Прахосмукачка робот - 7

  • 78 150
  • 750
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 789
Първи впечатления от Neato BotVac85:

Робчо, Робокоп, Изаура (не сме го кръстили окончателно Simple Smile ) е прекрасен. Използвахме го вече няколко пъти. Чисти много добре, систематичен е, четката е една, но е открай докрай на Робчето. Има странична въртяща се четка, която обира добре по ръбовете. Като се включи, тръгва към средата на стаята, "оглежда" обстановката с лазера, и започва. Първо обикаля по края на помещението, и след това започва тигели насам-натам. В повечето случаи преминава по два пъти на едно и също място, което е хубаво. Събира всички косми с четката. Кабелите, ако са по-дебели и на земята ги преминава през проблем. Тънките кабели обаче (на тонколони например), които са свободно лежащи на пода, ги завлича и ги омотава около себе си. Предполагам защото те са много тънки и не са опънати по пода, а си се търкалят. Когато срещне препятствие е много упорит, опитва се да се покатери, ако не може от първия път, опитва много пъти, подхожда под различен ъгъл. Такъв е случаят със столовете ми Поанг (някой питаше по-напред). В повечето случаи успява. Предполагам затруднението идва от факта, че столовете са на паркет, и колелата на Робчо нямат добро сцепление с него, за да надигнат достатъчно. Но иначе височината на повдигане при преодоляване на препятствие много добра (по мое мнение) - на око като преценявам до около 5 сантиметра. Изумително е колко много прах може да събере. Контейнерчето е доста голямо. Филтърът не е много лесен за почистване, че прилича на хармоника, но научих един трик от интернет - слагам парче тоалетна хартия пред него, и при почистване само изпразвам контейнерчето и изхвърлям тоалетната хартия.
За по-добро и пълно почистване на стаята освобождавам пода доколкото мога - всички трапезарни столове и табуретки се вдигат, кабелите, които мога да кача на високо, преглеждам за малки неща (фиби и други джунджурии), и тогава го пускам. Досега не ми е говорил, но на дисплея ми праща съобщения - като например такива за контейнера (ако е пълен), четките (ако трябва да ги изчистя), батерията ако се е разредила, ако някъде се е заклещил. Та и ми благодари даже!
Нещото, което установих е, че след първоначалното сканиране на помещението не трябва да местя мебелите, защото малко се обърква. А и ако го вдигна (ако се е заклещил) и го сложа далеч от мястото на "инцидента" се обърква.

Това е засега. Вманиачих се и всяка вечер го пускам. Засега не ми е спестил много време, защото още ми е много интересен, и му "вися" на главата докато чисти, за да му се радвам, и да проверявам къде би могъл да има проблеми, за да ги отстранявам за в бъдеще.

Котките ни първата вечер много се шашнаха, гледаха го отдалеч, и като приближи към тях, бягат. Но пак се връщат и надничат от вратата на стаята, защото им е любопитно. Но започнаха да свикват вече.

Това е засега. Ако се сетя за нещо повече, ще дописвам.

# 316
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Хайде и аз с нова кутия. Тази, която е за серия 700. Болтчетата нещо не ставаха за моята 585, но ги сменихме и всичко си дойде на мястото. Естествено сега е по-безшумна, предната кутия се беше разтракала от зъбчатките. Взех я от сайта, който даде Милена - 79 лева.

# 317
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Честити придобивки, Момичета  Hug и благодаря за отзивите  Blush

При нас на пода има много предмети. Голяма част от времето за чистене ми е в това да прибера всичко от пода - за да мина с прахосмукачка и моп. Това ще трябва да го правя и за робота. Мисля си да оптимизирам положението и май от там трябва да започна.

Ако на пода - до стената има обувки  роботът какво прави? Заобикаля ли ги или ги мести,защото не са тежки и би могъл да ги побутне? Интересно ми е, макар, че - като се познава - не бих го пуснала да чисти с нещо на пода. И почистваща фирма, като викам - винаги обирам всичко - вс едно ще се изнасяме  ама да нямат трудности  Laughing

# 318
  • София
  • Мнения: 1 678
С LG-то съм забелязала, че ако има обувки или пантофи (които са по-големички) ги побутва или заобикаля, но ако имат връзки задължително успява да се оплете във връзките и почва да вика за помощ..
Аз също трябва да прибера много неща от пода, включително си вдигам завесите, защото са до долу и на едното тънко перде след чистене видях нещо като хоризонтална бримка, не съм 100% сигурна, че е от робота, но за всеки случай и тях събирам. Не искам да омаловажам заслугите му, много по-лесно е да вдигна 5 неща и той да изчисти Simple Smile

# 319
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Румба мести всички предмети, даже  и тежки. Ето каква поразия ми направи днес, въпреки, че от година и половина чисти около тази амфора.





Опитваме се да я реставрираме сега. Засега иаглежда още недодялано, но съхне още.

А тази тежка сакция по принцип я държа по напред, винаги я е бутнала до стената след чистенето.

# 320
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И това е от днес. Дали  е от новата кутия или не, не знам. но пътеката е от март и досега нямаше такива изцепки. Може би пътеката е некачествено обкантена и Румито си е намерила някоя нишка да повлече.

# 321
  • Мнения: 789
Моята леките неща ги побутва, а по-тежките ги заобикаля. Ако се удря в неща, то е леко, в повечето случаи (например като доближи стена, не се опира в нея, а се завърта настрани и върви на един милиметър покрай стената) доближава плътно. Но тя и формата на моята е по-особена




# 322
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ми тя и моята така прави. Писах, година  и половина нищо и нямаше на амфората, ама на...

# 323
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Днес й е бил ден за бели  Blush

Благодаря за споделеното, Момичета   bouquet

# 324
  • Мнения: 737
Ако на пода - до стената има обувки  роботът какво прави?
Румба 620 не само ще ги премести, но и ще ги разнесе из помещението  Laughing
Аз имам етажерка за обувки от тези алуминиевите и ако има само 3-4 чифта обувки на нея, роботчето мести цялата етажерка.

# 325
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
И LG мести саксии и обувки.Но определено саксията с драцената на Джемма май няма да може.Иначе по-малки саксии ми ги побутва .
Момичета,има ли робот подобен на Скуба?Рових из нета ,но нищо не откривам.

Последна редакция: сб, 02 май 2015, 21:12 от renydent

# 326
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
И LG мести саксии и обувки.Но определено саксията с драцената на Джемма май няма да може.Иначе по-малки саксии ми ги побутва .

Първият път, който пуснахме робота, той побутна една малка саксия леко и след малко я бутна от другата страна на първоначалната й позиция. Дъщеря ми толкова се впечатли: Мамо, виж, той и подрежда Simple Smile))

# 327
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Момичета, когато правихте избора на модела, който сте взели - какво натежа в негова полза? Предполагам, че като мен сте умували, проучвали, чели .... И сега от позицията на опита - бихте ли взели пак същия робот?

# 328
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
При мен изборът беше между Румба и Неато. Спрях се на румба заради по-достъпните консумативи и резервни части. А между отделните модели изборът реши намалената цена на черния петък в Амазон, при това имаше всички екстри моделът- дистанционно,навигатори, програмиране. Програмирането ми е много полезно, защото една батерия не ми стига за два етажа къща.Така докато ме няма чисти единия, зарежда се, а като се прибера чистя другия. Дистанционното ми е много полезно, когато реши да спре точно по средата на пода под леглото в спалнята и от никоя страна не мога да я стигна с ръка. Навигаторите ги ползвам като виртуални стени единствено да ограждам елхата по Коледа, защото имам прагове и така или иначе тя не може сама да ходи от стая в стая. Но в началото ги ползвах да преградя на две огромния коридор, за по-ефективно чистене. Сега от това няма смисъл, откакто преустроих организацията на чистене.

Сега пак избрала Румба, но вече от по-новите серии заради новия вид на кутиите и хепа филтъра. Но и тази може да се ъпгрейдва. Ето сега, кутията ми е от новите, много по-добре е измислена,  за да не влизат така лесно косми към зъбчатките. Мога да сменя  и контейнера с филтъра, но засега не ми е необходимо това.

Ако можеше да ходи и по стълби цена нямаше да има. Simple Smile

Последна редакция: нд, 03 май 2015, 00:22 от Джемма

# 329
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Много благодаря   bouquet

От кой амазон я взе и колко % беше намалението. Чувала съм, че има големи намаления на Черния петък на много и разнообразни продукти, но не съм следила  Rolling Eyes Добре ще е да се подготвя и информирам, нищо, че има време  Blush

Общи условия

Активация на акаунт