Бременност с двурога матка

  • 11 587
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 4 311
Гинеколожката ми обясни, че може чрез ехограф, но при спокойна и небременна матка и добър апарат. На мен преди години като ученичка една гинеколожка ми беше споменала, че може да имам двурога матка, но нищо не ми обясни, каза, че е много рано да се притеснявам и не се виждало много добре, замаза положението. Бях тотално забравила, а и бях решила, че ми е наговорила глупости тъй като никой след години не спомена нищо и не потвърди. А и прегледът при нея беше абсолютно случаен и нито я познавах, нито я видях повече.

# 16
  • Мнения: 36
Аз съм с двурога матка с преграда на средата като едната част е малко по голяма и за щастие и двете ми деца са попадали в него и не съм имала проблеми с износването.С втората бременност имах доста неболезнени контракции след 5 месец но успях да износя бебето до 15 дни преди термин.
Големият проблем при мен беше,че при това положение бебетата оставаха в седалищно предлежание и с много ниско тегло но напълно здрави.Каката я родих на термин 2400гр а малката 15 дни преди термин 1810 тя спря да качва килограми още в 30 седмица за 8 седмици качи приблизително 400гр по ехогравските изследвания.
Съвет сега до 36 седмица се пази повече.Секцио са и двете ми раждания.При второто доктора като извади бебето каза такива бременности завършват в 26/27 седмица,защото не била направена добре първата операция и това е усложнило нещата,но господ си знае работата и сега се радвам на 3 месечно момиченце в отлично здраве което за 20 дни настигна връсници.
Ти си вече към края ще се радвам да споделиш добрата новина когато всичко отмине.

# 17
  • UK
  • Мнения: 4 311
Да, и моето второто се роди 2600, но беше дълга 48 см, беше като паяк. Кърмене здраво и първия месец качи 2 кг, наваксват си, важното е да е доносено, дробове и всичко да им е развито.

# 18
  • Мнения: 48
Благодаря много, наистина ми вдъхнахте мн кураж, всички близки ми казват да не се притеснявам, но колкото и да се старая да не мисля все нещо ме човърка пт вътре. В 28 седмица бебка беше 1240гр, скоро пак съм на преглед и се надявам да е пораснала доста. За сега нямам контракции и болки и дано изтикам още няколко седмици. Когато всичко сварши благополучно непременно ще се похваля. Благодаря на всички Simple Smile

# 19
  • Мнения: 48
Момичета днес бях на лекар и бебето е 1920гр-2000гр Казаха ми, че нормално би трябвало да качва по 25-30гр на ден, а тя за 40 дни е качила само 700гр . Дргугото, което ме притеснява по ПРМ трябва да съм в 35г.с. , а докторката днес каза, че отговаря за 32 и  сега съм още по-объркана тъй като каза , че ще гласим дата за секциото към 8 май . Мн се притеснявам вече дали всичко е наред...

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И моите бяха така, след раждането си наваксаха на ръст и килограми. Не се притеснявай Peace

# 21
  • UK
  • Мнения: 4 311
bybsiinka, как сте, да нямаме бебе вече? Или чакаме още?  Grinning

# 22
  • Мнения: 37
Здравей.  На мен също ми откриха, че съм с двурога матка. Имах един спонтанен аборт миналата година. Сега съм бременна в 8 месец / 33 седмица .. Беба се развива добре! За сега не се виждат проблеми да родя нормално! Мисля, че с напредването на бременността ще стане ясно дали секцио или не. Не се притеснявах. Поздрави  bouquet

# 23
  • Мнения: 48
bybsiinka, как сте, да нямаме бебе вече? Или чакаме още?  Grinning


Имам бебче, вече голяма мома😀. Родена с планово секцио н 01.05 - 2,800. Благодаря на всички, че ми помогнаха в този важен момент.

Общи условия

Активация на акаунт