Застраховка на жилище

  • 39 348
  • 161
  •   1
Отговори
# 75
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
pinko и Тарталета предполагам, че ви е гадно да си спомняте за тези истории, но за нас споделеният опит ще е полезен. Да ви питам - Комисия за защита на потребителите и такива подобни - нещо опитвахте ли или навсякъде от умрел писмо.... ?

Няма какво да си спомням, историята се случва в момента  Tired Нямам време да се занимавам с допълнителни искове към този и онзи, не вярвам в институциите в Бг, а и заминавам за чужбина. Хубаво щеше да е да платят полагащото ми се... Въпреки това ще упълномощя мой приятел адвокат да ги натиска...

# 76
  • Мнения: 4 708
Записвам и аз тук да ви следя. Имаме ипотека на жилището и към нея задължителна застраховка имот. За 70кв. плащаме около 95лв на година. При дъждовете протече в една от стаите ни, над която е терасата на комшията, но той проблема се оказа, че е сложил улук с обратен наклон, и влиза вода под изолазицията в момента чакаме да ни изплатят щетата. Иначе още на другият ден след като отидох при застрахователите пратиха вещо лице. Стаята си е за основен ремонт, таван едната от стените /външната/ падна мазилката, боята ужас е. Като изплатят нещо ще ви кажа колко.

# 77
  • Мнения: 96
Ако ще се жалвате от застрахователи не си губете времето с КЗП.
Застрахователите са подназорни на КФН - натам се насочете.

# 78
  • Мнения: 8 518
Ако ще се жалвате от застрахователи не си губете времето с КЗП.
Застрахователите са подназорни на КФН - натам се насочете.
Точно

# 79
  • Мнения: 67
Здравейте,
За да е полезна дискусията бихте ли дали препоръки при избора на застраховател?
Възможно ли е да копирате списък с възможните рискове, за които бихме могли да застраховаме жилищата си?
Ако изберем застраховка на първи риск и настъпи застрахователно събитие можем ли да дозастраховаме за да избегнем прилагането на пропорционалното правило (каквото и да значи това). Ако този вариант съществува ще можем ли да разчитаме, че при следващо застрахователно събитие щетата ше бъде заплатена  отново на  пълната и стойност?

# 80
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Другата седмица ще станат 3 месеца, откакто е заведена щетата. Никога повече застраховка имущество в Бг. Да си застрахова имотите Бат Бойко!

# 81
  • Мнения: 4 708
Забравих да се похваля изплатиха ми щетата още в началото на този месец. Армеец ни е компанията, доволни сме от това, което дадоха, но в писмото от тях както се очакваше, пише да си подгоним комшията, и че повече няма да ни платят нищо ако пак ни наводни по същият начин.
чоко и боко тези неща ги пише в полицата и не мога да ги преписвам, но ги има всички възможности в различните сайтове на застрахователни компании, може да ги прочетеш там.

# 82
  • Мнения: 8 518
Другата седмица ще станат 3 месеца, откакто е заведена щетата. Никога повече застраховка имущество в Бг. Да си застрахова имотите Бат Бойко!
Тарталета, поинтересувай се при твоя застраховател защо се бавят нещата, да не би да липсва някакъв документ.,и за това да не изплащат нищо. На твоя застраховател не му коства нищо, по номера на щетата да попита защо не ти е платена.

# 83
  • Мнения: 8 518
Здравейте,
За да е полезна дискусията бихте ли дали препоръки при избора на застраховател?
Възможно ли е да копирате списък с възможните рискове, за които бихме могли да застраховаме жилищата си?
Ако изберем застраховка на първи риск и настъпи застрахователно събитие можем ли да дозастраховаме за да избегнем прилагането на пропорционалното правило (каквото и да значи това). Ако този вариант съществува ще можем ли да разчитаме, че при следващо застрахователно събитие щетата ше бъде заплатена  отново на  пълната и стойност?

Нашата застраховка струва 59 лв за цялата година,но старата. Забравих за каква ЗС беше, ще погледна после и ще ти пиша

Последна редакция: ср, 29 апр 2015, 10:35 от MG18

# 84
  • Мнения: 8 518
Здравейте,
За да е полезна дискусията бихте ли дали препоръки при избора на застраховател?
Възможно ли е да копирате списък с възможните рискове, за които бихме могли да застраховаме жилищата си?
Ако изберем застраховка на първи риск и настъпи застрахователно събитие можем ли да дозастраховаме за да избегнем прилагането на пропорционалното правило (каквото и да значи това). Ако този вариант съществува ще можем ли да разчитаме, че при следващо застрахователно събитие щетата ше бъде заплатена  отново на  пълната и стойност?

Това което питаш е относително,при моя застраховател можеш да си избереш два вида дом.имущество ,пакетно и индивидуално.Второто е по скъпо ,но там ти си определяш какви рискове ще застраховаш.
Пакетното каквото е нашето недвижимо имущество за 60 000,пълно покритие /пожар и разходите по разчистване,буря ураган и прочие и разходите по разчистване,наводнение вследствие на пр.бедствия,свилчане и срутване на земни пластове ,измокряне в резултат на авария или спукани водопроводни и канализационни тръби ,гр.отговорност за причинени вреди на трети лица/
движимо имущество /радиотелевизонна и ел.компютърна техника 3000 лв,ел уреди 3000 лв,покъщнина и обзавеждане 3000/ покритието отново е пълно /писах по горе какво покрива/
Включвам задължително и клауза токов удар и цялата застраховка  за една година  с отстъпка от 20 процента ,защото имам каско при тях, излезе 84 лв.


 

# 85
  • Мнения: 67
Мисля си, че термина всичко не е подходящ, когато коментираме условия по застраховка. Именно затова си мисля, че би било полезно да знаем възможните рискове и да ги включим, ако смятаме за нужно.

# 86
  • Мнения: 8 518
Мисля си, че термина всичко не е подходящ, когато коментираме условия по застраховка. Именно затова си мисля, че би било полезно да знаем възможните рискове и да ги включим, ако смятаме за нужно.
Не разбрах за какво говориш ,мисля ,че съм описала точните рискове

# 87
  • Мнения: 67
Мисля си, че термина всичко не е подходящ, когато коментираме условия по застраховка. Именно затова си мисля, че би било полезно да знаем възможните рискове и да ги включим, ако смятаме за нужно.
Не разбрах за какво говориш ,мисля ,че съм описала точните рискове

Например, ако сме застраховани за кражба с взлом и крадеца отключи вратата тогава нямаме право обезщетение.

# 88
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Другата седмица ще станат 3 месеца, откакто е заведена щетата. Никога повече застраховка имущество в Бг. Да си застрахова имотите Бат Бойко!
Тарталета, поинтересувай се при твоя застраховател защо се бавят нещата, да не би да липсва някакъв документ.,и за това да не изплащат нищо. На твоя застраховател не му коства нищо, по номера на щетата да попита защо не ти е платена.

Нищо не липсва, всички протоколи са подписани. Но, както някой каза, един е в отпуска, друг- командировка, после болнични и вечно има някой, който го няма, а е отговорен за движението на документите! Ганьовска работа отвсякъде! При положение, че имаме и познат в офиса...

# 89
  • Мнения: 8 518
Мисля си, че термина всичко не е подходящ, когато коментираме условия по застраховка. Именно затова си мисля, че би било полезно да знаем възможните рискове и да ги включим, ако смятаме за нужно.
Не разбрах за какво говориш ,мисля ,че съм описала точните рискове

Например, ако сме застраховани за кражба с взлом и крадеца отключи вратата тогава нямаме право обезщетение.
Е ,ако с ключ я е отключил ,то тогава възникват със сигурност много въпроси................ще се иска мнението на полиция ,предполагам,за това при нас едно от условията ,или да го кажа едно от пожелателните условия е ,апартамента който ще се застрахова с/у кражба с взлом ,е да има сот /сод ,не знам точно как се изписва .Ако е на първи етаж е добре да е добре защитен.Пък при пълно покритие ти имаш вклучена клаузата и Вандализъм.
То не може апартамента ти да е съвсем без защита и се заключва с обикновен ключ /примерно/ и да чакаш някой да те застрахова ....Но това е в компанията която съм застрахована аз.

Общи условия

Активация на акаунт