Относно непредвидено раждане

  • 3 068
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 374
Pitaneto e svarzano s tova, koga traqbva da se polu4i ot ginekologa belejka za hospitalizaciq, ako se polu4i rajdane predi tova kakvo se pravi?

v smisal ako zapo4ne rajdane predi jenata da se e naso4ila kam bolnicata i na4ina na rajdane kakvo se pravi t.e. predo datata na termina?

***

Питането е свързано с това, кога траябва да се получи от гинеколога бележка за хоспитализация, ако се получи раждане преди това какво се прави?

в смисъл ако започне раждане преди жената да се е насочила към болницата и начина на раждане какво се прави т.е. предо датата на термина?

Писането на кирилица е задължително!
модератор

Последна редакция: пт, 06 мар 2015, 14:13 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 8 720
Направление се получава, обикновено, в началото на 9 месец.
Ако все още не е издадено жената си отива, ражда и просто се взима от АГ листа допълнително.
Ако сте здравноосигурена, но нямате направление, няма да ви върнат или да ви карат да плащате.

# 2
  • Мнения: 6 833
Първо пиши на кирилица!


В случай, че имаш съмнения за започнало раждане се обаждаш на лекаря, който те следи и той ще те насочи какво да правиш. Ако не можеш да се свържеш с него, отиваш направо в болницата да те прегледат.
Раждането е спешно състояние и не е задължително да носиш направление за хоспитализация, ако се налага от самата болница ще ти издадат.

# 3
  • Мнения: 4 420
Аз родих преди да ми бъде издадено направление, защото не бях стигнала до 45 дни преди термин. Мисля, че тогава горе долу подготвят всички документи.

Приеха ме в болницата, като от Бърза помощ /която се помещаваше в същата болница/ ми дадоха направление. След това не съм ходила до следящия, за да ми издава други документи. Така, че ако започне по-рано раждане тичай към АГ болница, там ще ти оправят документите.

# 4
  • Мнения: 374
Izvinqvaite znam, 4e trqbva na kirilica, no komputara mi ne moje da prehvarli ezika Sad iskam da kaja, 4e pitam ve4e sam v bolni4en 45 dni predi rajdane, imam o6te malko vreme dokato nastapi 9 mesec i tova me pritesnqva, ako zapochne rajdane. Pitaneto se otnasq i za tova , ako postapq vnezapno v bolnica i ne sam si prigotvlila li4nit ve6ti i na bebeto?! na vas  koga vi dadoha spisacite za bolnicata?

# 5
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Няма да те върнат, спокойно! Повечето болници си имат бланки за такива случай и попълват всичко нужно на място.  Peace

Имам смътен спомен, че въпросното направление се издава от гинеколога заедно с 45 дневният болничен, но може и да бъркам.  newsm78

От къде ги чакаш тези списъци?
В сайта на болницата, която си избрала трябва да има ориентировъчен.
За бебето обикновено се иска един пакет пелени + мокри кърпички, нищо друго.
За теб нощница (или две), тоалетни принадлежности, превръзки за родилки,чехли, прибори за хранене и т.н.
 

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Спокойно можеш да постъпиш е без направление. Болниците, които имат спешен прием (т.е. всички болници, които имат родилно отделение) могат сами да си попълват талони за хоспитализация, така че могат там на място да ти го издадат.
За вещите - просто си ги приготви, нищо не ти пречи. Нещата, които ползваш непрекъснато (козметика, четка за зъби и т.н.) ще сложиш в последния момент. И спокойно, раждането не е като инфаркт. Имаш поне няколко часа на разположение след като започне раждането.  Laughing

# 7
  • Мнения: 6 833
На мен документите за болницата ми ги дадоха в 38г.с., не знам дали всички лекари процедират така.

Относно списъка - поинтересувай се какво искат от самата болница - има такива, където нищо не искат за бебето, има и такива, в които трябва и дрехи да си носиш.
За твоя багаж също виж какво искат.
В болницата, където аз ще раждам не искат нищо - аз съм си приготвила лични принадлежности по моя преценка, като прегледах няколко примерни списъка и прецених какво ще ми трябва.

Хубаво е вече да си стегнеш багажа, нека ти е приготвен и да не го носиш с теб при постъпването, после някой от вкъщи ще ти го донесе.

# 8
  • Мнения: 374
vse pak 6te mi e parvo rajdane i me pritesnqva i da sledva da ima priznaci....

# 9
  • София
  • Мнения: 8 720
Горе в дясно на страницата има син квадрат,в който пише EN, там натискаш и сменяш езика.
Не пишеш ли в някоя отчетна тема? Попитай момичетата там какво са си приготвили.
Има и теми, сайтове на съответните болници и има списъци с нужни неща.В google като напишеш "раждане списък за болница" и ще ти излязат доста.
Може да сиразделиш багажа на 2-една малка чанта с телефон, зарядно, вода, шоколад, четка за зъби някакво бельо, лигнин(превръзки за родилки), нощници ако не дават техни, тоалетна хартия(в някои болници няма) и прибори за хранене. В другата някои неща от първата, които ти се струват излишни за малката чанта, помпа за кърма, памперси,мокри кърпички, протектори за зърна, чорапи, някоя блузка, жилетка,хавлия, козметика.

# 10
  • София
  • Мнения: 183
Не знам какво значи непредвидено раждане Simple Smile А иначе не става като по филмите за 5 минути, особено при първо. Ще имаш няколко часа. Но ти разбери какво искат от болницата да носиш, и си приготви основното, иначе в последствие таткото ще може да ти донесе ако нещо си пропуснала.
Ако си влязла в 9 месец може би АГто би трябвало да ти даде направление вече, но и без няма да те върнат.
Не се притеснявай!

# 11
  • Мнения: 374
За мен ще си приготвя неща от първа необходимост, но за бебешока ме е страх да му купувам предварително, но ще трябва какво да му взема 2-3 комплекчета може би, а и тещо друго може ли да се вярва на видеозон, в смисъл че може да се посочи до колко време ще роди жената?! Казаха ми , че до 2 седмици може би ще стане.....

# 12
  • Мнения: 6 833
За бебето попитай в болницата дали трябва нещо. В повечето не трябват дрехи по време на престоя, дават си от тях, а ти трябва да носиш само за изписването.

На ехограф лекаря може ориентировъчно да предположи кога ще настъпи раждането спрямо позицията на бебето, зрелостта на плацентата, състоянието не водите и т.н.

# 13
  • София
  • Мнения: 183
Както се казва това е "Божа работа" и не могат да ти кажат със сигурност. Може да дойде преди термина, след термина, може да се наложи да предизвикат раждане и т.н.
В някои болници не искат да носиш нищо за бебето , освен комплект за изписване, затова разбери в твойта какво искат. Ако не искаш да купуваш преди раждането, като родиш роднините може да купят, но аз исках всичко да съм си купила сама. Освен това дрехите трябва да се изперат най-малкото преди да се облекат. Прецени си.

# 14
  • Мнения: 374
Напълно съм съгласна, че е божа работа раждането, но все пак до каква степен може да му се довери човек на този показател на ехографа...има ли минали по този път

Общи условия

Активация на акаунт