Кремове против стрии?

  • 187 976
  • 546
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 530
Ползвала съм Жоржея , няма ефект , иначе е около 20 лв , има по-ефективни мазила .

Моля, препоръчай кое е по-ефективно, че не искам да се нацепя, а съм предразположена.

# 496
  • Мнения: 1 144
Ползвала съм Жоржея , няма ефект , иначе е около 20 лв , има по-ефективни мазила .

Моля, препоръчай кое е по-ефективно, че не искам да се нацепя, а съм предразположена.
Кокосово масло. По време на бременоста се мазах и нямах нито една стрия. Появиха ми се няколко часа след раждането.

# 497
  • Мнения: 1 005
От трети месец на бременността до сега 2 месеца след раждането ползвам олиото за бременни на мустела. На мен ми помогна , знам че и на други жени е помогнал

# 498
  • Мнения: 1 071
Ползвам доста мазила , в средата на 7ми месец съм и нямам стрии за сега. Мажа се със:
1. Тъми бътър на Палмърс.
2. Лосиона за бременни на Палмърс.
3. Лосиона за бременни против стрии на мустела.
4. Олиото на мустела за бременни.
5. Домашен бъркоч от - мас, кокосово масло, какаово масло и зехтин.
Смятам и в болницата да си нося за мазане, че след раждане е по-страшно.

# 499
  • Мнения: 18 395
Monamour, последната смес е като рецепта “не знам с какво да се мажа, затова ще сложа от всичко”. Grinning

# 500
  • Мнения: 1 071
Monamour, последната смес е като рецепта “не знам с какво да се мажа, затова ще сложа от всичко”. Grinning
Получи се доста добър домашен бътър за тяло и мога да кажа,че доста добре овлажнява кожата.
И какаовото и кокосовото масло действат срещу стрии, зехтинът увеличава еластичността на кожата, а за маста всички знам,че помага много срещу стрии. Та не е случайна комбинацията.

# 501
  • Мнения: 18 395
Знам, че всичките съставки са ефективни против стрии, да. Просто ми стана забавна комбинацията.

# 502
  • Мнения: 1 005
Много е важно да не се спира с мазането особено  след раждането!!!
Аз вече близо 2 месеца след операцията се мажа и за сега нямам Simple Smile
Постоянство и упоритост!!!

# 503
  • Мнения: 15
Здравейте. Аз не съм бременна  , но  хидратиране на цялото тяло  правя всеки ден. Предпочитам Нивея.
Когато майка ми беше бременна с братчето ми   ползваше олиото на бочко. От аптеката са  правили и  кремче но незнам каква е рецептата.
Всичко зависи от грижата за кожата и тялото през целият живот.
И от храната също.
Надявам се да  съм помогнала.

# 504
  • Мнения: 26
Аз се мажех с чисто какаово масло от аптеката. А ако излязат (от една приятелка чух), че Викс (това, което се маже при настинки) намалява и изсветлява стриите.

# 505
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Започнах да се мажа с лосиона за бременни на Палмърс и честно казано  коремът ми е голям ( едва преди дни стана забележим , а и винаги съм си имала малко бирено коремче) ,а на други места нямам промяна в мерките, та не знам дали там ме спасява от стрии . Всъщност гърдите ми растат по-бързо от корема и са вече с 10 см напред за 16 седмици . Там поне нямам стрии, освен тези ,които ми стоят от пубертета.

Мажа се и с какаово масло ,но твърде бавно попива . Моя позната ,която е около 155 см и направи доста голям корем и съответно роди бебе 4 кг се мажеше само със свинска мас, премесена с етерично масло за по-приятен аромат и нямаше и 1 стрия.

# 506
  • Мнения: 18 395
И свинската мас попива много бавно. Тя е подходяща според мен само за вечер и трябва да си отделиш няколко тениски за спане, които след това да изхвърлиш. Колкото и да се перат, след няколко месеца започват да миришат на гранясало. И с маслата е така, не само с маста.

# 507
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Зимата е ужасно да чакаш да попие,не бях опитвала със свинска мас ,но не се и учудвам ,че и нея трябвя да я чакаш :/ засега ще карам на лосиона,пък като се постопли и имам нервите да чакам,ще хвана бурканчето с мас

# 508
  • Мнения: 260
Аз използвах Elancyl и нямах и една стрия

# 509
  • Мнения: 1 333
В началото започнах да се мажа с Мустела, но когато ми стана по-голям корвма усещх кожата си доста суха и опъната, тогава започнах да се мажа с масло от какао,кокос и карите, а понякога и със зехтин, мазах се и около 1-2 месеца след раждането - нямам нито една стрия.
Важно е и да не се качват много килограми рязко, защото тогава с каквото и да се мажете не мисля че ще помогне..

Общи условия

Активация на акаунт