Застраховка на жилище

  • 39 803
  • 161
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 523
Брокера може да работи с 10 компании, но ще ти предложи условията само и единствено на тази компания, която му плаща най-висок комисион.
Когато ви се случи щета обаче, брокера, който вече си е прибрал комисиона, няма да ви образува щета, а ще ви прати в представителството на съответната компания.
Обикновенно брокерите правят Каско и ГО, и при тези важи същото правило. Разбира се, те са изписали хиляди услуги, но работят основно с  горенаписаните. Не е трудно да се поинтересуваш в големите компании, ДЗИ, УНИКА, БУЛСТРАД И ДЖЕНЕРАЛИ.В Бг са няколко компаниите които плащат

# 121
  • Мнения: 19 483
Това да не се ходи при брокери е пълна глупост. Виж, да не се ходи при случаен такъв е друго.
Точно брокер/агент би ти предложил пълна гама застраховки на пазара. Щото компаниите само техните и туй то.
 milittana, текущите промоции не са фиксирани. В момента на сключване на предходната застраховка, може да не е имало такава.
Да, и сега като ми изтича полицата и има такава, но до края на месеца, те си питат ушите, вместо да ме информират да побързам. Същото стана и миналата година. Не казвам да не се ходи при брокери, а да не разчитаме на сляпо какво те ни предлагат, а да избираме ние от условията на застрахователите. Например един голям брокер славослови имуществена застраховка на Булстрад "само при нас и само сега" уж на супер условия, пък като се зачете човек - не са о к нещата, поне за мен.

# 122
  • Мнения: 96
Това да не се ходи при брокери е пълна глупост. Виж, да не се ходи при случаен такъв е друго.
Точно брокер/агент би ти предложил пълна гама застраховки на пазара. Щото компаниите само техните и туй то.
 milittana, текущите промоции не са фиксирани. В момента на сключване на предходната застраховка, може да не е имало такава.
Да, и сега като ми изтича полицата и има такава, но до края на месеца, те си питат ушите, вместо да ме информират да побързам. Същото стана и миналата година. Не казвам да не се ходи при брокери, а да не разчитаме на сляпо какво те ни предлагат, а да избираме ние от условията на застрахователите. Например един голям брокер славослови имуществена застраховка на Булстрад "само при нас и само сега" уж на супер условия, пък като се зачете човек - не са о к нещата, поне за мен.

Предполагам за кой брокер и кой продукт говориш.
От чисто любопитство - кое не е ОК на застраховката?  Wink

# 123
  • Мнения: 19 483
Не харесвам клаузите за самоучастие, както и лимитите за застраховка при кражба на имущество, които не изискват опис /тоест много са ниски/. Има друг продукт на пазара, където условията ме устройват и ще се спра на него. Тоест избор има, стига да го потърси човек.

# 124
  • Мнения: 96
Не харесвам клаузите за самоучастие, както и лимитите за застраховка при кражба на имущество, които не изискват опис /тоест много са ниски/. Има друг продукт на пазара, където условията ме устройват и ще се спра на него. Тоест избор има, стига да го потърси човек.

Първо - много се кефя, че колкото и да са малко има клиенти, които си ЧЕТАТ общите условия ...  Grinning

Второ - не те кефи до 3000 лева без опис и 2% самоучастие по Земетресение или си говорим за различни продукти?  Laughing

# 125
  • Мнения: 19 483
Направо ти отговарям - застраховката е на Булстрад, брокерите са SDI  и да, май това бяха нещата, които не ми харесаха в тяхното предложение. А да не се четат Общите условия извинете ме, ама все едно да си купиш ...котка в чувал. Тоест нали искаш да разчиташ на тази застраховка при нужда /и то точно на това, което се договаряте със застрахователя/, а не на сладките приказки на някой, който е решил на всяка цена да ти продаде нещо.

# 126
  • Мнения: 96
Направо ти отговарям - застраховката е на Булстрад, брокерите са SDI  и да, май това бяха нещата, които не ми харесаха в тяхното предложение. А да не се четат Общите условия извинете ме, ама все едно да си купиш ...котка в чувал. Тоест нали искаш да разчиташ на тази застраховка при нужда /и то точно на това, което се договаряте със застрахователя/, а не на сладките приказки на някой, който е решил на всяка цена да ти продаде нещо.

Значи за едно и също нещо говорим.  Grinning
Ще припаднеш, ако ти кажа колко висок % от клиентите не четат ОУ! Не съм водил статистика, но на око - става въпрос за над 80% от хората. Tired

# 127
  • София
  • Мнения: 35 097
То, не случайно компаниите вкараха декларации за познанство на общите условия.
На мен устата ми пресъхва да преразказвам со кратце права и задължения. Като цяло, застрахователната култура на нашенеца е много ниска. Не знаят, че гражданската не е пожелателна, а задължителна и всяко мое обяснение приключва с - Еб*л съм я и държавата, нЕма да ИМ плащам Tired Какво остава за останалите продукти на пазара.....

# 128
  • Мнения: 8 523
Хахах познавам хора които се възмущаваха ,че гражданската отговорност няма да им покрие щетите от градушката миналата година

# 129
  • Мнения: 19 483
Ами...провокирана от няколкото последни поста само бих искала да напиша, че кьорав карти не играе. Надявам се, че повече хора ще започнат да се интересуват какво всъщност купуват.

# 130
  • Мнения: 67
Какви са впечатленията ви от Алианц ,   изплащат ли безпроблемно  обезщетения ако сте включили съответния риск ?

# 131
  • Мнения: 4 708
Какви са впечатленията ви от Алианц ,   изплащат ли безпроблемно  обезщетения ако сте включили съответния риск ?
Както бях писала в темата назад, ми изплатиха обезщетението безпроблемно, доволни сме от оценката.

# 132
  • Мнения: 96
Какви са впечатленията ви от Алианц ,   изплащат ли безпроблемно  обезщетения ако сте включили съответния риск ?

Здравей,
Коректни са.
В Инвестора пишеш ли?

# 133
  • Мнения: 67
Какви са впечатленията ви от Алианц ,   изплащат ли безпроблемно  обезщетения ако сте включили съответния риск ?

Здравей,
Коректни са.
В Инвестора пишеш ли?

Не пиша. Препоръчват ми Уника и Алианц. Коя компания бихте избрали и защо?

# 134
  • Мнения: 306
Имам застраховка към Булстрад сключена от SDI.
В пакета ми влиза кражба взлом до 3000 лева на техника.Трябва ли да имам някакви документи,за да докажа при кражба,че съм имала тази техника или не е задължително-например,ако имам телевизор купуван преди 5-6 години?Моля някой компетентен/потърпевш да се включи!

Общи условия

Активация на акаунт