двойна.

Benita 2010 , това Неато кой точно модел е?
Че гледах из Амазон различни модели. При мен са все пак по-евтини от Румбата.

# 577
  • Мнения: 555
Този трик със салфетката и при ЛГ не мисля, че ще е приложим  newsm78 Пред хепа филтъра има един друг порест като губа филтър, който се мие. Той спира голяма част от мръсотията. Мисля си обаче - тази салфетка не променя ли тягата на вакума? В смисъл не прави ли робота по-слаб?

п.п. Ние вчера поръчахме две четки и два хепа филтъра. Доставката е 1-2 седмици. Ще видим, кога ще дойде.

# 578
  • Мнения: 471
Melany99  Неато Ботвак 85
 Ако има под диваните разни неща всеки робот би се затруднил ( ама то е проблем и на голямата прахосмукачка) Робота не мести предмети , просто чисти където му е оставено място .... Wink

# 579
  • Мнения: 471
Bertichka , това със салфетката за съжаление не става за всеки филтър . И на Самсуня е неприложимо , просто на определени модели филтри .... Но не променят всмукателната сила  със сигурност ...

# 580
  • Мнения: 1 142
Какво означава покриването на Румба с прах след чистене?

# 581
  • Мнения: 2 276
Benita 2010, мерси много.
Естествено, че няма да може чисти там където има нещо под дивана,  дано само да може да го заобикаля. Laughing

Много съм очарована от това Неато, май то ще е късметлийчето...

# 582
  • Мнения: 789
Салфетката е тъничка и не спира силата. Тя е много по-тънка от материята на филтъра. Аз случайно попаднах на този трик някъде в интернет.

Не си спомням дали споменах в предишни мои постове, че роботът има USB-порт, за да може софтуера да се ъпдейтва, като този ъпдейт се тегли от сайта на компанията. Това не знам как става, че мъжът ми е отговорник по софтуерни въпроси. Не знам дали другите роботи имат тази опция, но определено е ценен плюс.

Сега погледнах в интернет, и Румбите имат мисля.

Последна редакция: ср, 15 юли 2015, 23:17 от Gifty

# 583
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Melany99  Hug добре дошла  bowuu Със сигурност има разлика между двете Румби, най-добре попитай в irobot за точен паралел  Peace

# 584
  • Мнения: 555
Частите за ЛГ-то дойдоха  Peace Точно една седмица от датата на поръчката. Миналата сряда ги поръчах вечерта. Много съм доволна от изпълнението на поръчката.

Общи условия

Активация на акаунт