КГБ = Клуб на Готините Баби - 156.

  • 74 292
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 912
Маринче, голяма гадост ти се е случила. То наистина май не остана необран човек. Как успяват, гадините, а и безнаказани остават. Не се ядосвай, здраве да е, останалото минава и заминава, но е гадничко, защото човек се чувства толкова беззащитен и уязвим.
Да се похваля, че днес приключих с голямото бачкане и сега ще отдъхвам /до следващото  Mr. Green/. За празниците отново съм при мама, ще се събираме със смолянската група т.е. семейството на сестра ми. Само се моля времето да се пооправя вече, че тези дъждове и студове вече ми идват в повече.
Борянка, и аз като теб ползвам фейсбук само за контакти с дечурлигата и малко по професията /помагаме си при затруднения в превода/. И гледам много-много да не се забърквам в разни групички и интриги. Пък и много са ми досадни всички тези споделяния - кой каквато картинка срещнал в нета и хоп - във фейсбук. Някак си ми се струва, че доста от приятелите там се "закачат" към теб само за разузнаване - да ти влязат в живота и да имат материал за клюки. Ама това си е мое лично мнение, на другите явно им допада.
Казвам лека нощ и потеглям към леглото, че и утре трЕбе да се работи.
 smile3524 Sleeping

# 691
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 912
Пак съм аз. Като погледнах колко е часът ... Я направо да взема да ви сервирам по едно кафенце, да отменя Янето.

# 692
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
ДОБРО УТРО ! ПОЖЕЛАВАМ ВИ И ДНЕС ДА ТРЪГНЕТЕ ПО ПЪТЯ НА СВОИТЕ ЖЕЛАНИЯ С ВЯРА, НАДЕЖДА И ЛЮБОВ! НЕКА УСМИВКИ ГРЕЯТ НА ЛИЦЕТО И ЛЮБОВ ГОРИ В СЪРЦЕТО. КЪСМЕТЪТ ДА ВИ СЛЕДВА НА ВСЯКА КРАЧКА, А ЩАСТИЕТО ДА БЪДЕ ВИНАГИ С ВАС

Велики четвъртък е. Днес боядисваме яйцата

На този ден Христос е събрал своите 12 апостоли на тайна вечеря. Именно на нея Божият син предвещава своята смърт и заявява, че ще бъде предаден от Юда.
По-късно в Гетсиманската градина по време на молитва идват войници да търсят Месията и Юда го предава с целувка.
На Велики четвъртък свещенослужителите във всички православни храмове изнасят кръста от олтара, което символизира носенето му от Христос към Голгота.
Рано сутринта на този ден се боядисват яйцата за Великден. По традиция първото трябва да е задължително червено. То се заделя на страна, като с него се натриват челата и бузите на децата за здраве. След това яйцето се поставя пред домашната икона и не се мести до следващото Възкресение.


Аз овапцах яйцата , почти всички ги направих златни и ги апликирах.  Crazy
Е , първото естествено червено боядисах.  Peace
Три ги облякох в готова декорация. Grinning И няколко ще ги нашаря с метално фолио.
Козунаците ги поръчах за събота около обяд.  Peace И туй то приключвам с
Великден-а.  Laughing

Маринка , много неприятна случка , но станалото - станало.  Hug
Живи и здрави да сме.   Hug
Айде сега да полегвам , че след малко ще съмне.  Mr. Green

# 693
  • Мнения: 1 082
  Добро да е утрото!Кафето е сервирано отдавна и пожеланията от Жабка са отправени.Аз пък да се похваля, че не съм се подготвила все още за Великден-но живот и здраве да е.
  Маринче-много жалко за случката с теб- не че мога да те успокоя-но колко по лоши неща има.
  Да Ви пожелая светъл и спорен ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК!
  Р S-снимките от последната среща с Кари са чудесни.

# 694
  • Мнения: 1 563
Добро утро момичета ! Hug
Днес е Велики четвъртък, най-важният ден от Страстната седмица и първият преди празника Възкресение Христово, в който според традицията се боядисват яйца.
Първото яйце трябва да бъде червено. С него се прави кръстен знак върху челата на децата, а после и на всички останали от семейството. Това яйце се оставя настрана от другите и се подменя с миналогодишното, което досега е стояло в къщата, за да носи здраве, радост и щастие на нейните обитатели.
На Велики четвъртък се подновява квасът и се замесва тестото за великденския хляб. Той носи най-разнообразни названия по територията на България - великденски кравай, богова пита, кошара, харман, квасник, яйченик, плетеница или кукла. Обикновено се украсява с нечетен брой червени или бели яйца и с усукано около тях тесто. Жените приготвят и по-малки великденски хлебчета, с по едно червено яйце в средата, които се дават на първия гостенин, на кумовете и на роднини.
У нас по традиция на Велики четвъртък се замесват и козунаците за празника. Козунакът е сладък обреден хляб, който символизира тялото на Исус Христос, така както боядисаните в червено яйца - кръвта му. Обикновено козунакът се прави в кръгла форма и се украсява с плетеници, като в средата се слага също червено яйце.




Станах рано ,че ще ходя до общината. Хванах се с това саниране на блока , но толкова много бумащина .70 страници документация до тук съм попълнила. почти съм към края на този етап. После ще има и други. Важното е да стане ,да се обновим.
за това липсвам , не  че не искам да пиша , напротив....
Като с върна  започвам яйцата и козунаци ще замеся.
Маринка Hug много жалко ,че така ти се е случило ,но за съжаление такива проблеми са спосождали почти всеки втори човек. Трябва наистина да сме много бдителни. При нас се е случвало два пъти и то от портмантото  в антрето ,цялото яке на съпруга ми със всичките документи  и с доста голяма сума пари точно пред Нова година. Парите забравихме , но какво
тичане е за документите и то вече всичко запразнило... Здраве да е , важното уе че е поправимо.
Иви Hug много добре си направила , че сте разпуснали малко , има нужда от положителни емоции !
Спирам ,че  излизам , но реших да ви поздравя ,че отиде пак ако сега не ви пиша...

Прегръдки и целувки от мен !
Да  си  боядисате най- красивите яйца !

 easter easter sun sun sun sun Kissing Heart lovekiss

# 695
  • София
  • Мнения: 2 672




Добро утро, милимочки!

Нека лошите неща са останали зад гърба ми, забравих ги вече и днес продължавам с пълна сила. Разбира се, доволна съм, че документите са ми на лице. Аз ги държа в друго портмоненце. Само да сме живи и здрави! Наистина, много по-лоши неща има в тоя живот, споделих го с вас, за да ми поолекне, защото бях още под силно въздействие на емоцията. А пък, както каза Фло, бях и с детето. И то не разбра в момента, като мен, но после като му казах, доста се развълнува. Точка слагам и ви се извинявам.

Иха, сетих се защо не ти се отваря линка - нямаш фейсбук. Ще ти пратя съобщението на лични, ще го копирам.  Hug

Чакам хлапето да се събуди и да боядисаме двамата десетина-петнайсет яйчица. Не боядисвам много, че после не можем да ги изядем.  Heart Eyes

Луси,  Hug, писали сме заедно.

Бъдете здрави и усмихнати!

# 696
  • София
  • Мнения: 8 377
Привет красавици!
Днес в нашата къщичка има празник-каза ми едно пиленце. Утре пак ще има, но утре си е за утре. Та така:

ДНЕС МАЛКОТО МОМЧЕ НА МАМА РИМАРЧЕ - ИВАН, СТАВА НА 36. ОТ СЪРЦЕ МУ ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ, ОБИЧ И УСПЕХИ! ДА Е ОПОРА НА СЕМЕЙСТВОТО СИ И НА МАМА. Hug

Това е за мама Руми, с най-мили чувства  love001

# 697
  • София
  • Мнения: 1 529
 При нас купона продължава. Нашата черешка днес става на 6 години. Да ни е здрава и да има късмет във всяко начинание.

Скрит текст:
И в тон с Великден весели празници от рожденничката.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=818164424905966&set= … 472890&type=1

Последна редакция: чт, 09 апр 2015, 11:04 от Шпунц

# 698
  • София
  • Мнения: 8 377
Ех, че хубавоооо! Още един празник Simple Smile

МАЛКА, СЛАДКА ЕЛИНА! ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН. ДА СИ ЗДРАВА, ПАЛАВА, УМНИЦА, ДА РАДВАШ МАМА, ТАТКО, БАТКО, БАБА, ДЯДО И ВУЙЧО!


ШПУНЦИ, весело изкарване. На теб и деди, пожелавам да видите Елина булка.

# 699
  • Мнения: 1 334
Добро утро и светъл ден !


 Слънцето вече напира Има надежда – ще се пребори /”Пролет пукна – ние НЕ”/
(оригинал)



Да рапортувам : Яйцата боядисани /до 7ч – преди изгрев слънце/ Резултата ще видя довечера . някои останаха завити . Другите са добре. Не устисках и направих по 4 технологии – общо 30яйца . Започнах подготовката и за други неща за гостите на Великден . Козунаците ще правя в събота
Честит Рожден ден на Иван - синът на Римар ! Да е здрав , щастлив , упорит /те овните са такива/ , да преодолява всички препятствия по потя си , да побеждава и да радва всички около себе си !


и докато пиша , разбирам че има още един купон
ЧЕСТИ РОЖДЕН ДЕН НА ЧАРОВНИЦАТА ЕЛИНА.
да е здрава , щастлива , покоряваща сърца и житейски върхове за радост на близки и приятели. Весел празник !

# 700
  • Мнения: 1 334
Нещо съм се разбъбрила /слаба воля /
=====

- Бабо, какво значи шиле?
- Aмиии... агне тийнедйжър
=====
За предстоящите пролетни дни и борбата с килограмите някои препоръчват /агро/фитнес :




Здравче , преди време се похвали /погъделичка ни любопитството/ с новите си любови – и орхидеите , а сега се траеш . Как са – растат ли , развиват ли се ??

# 701
  • Мнения: 495
Честит рожден ден на принцеса Елинка, Черешка красива!   newsm51
Прекрасната ни манекенка да е здрава-жива!
желая й щастливо детство и да е все такава кокетка,
много и отива! Heart Eyes Hug Two Hearts
Весел празник и много красиви подаръци! newsm10


 newsm59 bdbaloni Flowers Four Leaf Clover  ura 1swing family



Честит рожден ден на сина Римар, Иван! smile3525
Да е жив и здрав, да е винаги засмян,
да е голям късметлия и достатъчно паралия!
Весел празник и НАЗДРАВЕ!  cheers

 newsm59

# 702
  • Мнения: 18 550
Честит рожден ден на принцесата на баба Шпунци,жива и здрава ,много щастлива ,все по готина става и така да е ,да е радост за всички.


Честито на мама Римар за синчето Иван ,да сбъдва своите желания ,да е стабилен ,готин ,късметлия ,обичани  обичащ мъж

Агро фитнеса започва,но и  малко ходене е от полза ..Движението е здраве...

# 703
  • София
  • Мнения: 1 529
Римарче честит празник и у вашата къща. Да ежив ,здрав и късметлия рожденика.

# 704
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Римарче , да ти е жив и здрав рожденника!
Много щастие , любов , късмет!
Хубав празник!


Честит рожден ден на черешката Елинка!
Шпунц , Олче да ви е жива и здрава , весела , щастлива!
Весел празник!

Общи условия

Активация на акаунт