КГБ = Клуб на Готините Баби - 156.

  • 74 293
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Мойте яйца са готови.
Ето ги в общ план , останалите са скрити , че голям чаршаф от снимки ще стане.  Mr. Green
 


Скрит текст:
   
     
 
 
 

# 706
  • София
  • Мнения: 2 672

О, пак празници и пак доста.  Heart Eyes

Елинка, малката черешка да е все такава сладка, да е жива и здрава, усмихната и да лудее, докато е още малка. Като поотрасне да омайва и замайва главите на момчетиите и да бъде винаги принцеса!
На мама и тате, баба, дядо, да се радват на успехите й!






Римарче, да ти е жив и здрав сина! Да е много щастлив и обичан!









Жабче, яйзата ти са разкошни. Четох и аз за тази техника със збатисто фолио,ама ти и оченца даже си им сложила.  Heart Eyes

И моите са готови, но най-обикновени.

Борянче, ти с фитнеса си екстра, затова си в тази прекрасна форма!  Heart Eyes Тя и Иха така, виж какви уреди за подържаве използва.

На такива като мен, мързеливи, само разходка им се полага.  Mr. Green





# 707
  • Мнения: 894
Днес има празници в нашата къща!
Римарче да ти е живо и здраво момчето ,да те радва и да се подкрепяте Наздраве!

Честит Рожден Ден на красивата черешка Елинка.Пожелавам и радостно детство,да радва всички около себе си и да има много късмет!

Аз днес боядисвах яйца по нова технология-варих 7 мминути след това завих със стреч тенджерата и чаках 17 минути след това сложих яйцата да ги стресна в студена вода и тогава ги боядисах,случих на много хубава боя капсули от с.Огняново Пазарджишко,а правих и със салфетки.Станаха много хубави ,но се изнервих да видим дали ще правя сега козунака или ще го отложа за събота
Първото яйце- намазах бузите на Явката Laughing


# 708
  • Мнения: 894
Жабче  Hugи тук да ти похваля яйцата много са оригинални! newsm10

# 709
  • София
  • Мнения: 8 379
Брей, работни булки!
А аз Embarassed? Станах малко по-късничко, поразмотавах се, сложих да варя яйцата, изпих си кафето, поговорих си с няколко дружки, похапнах и като гледам, време за боядисване не останало. Трябва да се стягам за тръстиката. Силно се надявам яйцата да не тръгнат да ме търсят и довечера, като се прибера да ги боядисам. По нова методика-вариш ги сутринта, после им баеш, после късно вечерта ги шариш. Какво да се прави. Баба хакерка, както казва зетко Joy
Е, не съм сама. И колегата ИВЛИН пише hahaha

# 710
  • Мнения: 18 556
Не смея да пиша за яйца,ще боядисам 5,за здраве и адет.Взех един козунак за същото. Ще съм сама ,но така трябва за сега. По натъка ще е друго ,сигурна съм ,всеки минава през разни периоди.Но не мога да подмина яйцата с очи ,баяните яйца, красивите неща ,които виждам,поздравявам ви ,дами вие  сте нашата гордост винаги...Лек да е денят ви,след свършената работа ,аз се мотая ,щото така ми харесва...и да не е така ,така ще викам ,смейте да не повярвате...Пекне ли слънчо ,след празниците ме чака усилен труд...ще съм вашата гордост тогава..смяна на местата ще има. Всичко по реда си.

# 711
  • Мнения: 1 250
Честити да са днешните овнета

красавицата Елинка да расте жива, здрава,  щастлива и засмяна за радост и гордост на всички , които я обичат!

Младият Татко  на Дани да се радва на добро здраве, семейно щастие и професионални успехи!
[/size]




Леле какви красоти сте нашарили smile3501 браво на вас.

А ние си имахме днес екшън.Понеже тази вечер както писах е втория празник на Песах, утре и вдругиден всичко е затворено. Пратих таткото да купи още млеко че кчафетата все с млеко пием и още един картон яйца ( не за боядисване). Средния юнак отиде да го придружава. Магазинчето е на 10 крачки от нас, от него купуваме в по спешни ситуации. Та връщат се двамата след пет минути с покупките и подута ръка. От 10 на души около тях, една пчела взела че ужилила точно нашия.То не че той и аз не привличаме комарите  като магнит, ама пчели #Cussing out. Таткото казва че веднага изкарал жилото, веднага го намазахме с фенистил гел и от нета разбрах че листа на на магданоз било добре да се наложат върху ужиленото. Добре че сутринта бяхме да купим зеленчуци и плодове та взех и две огромни връзки магданоз.Изглежда действа, защото повече не се оплака детето, но ръката му си седи превързана с магданоза за всеки случай.
Момичета има клипчета с речта на Танитка, но не знам как да ги кача. Май ще взема да ви ги пратя на меилите.
Лек остатък от деня, а ние сядаме да обядваме Hug

# 712
  • Мнения: 18 556
Кари ,амоняк за ужилено ,къщо зелен домат ,срязан  и натъркано ,кал съм чувала но първите две са изпробвани от мен и действат.

# 713
  • Мнения: 1 334
Пак съм аз . Дано не ви омръзна и досадя /но в началото ме “успокоихте” , да не се притеснявам и да си пиша , пък който иска ще чете . Та на това залагам/
Да поздравя “яйцебоядисвачките” за уникалните произведения – и на Жабка и на Ивлин . И аз съм чела за тези технологии /на Жабка , но нямаше снимка и не можех да си ги представя как изглеждат – перфектни са . Догодина ще пробвам/ , по тази технология – “със стреса – с охлаждане” на Ивлин ги правих миналата година . Тази година минах на по-мързелив вариант – на принципа на “забравените”. От вечерта ги опаковах и сутринта само ги варих , с изключение на боядисаните – червените и няколко рисувани /мацани - модерни/ с перлени бои.
Но влязох в темата , за да се похваля /а и друг/ - научих си урока за качване на снимки. Нашето другарче Ивлин беше много отзивчива и ми обясни , това което ми трябваше. И тук да и благодаря. Сега стигнах до проблема , как да ги кача в албума...


Ето моето постижение

# 714
  • Мнения: 18 556
Браво на оммичето Иха...то празнично и леко неработно ,какво да правим ние  с гайдите ако не пишем...

# 715
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Иха, браво на теб!
Лагерстромия ли е? (Храстът?)

И аз боядисах яйцата, много хубави станаха, щото бели. Има светлорозови, бледолилави, светлосини и червени, виолетови, оранжеви, жълти, зелени и яркосини. И шарени по памучената технология. Не мога да ги покажа, защото лаптопът ми е толкова стар, че "не  знае", че с телефона се правят снимки и не ги приема.
Още не съм съвсем оздравяла, за съжаление. Още влача хрема и остатъчна кашица.

Честит рожден ден на малката Шпунцина сладуранка - да рате здрава и силна! Шпунциии - на теб прилича, мила, хубавица като баба си!  Hug

Римарче, да ти е жив и здрав синът, мила! Успех да има във всичко!

Борянка, колко време остава до щастливия ден? Май наближава...

# 716
  • Мнения: 1 334
Днес май наистина не ми се работи /пазя сили за в къщи/. Пък и искам да потренирам новите си знания
Светъл4о - добре дошла и честито оздравяване . Това не е Лагерстромия /имам на вилата/ , а кичеста бугенвилея /Санторини/
Бор-яна спомена , че и е интересно да се разказва за пътешествия и аз “само това чаках”
Както казвах ,обичам да пътувам . така си разширявам кръгозора и опознавам света /пък и се откъсвам от битовизмите/
Миналата година /в чужбина/ бяхме в Тоскана и Санторини и за 7-ми път до Истанбул /познавам го по-добре от София , но не и магазините му/. В Истанбул бяхме на международно цветарско изложение / с ММ сме на един акъл и взаимно си уйдисваме – “Луд умора нЕма”/.
И понеже в една друга тема /Истанбулската/ сега е най- актуално да се коментират лалетата -сега цъфтят да си кажа и аз. Истанбулската управа има амбицията да възвърне старата слава , че лалето е турско /има го в герба на султана/ , а не холандско /много по- късно е пренесено там/ , та всяка година садят толкова лалета , колкото са жителите на Истанбул /не се знае точно/ . Тази година са насадили общо 17милиона –в целия град и най-вече в някои паркове.Преди две години “си начесах крастата” да ги видя . Не можех да си взема дъх от наслада и радост . Ако на някой му е интересно

[/img]



# 717
  • Мнения: 1 334
Продължавам /предишните забравих да ги скрия.../
Скрит текст:








# 718
  • Мнения: 1 334
Не съм качествен фотограф - снимам си по мой си начин ,но на този етап - толкова знам
Скрит текст:









# 719
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Само за бързо да кажа , че не е технология специална
или фолио , ми е боя гел румънска.  Peace Тук Бг магазина зарежда и
румънска стока. И козунаците на съседите са им превъзходни.  Peace
Та на ръкавица капвам от гела и омазвам яйцето в длан. А другите
фантифлюшки си ги взех от китайския магазин и с лепило за секунди ги окичих.  Mr. Green
Сега да хапна нещо и към 5 да излизам , че има интернационален
фестивал за народни танци. Ще има и Бг участие , но не от БГ ,
а от тук - има ръководител и танцьори , трайно живеещи тук. Simple Smile

Иха , цветни красоти показваш.  Hug

Чао до скиф , до по-късно.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт