Прахосмукачка робот - 7

  • 78 050
  • 750
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Според мен не е нормално.  newsm78

# 376
  • София
  • Мнения: 1 390
И според мен не е, но смътно си спомням, че преди в темата някой беше писал за същото.

# 377
  • Мнения: 555
Зад контейнера никога не ми се е случвало да има боклук. Понякога от самата клапа падат някои по едри боклуци, под самия контейнер и тях чистя с прахосмукачката или просто обръщам робота и го 'изтупвам' от боклуците.
При мен обаче редовно има на самата клапа. Ама стигнахме до извода, че просто у нас е от голямата мръсотия, която събира.

# 378
  • Мнения: 25
Здравейте,
Обръщам се към притежателите на Hobot. Интересува ме може ли да се използва за ежедневно почистване на подови настилки като теракот, ламинат и паркет?

# 379
  • София
  • Мнения: 1 390
Здравейте,
Обръщам се към притежателите на Hobot. Интересува ме може ли да се използва за ежедневно почистване на подови настилки като теракот, ламинат и паркет?

Да, може. И на гладки  килими с дебелина под 2 см.

# 380
  • Мнения: 175
Здравейте,
Обръщам се към притежателите на Hobot. Интересува ме може ли да се използва за ежедневно почистване на подови настилки като теракот, ламинат и паркет?

Да, може. И на гладки  килими с дебелина под 2 см.

Мисля, че имаше предвид робота за прозорци Хобот?...

# 381
  • София
  • Мнения: 1 390
Здравейте,
Обръщам се към притежателите на Hobot. Интересува ме може ли да се използва за ежедневно почистване на подови настилки като теракот, ламинат и паркет?

Да, може. И на гладки  килими с дебелина под 2 см.

Мисля, че имаше предвид робота за прозорци Хобот?...


И с уреда за прозорци да почиства теракот, ламинат и паркет?  Вероятно е сбъркала - вместо HOM-BOT е написала Hobot....

# 382
  • Мнения: 175
Здравейте,
Обръщам се към притежателите на Hobot. Интересува ме може ли да се използва за ежедневно почистване на подови настилки като теракот, ламинат и паркет?

Да, може. И на гладки  килими с дебелина под 2 см.

Мисля, че имаше предвид робота за прозорци Хобот?...


И с уреда за прозорци да почиства теракот, ламинат и паркет?  Вероятно е сбъркала - вместо HOM-BOT е написала Hobot....


Да, може и да така да е Simple Smile Въпреки че с Хобота може да се чисти под в баня, например, или кухня..Абе да е малко и да няма мн мебели ...

# 383
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Оглеждам се за Брава 380. Най-ниската цена в един от амазоните е 250 евро. А в от България е 570 лв. и в момента има някаква промоция да ти върнат 100 лв. при регистрация на робота в сайта. Дали има вероятност да попадна на по ниска цена от амазоните? Вие колко най-евтино сте ги виждали?

# 384
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Моята излезе 512 лв. от Технополис с 10% намаление по Великден. На няколко месеца пускат такива промоции.

# 385
  • София
  • Мнения: 546
Оглеждам се за Брава 380. Най-ниската цена в един от амазоните е 250 евро. А в от България е 570 лв. и в момента има някаква промоция да ти върнат 100 лв. при регистрация на робота в сайта. Дали има вероятност да попадна на по ниска цена от амазоните? Вие колко най-евтино сте ги виждали?
Моята е за 227 EUR от испанския BuyVIP, с безплатна доставка. Даже сега като отворих линка от поръчката ми, излиза на 199 EUR, но я няма налична - цък

# 386
  • Мнения: 471
Здравейте дами   bouquet
Имам Самсунг от около 2год  В началото  може би очаквах чудеса и нещо не можахме да се разберем , ползвах го известно време и го прибрах ..... Наскоро ви открих , зачетох се , извадих го и ..... наистина не знам как съм живяла без него  Сега го пускам всяка сутрин докато си пия кафето и със сигурност къщичката ми не е била по чиста дори когато идваше жена да чисти ....
Старателното  обиране на праха от пода всеки ден си личи , а най хубавото е ,че това досадно задължение  не е мое вече .
Може ли да помоля ако някой е имал Самсунг и Румба да сподели от коя е по доволен ?  Моята е Самсунг 8845  мисля и като ,че ли взе да става по шумна , нещо ми приклопва  .... Върши работа , но  ако ме предаде ми се ще  да имам в главата план " Б "
Благодаря на всички пишещи тук , много полезни неща научих и сигурна съм не само аз   bouquet

# 387
  • Мнения: 25
Имам предвид уреда за почистване на прозорци. За тази си употреба е перфектен, но ми се иска да му намеря по-голямо приложение. Гледала съм клипове в които чисти подови настилки като теракот, таван на баня, дори гланцирани кухненски шкафове, но ми е интересно дали се справя добре. Моля, ако някой го е ползал по друг начин, например за стени на баня, огледала, паркет или ламинат, да сподели.
Някой се интересуваше от цени на комплекти микрофибърни кърпички: 39 лв. за Hobot 168 и 49 лв. за Hobot 188.

# 388
  • Мнения: 187
Здравейте момичета,
От една седмица имам Браава. Пространството за почистване в кухня-хол-трапезария е с много изкривена форма и ми е трудно да намеря най-подходящото място за навигационния куб. Подочистачката трябва много да заобикаля, не се движи рационално и на места минава по много пъти.
Искам да попитам, допустимо ли е по време на работа на Браавата да премествам навигационния куб на различни места или да взема самата Браава и да я занеса на друго място. Дали така няма съвсем да се обърка какво трябва да прави или пък да се повреди.
Предварително ви благодаря!

# 389
  • Мнения: 2
Здравейте, интересува ме от къде сте купили прахосмукачката? Продава ли се в България?

Първи впечатления от Neato BotVac85:

Робчо, Робокоп, Изаура (не сме го кръстили окончателно Simple Smile ) е прекрасен. Използвахме го вече няколко пъти. Чисти много добре, систематичен е, четката е една, но е открай докрай на Робчето. Има странична въртяща се четка, която обира добре по ръбовете. Като се включи, тръгва към средата на стаята, "оглежда" обстановката с лазера, и започва. Първо обикаля по края на помещението, и след това започва тигели насам-натам. В повечето случаи преминава по два пъти на едно и също място, което е хубаво. Събира всички косми с четката. Кабелите, ако са по-дебели и на земята ги преминава през проблем. Тънките кабели обаче (на тонколони например), които са свободно лежащи на пода, ги завлича и ги омотава около себе си. Предполагам защото те са много тънки и не са опънати по пода, а си се търкалят. Когато срещне препятствие е много упорит, опитва се да се покатери, ако не може от първия път, опитва много пъти, подхожда под различен ъгъл. Такъв е случаят със столовете ми Поанг (някой питаше по-напред). В повечето случаи успява. Предполагам затруднението идва от факта, че столовете са на паркет, и колелата на Робчо нямат добро сцепление с него, за да надигнат достатъчно. Но иначе височината на повдигане при преодоляване на препятствие много добра (по мое мнение) - на око като преценявам до около 5 сантиметра. Изумително е колко много прах може да събере. Контейнерчето е доста голямо. Филтърът не е много лесен за почистване, че прилича на хармоника, но научих един трик от интернет - слагам парче тоалетна хартия пред него, и при почистване само изпразвам контейнерчето и изхвърлям тоалетната хартия.
За по-добро и пълно почистване на стаята освобождавам пода доколкото мога - всички трапезарни столове и табуретки се вдигат, кабелите, които мога да кача на високо, преглеждам за малки неща (фиби и други джунджурии), и тогава го пускам. Досега не ми е говорил, но на дисплея ми праща съобщения - като например такива за контейнера (ако е пълен), четките (ако трябва да ги изчистя), батерията ако се е разредила, ако някъде се е заклещил. Та и ми благодари даже!
Нещото, което установих е, че след първоначалното сканиране на помещението не трябва да местя мебелите, защото малко се обърква. А и ако го вдигна (ако се е заклещил) и го сложа далеч от мястото на "инцидента" се обърква.

Това е засега. Вманиачих се и всяка вечер го пускам. Засега не ми е спестил много време, защото още ми е много интересен, и му "вися" на главата докато чисти, за да му се радвам, и да проверявам къде би могъл да има проблеми, за да ги отстранявам за в бъдеще.

Котките ни първата вечер много се шашнаха, гледаха го отдалеч, и като приближи към тях, бягат. Но пак се връщат и надничат от вратата на стаята, защото им е любопитно. Но започнаха да свикват вече.

Това е засега. Ако се сетя за нещо повече, ще дописвам.

Общи условия

Активация на акаунт