Италия 148

  • 56 304
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 603
Да тук има едни тигрови комари, които са черни с бели чертички по тях. Аз също не се впечатлявам толкова от комарите, хапят ме, ако много се надуят мажа с дженталин бета или крем от теа трии и съм ок след 10 мин. Това, което на мен ми тежи в жегата е, че през деня нищо не мога да свърша, тая вечер голяма жертва готвене на мусака и кекс. А вечер не се спи понякога. Всъщност аз се кефя на лятото, от години не помня да е имало такова, поне аз където съм била.

# 721
  • IT
  • Мнения: 3 704
Мислех, че в София е топло.Излъгала съм се Wink Щом мраморните плочки на пода са топли...Догодина слагаме климатик. Пътувах по новата линия на метрото в Рим-много модерна и чиста все още.

# 722
  • Мнения: 765
Не съм влизала от много време, ех.

Мен комарите много зле ми се отрзяват, сърби ме поне 7 дни, и после следата от ухапването пък стои още една седмица. И винаги така е било.

Аз съм в Ямбол, тук жегата е тооолкова по-готина, отколкото беше навремето в Бари  Laughing. Т.е. става дума за суха жега 34 градуса с ветрец и разхалждане през нощта vs. влага лепнеща гореща от 28 градуса нагоре. Онова не можех да го дишам, а пък то продължава по 5 месеца плътно. Тъй де, знаете ме, не може да вляза аз в италианския форум и да не се оплача от Бари  Blush.

От климатик ме заболява глава, което ми идва всъщност добре, защото е валидно извинение, а и без това не обичам климатици.

Бяхме в Родопите на една къшла (еко-ферма) за 7 дни, много спокойно, много хубаво. Пренесох се в Калуня-Каля направо Simple Smile.

# 723
  • MI
  • Мнения: 11 868
Здравейте от Милано, очаквах да е по-зле жегата честно казано  Simple Smile За съжаление свърши ваканцията (първата част, втората - чак септември). Сдобих се с още една готварска книга и една с легенди за вещици  Laughing Готварската ще я пробвам още днес, другата ще видим кога ще се наканя да я чета...

Калатеа, като ходите минете и през Буоналберго, предното градче. Реставрирали са старата част (осемдесетте е имало много силно земетресение и масово е разрушило старите сгради за съжаление) и е много красиво, може да снимат спокойно филм там  Heart Eyes

Якамоз, как издържаш и фурна да пускаш? Аз минах само на неща, които могат да се правят на котлон...

Тралала, мислех че съм единственото извънземно, което мрази климатиците...   bouquet

# 724
  • IT
  • Мнения: 3 704
Момичета, верно ли в Ит в магазин на Водафон за каквато и да е покупка ще ми искат да ми снимат личн. карта? Ставаше въпрос за протектор, аз се отказах, като се приберем в София ще си купя

# 725
  • Мнения: 1 545
Не,  естествено,  само за сим карта трябва л.к.

# 726
  • IT
  • Мнения: 3 704
Тогава тези в Отранто ги е било напекло слънцето.

# 727
  • MI
  • Мнения: 11 868
Алекса, аз заради подобни неща вече като ми трябва нещо от Водафон ходя чак до офиса им до дуомото. В по-малките офиси (че и на кол центъра) все не са разбрали, все не знаят, отговарят ти различни неща на същия въпрос и после ти си виновен  #Cussing out Лошото е че все те имат подходящите оферти, та накрая си седя при тях... Та съвета ми е ако искаш да си го купиш от тук иди до някой от централните офиси.

# 728
  • IT
  • Мнения: 3 704
Отидохме до Униеуро и си купих протектор Wink Иначе съвета ти е полезен, мерсии.

# 729
  • Мнения: 402
Включвам се само да кажа,че първоначалния ентусиазъм от България окончателно се изпари.... ooooh! Naughty Mr. Green ooooh! ooooh!

От 1 месец съм тук и едва издържам вече !!!

Оказа се ,че освен някой и др. по-излъскана сграда ,всичко друго си е по старому , то нямо нещо дето да се опра и да не ми скъса нервите .

Така че - Бг да, но най-много за 15 дни ! Naughty Crossing Arms

Последна редакция: сб, 01 авг 2015, 06:59 от fio'

# 730
  • MI
  • Мнения: 11 868
Fio', значи се оказах права  Laughing  bouquet От колко време не се беше прибирала в БГ? Нали знаеш вица за разликата между имиграция и туризъм....

# 731
  • Мнения: 5 710
Аз ще ходя в България за една седмица и от всичко, което чета за морето ме побиват тръпки. Надявам се да сме на добро място, защото нямам нерви.

# 732
  • IT
  • Мнения: 3 704
Аз ще ходя в България за една седмица и от всичко, което чета за морето ме побиват тръпки. Надявам се да сме на добро място, защото нямам нерви.
Мои приятели са били на Шкорпиловци и на Синеморец и са мн доволни. Но август си е натоварен месец. Аз за това и предпочетох да плажуваме юли тази година. Много ми идва дупе до дупе, хавлия върху хавлия.
Обаче и от италианските влакове се отказвам. В едната посока пътувахме първа класа и беше широчко, нямаше климатик, но по-малко хора във вагона и някак минаха 5 часа и половина. На връщане бяхме 2-ра класа и беше смърт... едвам издържах и аз и детето и имаше 25 мин закъснение. Остава само самолет за нас. Още не мога да свикна с безумното шофиране.  Дори  и аз се скарах с един, който ме засече на кръгово и беше в нарушение, но нагъл и се натиска.

# 733
  • Италия
  • Мнения: 490
Ха, Алекса, това със закъснението май е най-малкия проблем на Трениталиа. Аз обаче за freccia rossa още не съм срещала оплаквания. Така де, още един вариант освен самолета  Simple Smile
Аз пък да се похваля баш в тез горещи дни. Най-накрая разкопаха наоколо, започват да дупчат и в къщи от понеделник - прокарват тръбите, та от новия отоплителен сезон ще сме на газ вече  Party  Ах леле, голяма радост!

# 734
  • MI
  • Мнения: 11 868
Алекса, с какъв влак пътувахте? НЕ си представям фречата или Итало без климатик... За закъснението - класика,но като поне не се потиш не е чак толкова зле  Laughing Друг е въпросът че на юг/изток от Наполи такива удобства нЕма и преживяването е на нивото на БДЖ почти... (личен опит от всяко ходене до Беневенто  #2gunfire)

Общи условия

Активация на акаунт