Италия 148

  • 56 312
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • IT
  • Мнения: 3 704
ето как изглежда. На детето миналата година му бяха излезли пришки на стъпалата и едвам стъпваше, аз естествено не бях взела крем и реших, че ще купя някакъв за подсичане и купих този и от тогава имаме във всяка къща по един.

# 706
  • Италия
  • Мнения: 490
Благодаря ти! Утре ще питам в аптеката.

# 707
  • MI
  • Мнения: 11 868
Мирена, на две крачки е от тук и още не съм ходила  Simple Smile В района има много малки стари градчета, защото е минавал римския път от Наполи за пристанищата към Гърция. Жалко е че са толкова малко туристите, а по мое мнение Беневенто не е по-малко хубав град от Верона. И легенди за вещици си имат, въпреки че им липсват Ромео и Жулиета, само с това биха могли да привлекат сума хора.Но не, рядкост е да видиш неместен... То и в Наполи има много по-малко отколото в Милано, което е наистина много жалко, имайки предвид колко много повече неща могат да се видят там.

Иначе тук климата определено ми понася за разлика от този в Милано, сухо топло, вечер разхлажда достатъчно че да можеш да заспиш...

# 708
  • Мнения: 87
И ние сме без климатик, тази влажна жега ми действа смазващо, може да се брои като ежедневна сауна /гратис, при това/... друг е въпроса, че лятно време нямам особено вдъхновение за сауна  #2gunfire  За следващия сезон или климатик, или вентилатор на тавана, не съм решила още, но мерки някакви ще трябва да се вземат.

Ха добър ден, дами!
Абсолютно споделям мнението на nelig за Беневенто! Не знам точно къде наоколо сте, но и на мен климатът там ми харесваше много /ние живеехме в Кастелпото/. В началото на август планираме слизане, с радост ще прекарам там част от ваканцията.  Wink

Слънчева алергия отключи майка ми преди две години, в резултат от смущения във функциите на щитовидната жлеза. След което й оперираха възлите и приключи с алергията. Просто отбелязвам, на вниманието на засегнатите, че е възможно да съществува и тази връзка.

Иначе да споделя впечатления от един много ефикасен лосион против комари, на ORPHEA. Има силен билково-маслено-цитрусов аромат при нанасяне, който обаче много бързо затихва и после не дразни сетивата. И работи!!! Много съм доволна, понеже тук комарите са големи като лястовички и много кръвожадни, има ги в изобилие и без защита не можеш да се спреш дори за едно кафе на открито вечер.
 

# 709
  • Италия
  • Мнения: 490
Даа, разбирам какво имаш предвид и съм съгласна. След 15 години пътувания ИЗ цяла Италия и още 5, в които живея тук, аз още не мога да си обясня това разделение и огромната разлика между Севера и Юга. То чак легендарно е вече. Жалко, защото Юга е също толкова атрактивен, колкото и Севера, ако не и повече.
На мен много ми се ходи до Челе ди Булгерия например - мястото, където са се заселили навремето Алцековите българи. Много любопитно място ми е това, а на всичкото отгоре мм има колега, роден там. Да видим кога ще ме огрее...

# 710
  • Мнения: 5 462
Как издържате без  вентилатор поне в Италия ? Shocked Rolling Eyes newsm78

# 711
  • MI
  • Мнения: 11 868
Кaлaтеa, Кaзaлборе. Много е мaлко грaдчето,но и зaмък си имa  Simple Smile aз тук много добре се чувствaм,веднaгa нaпрaвих приятелствa, хорaтa сa супер. Не знaм aко трябвaше дa живеем тук,но то нямa и рaботa,тaкa че е мaлко вероятно.... a кремa нaистинa ли помaгa?? Aз съм им специaлен деликaтес нa милaнските комaри, някой ден ще ме отнесaт някъде дa ме ядaт нa спокойствие... Confused
Миренa,според мен Нaполи имa много повече дa дaде нa един турист от който и дa е друг итaлиaнски грaд освен Рим. В моятa клaсaция е до Пaриж,мaкaр много рaзличен. Нaпрaво е грехотa дa не се рaзвивa повече туризмa. Дaно де Лукa нaпрaви нещо, но не съм голям оптимист...

# 712
  • Мнения: 6 398
Абе и тук е топло, обаче щом предпочитаме да отворим всички прозорци и да правим течение, вместо да се затворим на климатик, пак е добре. 32 градуса, сухо и с ветрец мен ме устройва като за юли. Предишната гореща вълна преди десетина дена беше по-тежка, тогава се барикадирахме на климатик, но на мен ми е кофти посред лято да седя в затворено помещение, па макар и идеално хладно. Гледам, че в следващите дни дават превалявания тук. Дано са разхлаждащи, а не да пръсне само, колкото да направи влага. Twisted Evil
Нелиг, вие наистина ли сте хем в пианура падана, хем до оризище? Звучи като летен кошмар. Hug

# 713
  • Мнения: 87
Нелиг, видях го на картата градчето, не съм го посещавала, но вероятно ще имаме ходене до Монтефалконе, та като нищо може да кривнем от пътя и да ви видим замъка!  Laughing

Не е крем, а лосион-спрей, ето го. Ами какво да ти кажа, тествах го по Навилите, работи, само че установих, че трябва и по бедрата да пръскам, защото гадините се пъхат и под поли и бермуди.   Twisted Evil


Барбич, на вас може би от езерото ви полъхва, при нас и дума не може да става за течение.  Tired Обаче на мен климатиците въобще не ми понасят, та спасението ще е друго...

Последна редакция: вт, 14 юли 2015, 17:27 от calatea

# 714
  • Италия
  • Мнения: 490
То да е само Наполи, Нелиг. Аз по-скоро за малки закътани местенца говоря, където наистина можеш да усетиш душата, аромата на Юга. Ти си точно на такова място - да се смесиш с местните, да слушаш легенди разни, специалитети местни...такива, дребни радости

# 715
  • Мнения: 1 545
Ох, не мога изобщо да си представя подобни жеги без климатик. Не съм за такъв климат. Лени, блазе ти, че не се оплакваш, а ти е добре.
Имахме гости два дена, роднини от Канада, идват от години в Италия, но до сега не се бяха задържали повече от ден в Неапол. Разхождахме ги със скутери по панорамните места, обикаляха пеша чентро сторико, разхождаха се по метростанциите, много доволни останаха. Много им харесва тук. Другата седмица идват още едни /роднини/, за 4 дни, пак ще им мислим програма, ама те са повече, ще видим какво ще правим. Иначе само броя дните до полета за София. Laughing
Нелиг, ако идваш до Наполи, обади се, дори само по за кафе/сладолед. Мирена, и ти!

# 716
  • Мнения: 2 603
Наистина е много тежка жегата в Милано, а аз попринцип съм летен тип и обичам жега и потене, но тук е нещо непоносимо. Най-много ме притеснява кучето, което най-тежко  понася жегата, затова се притеснявам за следващата гореща вълна.

# 717
  • Мнения: 5 710
Ами какво да се оплаквам- слънце грее, живи здрави- преди 1 седмица приятелят ни ме пита "абе теб не те ли ядат комарите, или просто не го правиш на въпрос"Simple Smile) Ами ядат ме, разбира се, но просто не го правя на въпрос ... Смяхме се много.
На мен ми досаждат тия вечни теми, когато имаме гости- основната е кой къде го е ухапал комар, това е постоянно ( до степен че съм решила никой да не каня повече!),  а и виновна се чувствам- че е топло, че не се диша от влажност навън, че комарите са като стръвници.... аман. Когато пък завали- защо сега вали, Италия нали е страната на вечното слънце.... Изобщо човека угодия няма.

Аз много съм страдала от слънчева алергия, от малко дете. Но през 2008ма в Тайланд ми се появи за последен път- отидох до аптеката, фармацевтката тогава ми отброи едни хапченца и едно мазилце и от тогава аз не съм имала- за 1в път тази година се появи отново, но не в много бурна форма.
Сега изчаквам да ми мине и после пак ще се пусна към плажа  Grinning

# 718
  • MI
  • Мнения: 11 868
Кaлaтеa,aко имaте избор минете нпрез aвгуст,имa сaгре, прaзникa нa грaдa мaй беше нa 5ти. 2000 жители е сaмо,не очaквaй много,но е много проятно...
Бaрбa,до нaс зaпочвa пaрко aгриколо суд,което знaчи ориз и крaви. И пaркa почвa до нaс,с езеро. Предстaви си кaкви рaсови комaри рaстaт. Но пък темперaтурaтa е около двa грaдусa нaдолу от в Милaно. Сaмо дa не беше толковa зaдушно и влaжно....
Миренa,прaвa си,но кaто и нaй-хубaвият грaд не успявa дa привлече туристи,кaкво остaвa зa по-мaлките Sad Aз зa Беневенто и рaйонa имaм плaн зa популяризирaне нa легендите зa вещиците,aмa нямa кой дa го чуе Simple Smile
Зa комaрите - aз с бг роднините им голям проблем нямaм. Но тези сa специaлнa породa,дaвaт ми aлергичнa реaкция. Ще пробвaм гелa,щом и нa нaвилите е подействaл. Последния път се върнaх с 10 пъпки сaмо под глезените....
Деситa,ще се рaдвaм дa пием по кaфе някой път (и с остaнaлите,рaзбирa се) bouquet

# 719
  • Мнения: 87
Кaлaтеa,aко имaте избор минете нпрез aвгуст,имa сaгре, прaзникa нa грaдa мaй беше нa 5ти. 2000 жители е сaмо,не очaквaй много,но е много проятно...
О, нашето градче е наполовина, не съм въобще предубедена....
Надали ще слезем преди 6 август, но една забежка дотам много е вероятно да направим някой ден  Wink
Колкото до идеята ти да популяризираш местните легенди, подкрепям!  Grinning



Общи условия

Активация на акаунт