retinopatia

  • 2 054
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 116
Здравей! Тук му направиха няколко криотерапии още докато беше в болница! За съжаление не помогнаха и ретините и на 2-те очи се отлепиха тотално! На операция ходихме в чужбина-през август м.г. за операция на дясното, а сега на 28.02. се върнахме и от операция на лявото око! Ефект....може би! Още е много малък да си каже какво вижда, но с тази операция се постига само светлоусещане за сенки и евентуална видимост на цветове! Нищо повече но пък и това е нещо! След като родих преместиха детето в педиатрията под надзора на д-р Георгиева! На30.01.2005г. като стабилизирано дете, го прехвърлиха в 1-ва градска и там стои в кувиоз до 14 февруари, а от началото на март започнаха криотерапии! За съжаление доста късно според мен.. Cry

# 16
  • Мнения: 7 640
късно или не, направили сте възможното. На цветоусещане, не бих разчитала, това е възможно, ако е съхранена макулата, т.е. ако вижда образи.
Адаптацията на тези деца, е малко по-лесна, отколкото на вторично загубилите зрение. Това е малко жестоко успокоение, но те не страдат толкова.
Успех, все пак има вероятност операциите да се били успешни.
Дай малко повече инфо, ако е удобно- къде сте ходили, какви процедури сте правили  и колко струват горе-долу- ще е полезно

# 17
  • Мнения: 2 116
Здравей! Ходихме на операция в Русия в клиниката на Фьодоров! Световноизвестен и всепризат от цял свят в областа на офталмологията"освен" в нашата малка България! Републиканският ни офталмолог доц.Руска Христова ми заяви че изобщо не е чувала за него и в това число и за руснаците а аз знам че те и американците са най-напреднали в тази насока! Американците наблягат на техниката а руснаците-ръка да пипне!Едните вграждат чипове, а другите оперират! С вграждането на 5 чипа /от окото до мозъка/ американците постигат светлоусещане, а руснаците го правят с 1 операция!!! Всичко общо ми излиза 4000$ на око съответно 8000$ за двете! Това са 2 пътувания до Русия за по 2 седмици престой като включва-самолет София-Москва-София, автобус Москва-Калуга-Москва, визи за мен и детето, трансфер на пътници, задължителните застраховки, летищни такси, операция/моята е от скъпите/, пълен пансион с всички екстри за двама, самостоятелна стая и санитарен възел, двама преводачи и незнам дали не пропускам нещо! А има включени и 1-2 екскурзии из Москва или околността на Калуга! Толко съм изчерпателна, че чак ставам досадна Embarassed ! Ако някой се интересува казвам всичко защото съм убедена че пропускам... Thinking Питайте...

Последна редакция: сб, 01 апр 2006, 21:36 от zdrmail

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
опиесваш повеч разходките от операциите - опиши тах като технологии, постижения... на вас какво ви помогна? акви са резултатигте? въобще - тези неща са важни, а не дали сте били на разходка и с преводач... /поне мен ако ми е болно детето ще ме бърка това, а не околностите на града/

# 19
  • Мнения: 2 116
Знаеш ли аз по разходки не съм ходила, защото не ми е било до това!!! Описвам какво се включва в това което съм платила, защото хората от групата бяха във възторг от това което им се предлага като допълнителна екстра! Имах достатъчно други грижи та да ходя на разходка!!! Питаха ме за цените и отговарям за тях както и за това което е включено в ценоразписа! Немисля че е редно да нападаш че съм се вяла насам-натам, а съм отишла за операция... немога да кажа като видимост какво ни е помогнало, защото още не може да си каже/на 1 годинка е/ но мога да кажа че като поведение детето е коренно различно!!! След 1-вата спря да плаче от чужди хора и да се буди нощем! След втората определям детето си като щастливо-спря да плаче за каквото и да е и е голям веселяк! Joy Отприщи се и започна да говори все повече смислени и правилни думи Heart Eyes Незнам дали има зрение и доколко, но знам че е съвсем различно човече от преди операциите... Аз и на това се радвам... moresmile

# 20
  • Мнения: 2 116
 #2gunfire Oftalmolozi...

Общи условия

Активация на акаунт