Прахосмукачка робот - 7

  • 78 097
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Да,така е.Имам Брава,-моп си е,но се обслужва лесно.Изчела съм всички форуми на руски и английски-е не видях доволни от Скуба .Всички се оплакват от малката площ която чисти и тегавото обслужване.Каня й се,да я взема за проба,ама все не ми се затварят пари.

# 691
  • Мнения: 2 140
Ами аз така купих Керхер преди няколко месеца - не че не ми харесва, ама после като разбрах за роботите, къде, къде по-добре ми се струва. Обаче ме е страх, че пак ще дам едни пари и после ще се окаже, че има нещо по-добро и подходящо. ММ иска Рейнбол, ама на мен ми се струва голяма тегоба. Общо взето съм объркана на темата.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Имам Рейнбоу от 1997 година.Не е мръднала.Няма нищо по-добро от нея.Има един проблем обаче-не работи сама.

# 693
  • Мнения: 2 140
Има един проблем обаче-не работи сама.

Именно.

# 694
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Купи си първо прахосмукачка, много по-важна е според мен. Аз не бих дала толкова пари за Рейнбоу, аз да й слугувам, а не тя на мен.

# 695
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Аз имам едно чудо подобно на Рейнбоу и само при мисълта че трябва да го вадя, сглобявам, чистя и къпя ми става лошо. Иначе върши чудесна работа но иска много внимание.

И аз искам Скуба но мисълта за обслужването ме спира. Дано пуснат нещо читаво на пазара че да се отърва и от ръчното миене. Не става само с Брава-та. Пускам всеки ден Съби и Босилка, без изключение. Предната неделя ръчно мих пода - е няма така мръсотия. На всяка стая водата ставаше черна и я сменях. Тия боси краченца много мизерия вкарват. Да идва зима!

# 696
  • Мнения: 282
Пак ще кажа за Скуба-та. На мен обслужването не ми е тежко или досадно. Има да се смени водата (излива се мръсната, долива се чиста) в хода на работата, а накрая - да се излее водата и да се измият (по-скоро изплакнат) едно филтърче като цедка и една тръбичка гумена около 4-5 см, след това да се извади и почисти/промие четката отдолу. Всичко това отнема около 5 минути в най-лошия случай, аз го правя над леген в банята, после изхвърлям легена и оставям частите да се сушат. Разбира се, трябва преди това да е почистено с прахосмукачка, нейното прахосмучене е за случайно попаднало прахче или боклуче, за да не го разнася и маже с четката, а не да изсмуче наличния боклук и след него да замие.

Това, което лично мен ме дразни, е шумът й по време на работа, без който очевидно няма как, но който ми надува главата, а и все си мисля за съседите отдолу (вярно, внимавам в какви чакове я пускам, ама...). Когато, обаче, става дума за отмяна и замяна на моите усилия, е безценна. А и си мие реално, а не просто да позабърсва с влажна кърпа. Естествено, от време на време си мия на ръка. И да, няма как да я пусне човек и да си излезе да пие кафе, трябва да предвиди този минимум обслужване накрая. Не е кой знае колко повече от това да си изплакнеш мопа и кофата за миене Simple Smile.

Ако, обаче, сега трябва да решавам дали да си купувам, ще си взема възможно най-новия й модел с надеждата да е по-малко шумен.

И последно и много важно: за разлика от Румба, ако Скуба няма да се използва известно време, батерията й трябва да се извади! (Румба се държи постоянно включена, ако става въпрос за 2-3 седмици, но не ми се е случвало толкова дълго да не я ползвам). Това знание ми коства една батерия Simple Smile. ама те така или иначе са си консуматив и се сменят на 2 години стабилно и на Румбата.

# 697
  • Мнения: 1 685
В упътването на Румба също пише, че при по-продължително неизползване трябва да се извади батерията и след това се прави ново зареждане от 16 часа. Не знам обаче какво се има предвид под "дълго време".
Съпружка, аз щях да ти пиша съобщение да не спамя другата тема и забравих. По едно време даже обмислях да взема робота и да ти дойда на гости Simple Smile Нямам кой знае какви наблюдения. Само 2 пъти са я пускала. Харесва ми как работи, т.е. харесва ми как аз не работя. Надявах се както прочетох по форумите мъжа ми как като види работата и направо ще подскочи и ще я заобича. Нищо подобно. Първото чистене съвсем демонстративно обърна гърба си и излезе без да го види. При второто понеже нямаше как я погледа 5-10 минути и отсъди "От половин час я гледам, няколко пъти мина покрай едно боклуче и не го взе. Егаси прахосмукачката ако трябва да вървиш пред нея и да и ги подаваш!" Никак не е впечатлен, напротив. Но това няма никакво значение.
Аз имам Рейнбоу от около 10 години. В началото като всяко едно нещо, голям мерак, тупане на матраците всяка седмица, пране при всяка възможна ситуация. Сега я използвам само за пода, рядко тупам и пера матраци веднъж годишно. Не ми се пресмята ако викам фирма да ми ги пере, колко години трябва да извършва тази услуга докато си изравним вложената инвестиция. Приставките за миене на прозорци никога не съм ги използвала. Съпружка, вземи си робота! Поне засега това ми е мнението, след 10 години да видим Simple Smile
Оох, много ме забавлявате с тези имена  Laughing Моят според сина ми трябва да носи мъжко име. Да ми е роб. Кръстиха го ФАрнандо

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Никой робот не може да се сравни с Рейнбоу-това обаче е лично мнение.Но и никой на света не може да ме накара да чистя с Рейнбоу всеки ден.LG си чисти сама и сама се обслужва,а моята намеса е 1 път седмично да я измия.Аз никога не съм използвала приставката за прозорци на Рейнбоу-просто тя не става.Но моята е много стара,може новите да са подобрени.Тупалката обаче им е повече от добра.Ползвах я когато живеехме при свекърва ми и там имаше килими.Сега я вада 2 пъти в годината за матраците.Перящото устройство съм ползвала само при приятелки няколко пъти и при свекърва ми.Инвестицията за мен си струваше тогава-заради курсовите разлики ми излезна почти без пари-говоря за 97 година все пак.Тогава курса се сменяше 3 пъти дневно.
 Pump17, каква квадратура чистиш със Скубата?Като говорих с представителите даже те ми казаха,че Бравата е по добър вариант за големи площи.Това пише в сайта им "Два цикъла на почистване – 28 кв. м за 40 мин. и 14 кв. м за 20 мин."По моите сметки за да почистя трябва да я пусна 9 пъти по 40 мин-това са 6 часа.Оф трябва да я взема за проба,ама все отлагам.А толкова я искам-ама тези малки площи ме притесняват

# 699
  • Мнения: 1 685
Рени, как миеш LG-то? Контейнера за боклук ли? Всъщност кога почиствате този контейнер? Нали като приключи работа робота се паркира за зареждане и не ми се иска да го прекъсвам, а после най-вероятно ще започна да забравям (като ми мине мерака).
Ако се наложи да я преместите в друга стая преди да е приключила, как го правите? Изключвате я, премествате и пак включвате?

# 700
  • София
  • Мнения: 529
Ако се наложи да я преместите в друга стая преди да е приключила, как го правите? Изключвате я, премествате и пак включвате?

Подкарвам я с дистанционното до там където ми трябва (ако чисти в момента е все едно да я паузираш) и след това натискам старт.

# 701
# 702
  • Мнения: 1 685
Робота за прозорци май отдавна го имаы но четох че не е добра покупка

# 703
  • Мнения: 2 140
Аз предния път като рових в сайта не ги видях тези за прозорци.

# 704
  • Мнения: 87
За Хобот-а съм чела, че работи мегабавно и това ме спря навремето, когато се интересувах от него.

Общи условия

Активация на акаунт