Отговори
# 45
  • Мнения: 484
Реших да не "развалям" празничната ми публикация със слабителен ефект и запек хихи и затова пиша отделно  moresmile
Приемът на Magnesium Diasporal 300 може да причини кашави ХХХ. В такъв случай се преминава към Magnesium Diasporal 100 пастили или към прием на малки порции при хранене. Аз също приемам Magnesium Diasporal 300 веднъж дневно и БИОЛЕКТРА МАГНЕЗИЙ капс. 300 мг. отново веднъж дневно. При мен няма слабителен ефект, даже обратното.
Запека - в момента ми помага това сиропче, предназначено за бременни: http://apteka.framar.bg/30015169/%D1%84%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B8- … 150-%D0%BC%D0%BB-
Интересното е, че го пих в началото на бременността, имаше ефект и после привикнах. След това 2 месеца някъде не го бях пила и сега отново действа и то без пропуск.
Друго, което мога да предложа - сутрин към 6 часа се събуждам да пия хапове и тогава се наливам с мноооого вода и после като стана към 8-9 часа отново доста вода. Тя също има слабителен ефект на гладно.
Фрешовете на гладно също много ми действаха, но започнах да имам много киселини от тях и прекратих.
Студено мляко с кафе на гладно също е вариант.

Или, това с веднъж на 5 дни хич не ми харесва. На мен АГ все ми повтаря, че поне през ден трябва да се случват нещата, като за предпочитане е всеки ден. Пълните черва могат да предизвикат контракции. Знам, че изобщо не се постига лесно този режим, но е осъществимо. Мен запека ме мъчи още от първия ден, от който съм бременна, но полагам усилия и се справям. А преди това имах най-редовния стомах на света ...

# 46
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте и от мен! Simple Smile Хайде на кафенце!

Честит празник на всички мами!  bouquet Бъдете живи, здрави и много щастливи и през юли  да  родим живи и здрави бебчета!  bouquet Heart Eyes

Още от леглото захапах телефона и вече се чух с няколко майки, даже едната роди в петък сутринта - да й е живо и здраво бебчето. Heart Eyes Blush Simple Smile

Мен също ме мъчи ужасен запек и вече започвам да се плаша. Подута съм и изпитвам дискомфорт и болка. Cry Пих компот от круши и ядох плодовете, но ефект никакъв. И на мен вчера ми казаха, че разхлабителните шоколодчета не са подходящи за бременни, защото съдържат сена и предизвикват спазми. Crazy Разбрах, че сладкото от рози с прием след това на вода действало перфектно. Praynig baby_neutral

Аз също имам силно течение, дори бих казала силно воднисто и с някаква специфична миризма, но нищо повече от това и се надявам да няма. Simple Smile

От известно време освен, че хъркането ми се засили и не мога да спя по гръб и имам чувството, че бебчо танцува като се обърна на някоя страна, се появи и едно ужасно хълцане, с което вече се примирих и приех,че е явно от бремеността. Simple Smile

Относно секса - ами едно, че нямам никакво желание и второ просто ме е страх за бебчо. Sad

Искам  навън да е топло и наистина вече да дойде пролетта! Blush

# 47
  • София
  • Мнения: 170
Честити 8ми март и от мен на всички   Hug
Бъдете здрави, силни, щастливи и винаги заобиколени от любимте ви хора.


Аз пия Магнерич 3х1 на ден но и при мен не действа разхлабително, а имам нужда  Mr. Green Може би на следващата ЖК ще трябва да говоря с док, за прием на нещо друго, което да не води до контракции (някъде четох че повечето такива препарати ги предизвикват). В същото време се опитвам да приемам повече храни богати на желязо, за да си вдигна хемоглобина и може би заради това, така се получава  newsm78

# 48
  • Мнения: 789
Магнерича е магнезий и няма как да ти предизвика контракции, напротив, точно обратното, той предпазва от контракции, както и от прееклампсия и еклампсия. Не знам къде какво си чела, но изобщо не отговаря на истината!

# 49
  • София
  • Мнения: 170
Магнерича е магнезий и няма как да ти предизвика контракции, напротив, точно обратното, той предпазва от контракции, както и от прееклампсия и еклампсия. Не знам къде какво си чела, но изобщо не отговаря на истината!

Oceanborn може би не съм се изразила много ясно - имах предвид, че конкретно препаратите/ лекарствата срещу запек, предизвикват контракции, а не магнезия (аз точно заради контракции пия магнезии), но ви се оплаках че при мен той не действа слабително, както при други мами  Peace

# 50
  • Мнения: 789
Извинявай, така както си го написала, аз разбрах съвсем друго и се ядосах на поредните "компетентни" сайтове които бълват глупости и заблуждават хората...

# 51
  • Мнения: 430
Момичета когато аз имам проблем с ходенето до тоалетна пия 1 чай:
http://www.magazinbilka.com/index.php?route=product/product&product_id=99

Преди да забременея го използвах за отслабване много добре ми действа на корема до 3ч всичко е приключило Simple Smile

# 52
  • Мнения: 105
Здравейте мили мами! Честит 8-ми март , да сте живи и здрави.Дали бихте могли да ме включите и мен в темата и на главната страница някой да ме вмъкне? Embarassed Embarassed Embarassed Аз съм бременна в 20 г.с и 3 дни .На 27 години съм и съм от Варна.Благодаря предварително

Последна редакция: нд, 08 мар 2015, 14:50 от Edelvaiss

# 53
  • Мнения: 712
Подкрепям Hope! за прясното мляко. Ако случайно съм имала проблеми единия ден на следващия пия няколко глътки сутринта на гладно, още докато си правя кафето. Повтарям няколко поредни дни за по-продължителен ефект.
Другото, което върши работа при мен е да заместя закуската и обяда с плодове. Но не само 1 плод или 1 вид. Напоследък поддържам толкова видове вкъщи, че всеки супермаркет би ми завидял Simple Smile Нарязвам в една голяма чиния каквото имам в момента, и колкото може да събере чинията, и докато си правя други неща си ям от нея. На следващият ден ефекта е налице.
Фрешовете и на мен ми действат зле напоследък. Гледам да съм хапнала преди това, защото иначе чак съжалявам, че съм пила.

# 54
  • Мнения: 51
Честит празник, момичета! Нека сме живи и здрави и много обичани, а през юли да получим най-прекрасните подаръци Simple Smile))  Heart Eyes Hug baby_neutral

Или, относно тези сънища и стягането на корема, това контракции ли са? Тъй като на мен също ми се случи 2-3 пъти при събуждане..по-скоро стряскане след сън посред нощ. През деня не съм усещала това втвърдяване на корема. А има ли нещо общо със запека или така ми се стори, че си написала?
Засега не съм имала сериозен запек и се надявам с храна да може да ги оправяме, че не стига, че не е полезно за никого и се чувстваш като задеъстен, а и както ме е страх от хемороиди (имала съм преди и не е най-приятното нещо..)  ooooh!

# 55
  • Мнения: 35
И аз се събуждам със запушен нос и издухвам кървави боклучета. Преди няколко дни даже ми потече една бледа капчица от лявата ноздра. Доста се стреснах , защото никога преди по никакви поводи не ми е текла кръв от носа. Оттогава не се е повтаряло.

# 56
  • Мнения: 1 792
Честит празник, момичета! Аз до сега не съм го празнувала, но с човечето в мен (което цяла сутрин ме подритваше, докато се опитвах да спя) се почувствах и аз мама и даже си изпросих още една орхидея от ММ  Crazy

Магнезия за жалост не ми действа разхлабващо. Аз цял живот си имам проблеми с това, но от както забременях се грижа по-сериозно за себе си и пия една добавка - Хуск. Сигурно се повтарям за 100 път, но това е оптималното решение за мен. Иначе съм абсолютно сигурна, че запекът предизвиква повече контракции при мен. А газовете пък съвсем  ooooh!

Момичета когато аз имам проблем с ходенето до тоалетна пия 1 чай:
http://www.magazinbilka.com/index.php?route=product/product&product_id=99
В този чай има един тон неща, които не се пият по време на бременност  Peace

# 57
  • Мнения: 430
Кристалин не знаех ама и да съм изпила не повече от 4бр  newsm78... Вече няма да го пия #Crazy .... Благодаря за инфото  Hug

# 58
  • Мнения: 130
Честит празник, мили дами! Бъдете щастливи, желани и много обичани и най вече пожелавам на всички вас и на себе си да бъдем едни прекрасни майки юли месец.💐💐💐💐

# 59
  • Мнения: 1 602
Ni4onka справили се с албумчето?
Edelvaiss добре дошла лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт