Прахосмукачка робот - 7

  • 78 123
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 490
И според мен роботите не заменят основната прахосмукачка, макар че съм им фен и вече искам нов след скапаната Агама, за която писах по-горе.  За мен това е едно перфектно ежедневно облекечение за събиране на боклуците отгоре. Но чистенето на килим с робота си е просто обиране на боклука върху повърхността, не че не е важно!!! особено за трохи, власинки, косми и т.н. Но рейнбоу се вади задължително веднъж седмично и при нас. Никак не е сложно сглобяването, за 3 мин макс е на линия с пълненето на вода. Но това е машината, която чисти страхотно. Но рядко вади мвече тупалката - за матраци, тупане на килими и т.н. Какво събира, не е истина...

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Момичета,прочетете малко назад.Всичко е коментирано много пъти.Не мия с LG.Мия с Брава.
Имам моп и на LG,но той е само за сухо обиране-изобщо не го ползвам.Той става и на модела без моп.Местя я като я спирам и после пак старт.
Хобота също е многократно коментиран.Удачен е за по големи прозорци-бавен,шумен и трябва да го местите.Неудачен е за бани,ако са с релефни плочки,и не минава сам ъглите.За мен е не е добро решени
Има много добри постове на Ужасия и Хари по-назад в темите,мисля че бяха в по-предната.Бяха пуснати и сравнителни таблици-ще са ви много полезни при избора

# 707
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Хоботът и аз го мислих, но се отказах след споделено в темата  Hug Благодаря и на всички, които ми помагаха в избора Simple Smile

От мокро чистене и аз се отказах - Румбата чисти перфектно, после само минавам в мопа Simple Smile Жилището не е голямо, та не ми тежи Simple Smile

# 708
  • Мнения: X
Все се чудя като кажете, че роботът не ставал за основно почистване  Rolling Eyes Явно всеки влага различен смисъл в основното почистване. Обикновената прахосмукачка много рядко се вади, най-много веднъж месечно, ако в някой ъгъл има какво да се обере, което не е успяла Румбата да направи. Но все по-рядко става, защото след Румбата като минавам с мопа си обирам редовно ъглите. Въобще откакто имам Румбата много рядко изобщо може да се види дори и шушка по пода. За моя килим бих (без дълги косми е, дебелина около 2-3 см), Румбата се справя много по-добре от обикновената ми прахосмукачка. Повече от доволна съм, не ми се занимава на мен лично с Рейнбоу или други разни професионални и тежки системи.

# 709
  • Мнения: 87
Ами най-малкото роботът не може да премести мебелите и да мине зад тях или да повтори там, където трябва. За всекидневни нужди е ОК, но за по-сериозно почистване си трябва човешка ръка и мисъл.

# 710
  • Мнения: X
Да, въпросът е, че всеки разбира различно под основно почистване - за мен осовно е ежедневното/седмично/месечно (макар че дълбоко се съмнявам някой да си чисти само веднъж месечно апартамента  Laughing) почистване, т.е. това, което най-често се налага да се прави. Когато проучвах дали да си купя робот и питах в темата, получих мнения, че не става за основно почистване, поради което бях на път почти да се откажа, но все пак реших да тествам и си купих. Мисля, че е добре да се изясняват тези неща, защото някой друг, ако чете, също може да остане с впечатлението, че е излишна една придобивка, която всъщност е доста ценна. И, разбира се, всеки сам си решава с какво да чисти, колко пъти и как, в никакъв случай не се заяждам  Wink

# 711
  • Мнения: 788
Аз решавам горепосочения проблем като качвам столовете и табуретките на масата, столовете ми Поанг (те са много леки) ги качвам на дивана. Вдигам и паничките на котките, както и всички лежащи на земята кабели. Всичко това ми отнема 2 минути. Само дивана не местя редовно. Другата прахосмукачка използвам за стълбите.

# 712
  • Мнения: 282
Pump17, каква квадратура чистиш със Скубата?Като говорих с представителите даже те ми казаха,че Бравата е по добър вариант за големи площи.Това пише в сайта им "Два цикъла на почистване – 28 кв. м за 40 мин. и 14 кв. м за 20 мин."По моите сметки за да почистя трябва да я пусна 9 пъти по 40 мин-това са 6 часа.Оф трябва да я взема за проба,ама все отлагам.А толкова я искам-ама тези малки площи ме притесняват
Не знам точно, вероятно някъде към 60-80 квадрата с едно зареждане на батерията, не успява да измие цялата къща на един път, но по-голямата част -да. А и много зависи колко време ще я държа в дадено помещение - например, в коридорите винаги я оставям повече, да измие по-добре, а в помещенията с паркет гледам да не стои адски много.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Мерси.Сигурно ще ми е полезна,при мен площ дал господ.И Брава и Скуба да работят все ще има за чистене.Дано пуснат нещо за по-големи площи.Ще й се чудя още за сега,пък може по черния петък да ни изненадат приятно

# 714
  • Мнения: 175
За Хобот-а съм чела, че работи мегабавно и това ме спря навремето, когато се интересувах от него.

Хм, мега бавно не мисля, че работи., Просто не е за всеки, както и скубата. Най-добре е да се тества. На мен също не ми върши работа, но на моя приятелка й върши.. newsm78

# 715
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Виж аз също в началото си мислих , че  вършат една и съща работа и си купих евтина и дори бях доволна .... Но това продължи докато не пробвах една двойно по скъпа .... За двата дни докато беше в къщи успя да ме изуми колко повече боклук събира , колко по лесно се обслужва и колко различни са всъщност ..
Та от седмица се каня да се похваля :
Момичета купих си Неато и съм много щастлива !  Не знам за напред как ще се държи , но към момента е много изпълнителна и съвестна .  Wink

Бенита, честито!! Много се радвам за теб, че ще имаш такъв добър помощник. Надявам се, че си купила Ботвак 85, той е най-новият (разбирай подобрен) им модел. Ако искаш да ти копирам на лични едни съветчета, които написах на друга девойка тук относно почистването на Нийто-то, само ми кажи и ще го направя.

Може ли да ги постнеш тук в темата?

Ще тествам Румба и Нито, от фирмата казаха, че Нито се справя по-добре с навигацията от румбата. Сама си се зарежда, ако свърши батерията и затова при чистене на три стаи е по-добре Нито.
Освен това и брава и хобот ще тествам.
Интересно в Технополис цените са по-ниски отколкото в сайта?

# 716
  • Мнения: 555
Все се чудя като кажете, че роботът не ставал за основно почистване  Rolling Eyes Явно всеки влага различен смисъл в основното почистване. Обикновената прахосмукачка много рядко се вади, най-много веднъж месечно, ако в някой ъгъл има какво да се обере, което не е успяла Румбата да направи. Но все по-рядко става, защото след Румбата като минавам с мопа си обирам редовно ъглите. Въобще откакто имам Румбата много рядко изобщо може да се види дори и шушка по пода. За моя килим бих (без дълги косми е, дебелина около 2-3 см), Румбата се справя много по-добре от обикновената ми прахосмукачка. Повече от доволна съм, не ми се занимава на мен лично с Рейнбоу или други разни професионални и тежки системи.
+1  Peace
Зависи какви са ви мебелите. У нас всичко е до пода или робота минава под мебелите. Единствено под дивана и под един шкаф не може да обере. Влиза дори под бебешкото легло, което преди трудно почиствах отдолу, защото стаята ни е тясна и нямаше как да го изместя толкова, че да обера перфектно. Робота обаче вече и там ме замести.
Килимите (по-скоро малките пътеки, които имаме) ги прави като след Рейнбоу.Е няма го тоя вакум да обере по-същия начин, но поне ги разпухва  Mr. Green
Да не говорим, че след обикновена прахосмукачка като измия с мопа е много по-мръсна водата, отколкото след като е чистил робота.
Около две седмици седмица, докато чаках новите части осъзнах колко много съм се привързала към почистването му! Безценен е! Най-добрата инвестиция в живота ми.

# 717
  • Мнения: 788

Виж аз също в началото си мислих , че  вършат една и съща работа и си купих евтина и дори бях доволна .... Но това продължи докато не пробвах една двойно по скъпа .... За двата дни докато беше в къщи успя да ме изуми колко повече боклук събира , колко по лесно се обслужва и колко различни са всъщност ..
Та от седмица се каня да се похваля :
Момичета купих си Неато и съм много щастлива !  Не знам за напред как ще се държи , но към момента е много изпълнителна и съвестна .  Wink

Бенита, честито!! Много се радвам за теб, че ще имаш такъв добър помощник. Надявам се, че си купила Ботвак 85, той е най-новият (разбирай подобрен) им модел. Ако искаш да ти копирам на лични едни съветчета, които написах на друга девойка тук относно почистването на Нийто-то, само ми кажи и ще го направя.

Може ли да ги постнеш тук в темата?

Ще тествам Румба и Нито, от фирмата казаха, че Нито се справя по-добре с навигацията от румбата. Сама си се зарежда, ако свърши батерията и затова при чистене на три стаи е по-добре Нито.
Освен това и брава и хобот ще тествам.
Интересно в Технополис цените са по-ниски отколкото в сайта?

Поста на Дорис ми напомни да питам Бенита след вече един месец ползване на Нийто-то. Доволна ли си, добре ли чисти?

Дорис, моите дребни съвети за почистването на нийто-то сигурно са известни на всички. Винаги почиствам гнездата на малките колелца след прахосмукиране, защото се събира мъх между колелцата и рамката - правя го с клечка за зъби или коктейлна клечка. Винаги почиствам с влажна салфетка сензорите след прахосмукиране. На филтъра, за да се запази по-чист, поставям пласт тоалетна хартия или тънка домакинска салфетка, така че тя да се прищипе при затварянето на филтъра към контейнера, после откъсвам останалите отвън стърчащи краища. Това последното важи за Нийто-то, не съм запозната с филтрите и контейнерите на другите роботи. Това е, нищо особено.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Благодаря!

# 719
  • Мнения: 386
Здравейте, обмислям покупка на Румба и се колебая между базовия 620 модел и 780 - струва ли си почти двойна цена за втория? Вече прочетох, че първия няма стени, навигатори, дистанционно, програматор, индикатор за пълен контейнер, обаче май не съм сигурна каква е ролята на тези неща, особено на навигаторите и програматора и не мога да преценя дали ми трябват Embarassed, стените и индикатора май бих ги прежалила, не знам дистанционното ползва ли се много? Първата трябва ли да я местя от стая в стая, втората сама ли се придвижва между стаите? Май и двете не са "специализирани" за домашни любимци - ще се справят ли с кучешки косми?

Общи условия

Активация на акаунт