Прахосмукачка робот - 7

  • 78 145
  • 750
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 175
И на мен Скубата ми е тръпка,ама нещо скъпа ми се вижда.Някой тук се оплака че обслужването й е тегаво и досадно.Чисти твърде малко площ .Преди време говорих и с една мила дама от айробот и тя също потвърди че за големи площи не става.Още не съм се наканила да я взема за тест.

Да, това с малката площ е малко кофти, но пък мие Simple Smile Най-добре е да вземеш тест наистина

Иначе сега има няква промоция и е 999 лв
http://irobotbg.com/

# 556
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Да споделя как мина първия ден Simple Smile

Вдигнах всичко от пода, за да стане едно "основно почистване". ПРедния ден бях чистила вечерта навсякъде -прахосмукачка и моп - нямам ден без чистене.

След робота беше видимо много чисто иизчеткано, а изумлението ми беше- като минах с мопа -водата остана чиста  Shocked Shocked Shocked Просто не мога да Ви опиша изумлението си -извиках и ММ да види  Crazy

В късния следобед правих прощъпулник на малкия .... и погача ала-бала - деца и хора ....ако нямах робот - щях да изпрахосмуча, но ... хайде пускам робота - само в дневната - и пак бая си побръмча  Crazy Оставих децата в детската, аз гладя в коридора  Mr. Green Влизам да видя - като свърши - ами паркетът направо имаше вид на полиран - толкова добре беше почистено  Shocked Действително - аз както и да чистя няма този вид. Включително, като съм викала фирма да чисти - специално и да обработят паркета - така не е било  Praynig

ММ си призна, че е чисто, но все още е враждебен  Mr. Green

# 557
  • Мнения: 131
Някой има ли впечатления от LG и Neato и може ли да направи сравнение между тях? Нямам предвид цената, кой от тях чисти по-добре и систематично. И да попитам момичетата със Самсунг купували ли са малките четки с 3 снопчета. Ако може да споделят откъде и цена? Благодаря предварително   bouquet

Можеш да хвърлиш поглед по-долу:

https://www.youtube.com/watch?v=WPBzju_Bd2c

https://www.youtube.com/watch?v=5chNUlA3eVo

https://www.youtube.com/watch?v=in0_xOgQmnk

Можеш да намериш и много друга информация, за каквато марка се интересува човек.

Gifty,
Благодаря за сайтовете!  Следя темите отдавна, макар че съм писала само веднъж- два пъти. Имах предвид някой от потребителите има ли лични впечатления от двата робота и може ли да направи съпоставка между тях.

# 558
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Повечето хора имат по един от марка. Все пак това не е ежедневна покупка. От това, което съм чела, недоволни има май само от Самсунг.
Имайки LG няма да си взема никога друг. Доволна съм. Чисти вместо мен, лесно се поддържа.

Хората с Румба ще ти кажат същото. Предполагам и за Неато е същото, въпреки че в темата няма много отзиви за тях.

# 559
  • Мнения: 555
a.l.e.n.a, по същия начин реагирахме и ние след първото пускане на нашето ЛГ.
Сега, когато е ранен, толкова ми липсва  Sad Обикновената прахосмукачка ми се струва толкова нефункционална. Аз за тези 8-9 месеца я ползвах само за паяжини и обиране по трудните ъгли и под някои мебели. И сега виждам колко по-мръсно е без робота.
Дори не ми се иска да мия с мопа. Имам чувство, че ще го изцапам много, защото свикнах робота да обира и след това с мопа набързо да измивам и всичко да е чистичко по конците на мопа. Липсваш ми Луиджи  Cry newsm79

# 560
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Аз съм опиянена от любов  Heart Eyes newsm76 Two Hearts lovekiss Two Hearts  и това е меко казано   newsm03 newsm03 newsm03

Bertichka, какво му е на Луиджи? Дано скоро влезе във форма  sun babydust7

# 561
  • Пловдив
  • Мнения: 465
a.l.e.n.a много е яко, нъли?

# 562
  • Мнения: 555
Аз съм опиянена от любов  Heart Eyes newsm76 Two Hearts lovekiss Two Hearts  и това е меко казано   newsm03 newsm03 newsm03

Bertichka, какво му е на Луиджи? Дано скоро влезе във форма  sun babydust7
Ами първо беше се заплел преди няколко месеца в един ластичен конец, който не съм видяла на пода и счупи едната 'перка' на дясната четка. Мъжете го "шинираха" и продължи да служи вярно, но скоро се заплете в една торба на пода (отново по наше невнимание) и се е спукала основата на самата четка. В следствие от това почна да превърта самата четка и се чуваше едно прещракване. И се наложи да го пратим в болнични, за да не стане нещо по-сериозно.
Като цяло ние сме виновни за страданията му  Confused

# 563
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Е, трудова злополука, полага му се санаториум  Blush Ще се върне здрав и весел  Blush



a.l.e.n.a много е яко, нъли?

Надмина очакванията ми 1000 пъти  bowuu

# 564
  • Мнения: 1 544
Да ви питам,че съм в чуденка.
Оставям Браавата сама в стаята и понякога я намирам спряла .
Румбата ми е 650 и понякога също я намирам по средата на стаята.А все още има батерия .
Това нормално ли е ?

Днес РУмбата ми стига до едно и също място на едно стъпало и дава Грешка 6.

Вече не мога да живея без двата робота и хич не ми се ще да влизат в бокса...

# 565
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Аз съм опиянена от любов  Heart Eyes newsm76 Two Hearts lovekiss Two Hearts  и това е меко казано   newsm03 newsm03 newsm03

Bertichka, какво му е на Луиджи? Дано скоро влезе във форма  sun babydust7
Алена,дано мъжът ти не чете тук.Не прави такива излияния в нета ,че са доказателствен материал. Joy Joy Joy
Оридел,и на мен ми се е случвало Бравата да спре.Тя пиши тогава и има причина.Случвало се е парцала да не е закрепен добре,да е паднало лего и тя да го влачи под себе си

# 566
  • Мнения: 471
Момичета да споделя ,
днес дойде Неато ,което бях поръчала за тест . Сега го пуснах ... чисти 40 мин. и се прибра защото батерията му падна. Въпреки краткото време и предвид ,че го "хвърлих" в средата на стаята да се оправя , базата включих в друга стая , оставих навсякъде отворено и горе долу го наблюдавах ...... та забелязах някои разлики със Самсунга ,който си ползвам ежедневно .
Направи ми впечатление ,че Неато първо минава и си определя нещо като квадрат ,след което започва да прави тегели вътре , после се мести и повтаря упражнението и така докато мине навсякъде . За сравнение Самсунга  е доста по хаотичен . Неато много старателно се опитва да изчисти покрай краката на масата / обикаля ги в кръг / и по ъглите / тя и формата му е такава ,че лепва на ъгъла/ . С две думи мнооого по старателно си изпълнява задълженията . Малко по висок е от Самсунга ,защото се заклещи под един шкаф който за Самсунга не е проблем , но наистина е минимално по висок . За сметка на това Неато ако усети ,че има вероятност да се заклещи много смешно започва да си върти "дупето" и да си вдига задницата и  елегантно се изплъзва от тесни пространства. Това Самсунга със сигурност не го може.  Иначе ми се стори , че са еднакво безшумни / малко по силно от жужене на оса може би /
Най важното всъщност е ,че  Неато за  40 мин беше събрал поне три пъти повече боклук от Самсунга с което ме изуми  #Crazy Сам много точно се ориентира къде му е базата при положение ,че аз я извадих и включих след като го бях пуснала да обикаля. Изобщо ... с Румба няма как го сравня / защото нямам Румба/ , но сравнен със Самсунг на първо четене е в пъти по добър
Извинявам се ,че стана много дълго , още два дни ще е при мен ,та ще видим как ще се държи като се зареди сега и като се поориентира в обстановката ....но като за начало съм много доволна  Wink

# 567
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Много хубаво сравнение  Peace

Аз нямам кой знае какво впечатления от Румбата (870), но забелязах, че първо обхожда край стената, все едно си разучава терена и после минава навътре. Ако има предмети, в които да се удря - си преизчислява маршрута. Това създава впечатление за хаотичност. Повтаря местата, което е плюс за мен.

В коридора, който е голям - широк и дълъг правоъгълник, без препятствия - чистенето изглежда доста по-подредено, но пак минава по няколко пъти - повтаря.

Разбира се, имам малко наблюдения, но съм с такива впечатления  Peace



Аз съм опиянена от любов  Heart Eyes newsm76 Two Hearts lovekiss Two Hearts  и това е меко казано   newsm03 newsm03 newsm03

Bertichka, какво му е на Луиджи? Дано скоро влезе във форма  sun babydust7
Алена,дано мъжът ти не чете тук.Не прави такива излияния в нета ,че са доказателствен материал. Joy Joy Joy
....

Ако шпионира ще узнае, че любовта на жена му минава през "прахосмукачката" Ако чисти редовно - ще го обичам безкрайно  Naughty Mr. Green

# 568
  • Мнения: 1 844
И на мен Скубата ми е тръпка,ама нещо скъпа ми се вижда.Някой тук се оплака че обслужването й е тегаво и досадно.Чисти твърде малко площ .Преди време говорих и с една мила дама от айробот и тя също потвърди че за големи площи не става.Още не съм се наканила да я взема за тест.

Да, това с малката площ е малко кофти, но пък мие Simple Smile Най-добре е да вземеш тест наистина

Иначе сега има няква промоция и е 999 лв
http://irobotbg.com/
Каква площ може да покрие ориентировъчно?
Ние сме с Румба, но определено се замислям за Скуба, заради миенето. Ако чисти твърде малки пространства ще ми е проблем обаче.
Иначе някой беше питал за спирането на Румба преди да е завършила цикъла - при нас се случва най-често, заради замърсен сензор или ако в някое от колелетата се е омотала козина от кучето.

# 569
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Скуба чисти малко.Цитирам от сайта "Два цикъла на почистване – 28 кв. м за 40 мин. и 14 кв. м за 20 мин."
Не зная обаче колко му държи батерията.Във форумите пишат 2 стаи..Дали може да изчисти 100 кв с едно зареждане?Вярно ,че и след Бравата има търчене-пера парцала на всяка стая-но батерията държи малко над 100 квадрата.Иначе съм убедена,че ще чисти по-добре от Брава-все пак е с вода ,а не с парцал.
Разрових се вчера в едни руски форуми-масово се оплакват от Скубата.Не са очаровани и англичаните.Но пак казвам-нямам никакви лични наблюдения,а в момента не ми се затварят толкова пари за тест.

Общи условия

Активация на акаунт