Отговори
# 645
  • Мнения: 361
Просто ми е объркано още, затова са ми толкова смахнати реакциите. Яд ме е на целия свят,а знам, че не бива. Явно съм искала прекалено много от живота, щом съм разчитала, че дори ще стане както го искаме. Важното е, че стана. Бяхме загубили надежда. Сега важното е да се запази всичко в релси и да се роди живо и здраво. Все пак висша сила е намесена и не бива да бъдем неблагодарни. Чак ме дострашава на моменти, задето не мога да си овладея депресивните изблици и само рев ме тресе цял ден. Трудно се превключва на противоположната вълна, но и това ще стане.

А втори опит надали ще има, което също ме трови. Нито искам, нито вярвам, че бих успяла да забременея пак. То си е цяло чудо.

Благодаря, че ме изслушахте и взехте отношение.  Hug  Позитивните ви думи са много ценни, до голяма степен внесоха ред в мислите ми.

# 646
# 647
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
bybuHka, пожелавам ти най-прекрасното момченце и да си най-щастливата майка:) Явно с причина Господ ти изпраща синьо щъркелче Hug

# 648
  • Мнения: 481
Привет и от мен!

 Тия няколко дни съм все в движение, че празнувахме рожденни дни и прочее, та не съм ви чела, но сега попрелистих последните странички... радвам се за хубавите новини от ФМ, гледам и половете са ви посменили  Grinning

Бубинка - мисля че е прекрасно да си майка на момче! И съм сигурна, че като гушнеш изстрадано изчаканото съкровище, ще си още по-горда и щастлива мама! Аз засега нямам момченце, освен ако не се окаже грешка при определянето на пола и при мен... което всъщност толкова много ще зарадва таткото, че по-скоро ще е цял празник при нас! Но момиченцето не си връщам, каквото Господ дал - това е моето благословение  Peace

Наде - а ти направо ме разби - имаш момиче, а пак ли си искала същото? Аз пък много исках да ги нашаря, да видя какво е и с едното, и с другото  Grinning. Между другото да те питам - направихте ли си онова мазило за стрии с мас и невен, мажеш ли се с него и доволна ли си? Аз си го забърках, но го мажа един път седмично, че малко ми понамирисва...

Иви - не се шашкай, всичко ще бъде наред до финала   bouquet

Бамбуча - за кой точно курс са били тия вкусотийки, дето са ви ги готвили? Може да се запиша и аз на следващ такъв  Wink

Аз засега съм много добре, нямам никакви проблеми освен дребните болки тук и там, на които даже не обръщам внимание. Все още видимо не съм почнала да пълнея, освен на корем естествено, но вероятно скоро и това ще стане  Laughing Радвам се че времето се оправя, та си правя и разходчици....абе хубави дни ни чакат!
За моренце - със сигурност ще ми се размине на мен, някъде четох че и не било особено полезно слънцето да ти пече директно корема, можело да увреди очите на бебока - незнам дали е вярно, но все пак ще се съобразя.
А за видеозона и честото гледане - аз съм убедена за себе си че не е особено полезно, неслучайно на запад не им разрешават на бременните такива чести посещения, а тук за пари ще те заколят и ще те зашият, само да искаш  Crazy Засега се ограничавам веднъж месечно.



# 649
  • Мнения: 415
Връщам се от ФМ. Наревах се... малко ми олекна. Твърде малко всъщност. 90-процентовото момиче се оказа момче. Опротивя ми и бременност и всичко. Признавам си. Никога не съм си представяла да имам момче и точно поради тая причина 10 години не исках деца въобще. Еми...... не блестя с късмет в живота си, така че ей го и поредното доказателство. Всички близки и далечни ще са доволни, но не и аз. Както и да е.

От размерите и заключенията съдя, че за някои параметри избързва с 4-5 дни, а с други изостава с 1 ден, което е нищожно, предполагам. Теглото също ме учудва - 477гр за 20-та седмица си е много. Троянчев каза, че всичко е в норми, но сега като си заразглеждах документите, ми стана интересно.
Също някои от съкращенията на параметрите не разбирам какво означават, не всички ги има в Интернет.

Например FAC: 158 за 20 г.с. + 4 дни.  newsm78

Като ги гледам така, излиза че е бедрото му е по-късо, за сметка на обиколката на корема и главата - те избързват. Още една причина да ми е вкиснато до безобразие - хич не ми се ще да е ниско и обло като майка си. Пази Боже и да е къдраво. Голям мъж ще бъде, няма що.

Извинявам се за негативизма, просто ми е много прясно още и настроението ми е под нулата.  

Убедена съм,че в момента,в който видиш това същество,за нищо на света няма да искаш,което и да е момиченце на планетата Simple Smile
Най-добрата ми приятелка знаеше,че ще има момиче и на последния си преглед в 9-ия месец и казаха момче. Беше в шок и през нощта и изтекоха водите и роди. На следващия ден каза,че не може да повярва,че е искала момиче,просто той беше всичко... Сигурна съм,че и ти ще си така   bouquet

# 650
  • Мнения: 89
Момичета,аз се влоших,стигнах до белодробен специалист,болки,задушаване,така ми свирят гърдите,че не мога да заспя.Ходих днес на лекар,казаха да влизам в болница,но се наложи да откажа,тъй като и ММ е много болен,едва става с 40градусова температура,и съответно няма кой да се грижи за малкия.Бабите за пореден път доказаха,какви баби са,отказаха да се грижат за внучето си.Просто хора нямам думи,да изкажа възмущението си.Но както и да е обясних ситуацията на доктора,разписах сеч е отказвам хоспитализация и започнах да пия АБ и др.лекарства и през ден на преглед.Само се моля нещо.да.не стане с бебето,че много се тревожа.
Е оплаках ви се,пазете се,че много лош този вирус.Лек ден!

# 651
  • Мнения: 2 052
И аз съм със супер гадна  кашлица 3 седмици вече , днес съм на лекар , нямам темп нямам нищо друго , но започнах директно с кашлица и продължавам така вече доста време  и започнах да се притеснявам   Confused

# 652
  • Мнения: 216
Кашлицата може да вреди само на вас и евентуално да е повод за контракции,но и бременна и не трябва да се лекува

# 653
  • Бургас
  • Мнения: 723

Наде - а ти направо ме разби - имаш момиче, а пак ли си искала същото? Аз пък много исках да ги нашаря, да видя какво е и с едното, и с другото  Grinning. Между другото да те питам - направихте ли си онова мазило за стрии с мас и невен, мажеш ли се с него и доволна ли си? Аз си го забърках, но го мажа един път седмично, че малко ми понамирисва...
Тай Hug точно си ме разбрала -момиче си искам пак,ама вече се настроих ,
че свекърва ще ставам Wink от готините ще съм Mr. Green
за мазилото - имам го ,ама съм тоооолкова несириозна,
че още не съм се мазала дори един път ooooh!

Систре Hug всичко ще е наред Hug
Пий си хаповете и при нужда при док!
Дано и ТМ да се пооправи скоро.
За бабите ,съчувствам ти много.
Нашите баби са далече и не могат да помагат,
та винаги досега сами си се оправяме....
Когато Никол беше с шарка, свекър ми можеше да дойде да я гледа,но отказа.....
тъй че имам малка представа колко е неприятна подобна ситуация....

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 389
sistra, много неприятна ситуация! Да оздравявате и ти и ТМ! Бабите не ги мисли, важното е, че вие се имате един друг, за да се подкрепяте в такива моменти.

tai, това е курсът, на който ходя: http://bg-bebe.com/?p=1588 . Днес ни е трета лекция. Курсът продължава до средата на май някъде, но после може пак да се посещават лекции, ако някой е изпуснал някоя от лекциите. В курса има лекции и упражнения (лекциите са в сряда, упражненията - в четвъртък). Лекциите са в сградата до ОББ на спирката срещу Тримонциум, а упражненията се провеждат в ТЦ Гранд. до сега само веднъж сме имали упражнения, правихме малко йога и говорихме за Кегел упражненията и разни други полезни работи.

# 655
  • Мнения: 289
Здравейте, момичета! Simple Smile
Аз вчера цял ден откарах навън, ама и времето беше разкошно. Ходихме следобед на разходка с Борис и сестра ми, че тя за първи път изведе племенника. Забелязах, че Борис ревнува много, та отсега съм се притеснила как ли ще реагира, когато вкъщи се появи новият член на семейството. Confused
Иначе днес съм вкъщи, цял ден чета за изпита. Вече ми писна. Да се свършва тая сесия, че не знам... ММ довечера е извън града по работа, та съм решила, че ще разпуснем с 2 приятелки по женски вкъщи, едната даже ще спи у дома, та ще си имам и компания за кафето утре, хихи Wink Решила съм да си позволя чашка бира. Blush

Ив, браво за изпита! Simple Smile Какво учиш ти?

Деси, ами, напоследък чувам доста, как да кажа..., не до толкова хубави мнения за Авис-а. Пък и след като видях обстановката в Света Марина, след като разговарях с персонала, съвсем се убедих, че там ще се чувствам по-добре. И двете клиники са много добри, така че... няма грешен избор. Peace

Бубси, много неприятно. Confused Дано на Никола му се размине! Praynig Аз пък сутринта, като водих Борис на ясла, забелязах, че половината от децата са хремави и с кашлица ooooh!, та май утре и други ден ще си го оставям у дома... Плъзнал е и някакъв гаден вирус, та...

За усещането - аз бебка я усещам предимно сутрин и вечер. Но имаше един ден миналата седмица, в който следобед я усещах много, около половин час без да се спре. Rolling Eyes После на следващия ден пък изобщо не се обади, та малко се бях шашнала, но вечерта я усетих лекичко, та ми мина. Grinning Но вече определено си я усещам по-ясно и по-често.

АвгустМама, честито ви креватче! Simple Smile Какво избрахте?

Кафе си пия сутрин по едно. Понякога се случа да пия и следобед, но с повече мляко и по-слабо. Моята лекарка още с предната бременност ми каза, че по 1 кафе на ден не вреди. Peace

Емел, спокойно, и аз съм от твоята партия. Confused Почти не личи, че съм бременна, когато си облека нещо по-свободно.

За дрехите сте коментирали, тук-там видях. Засега всичко си ми става, с много малки изключения. Даже и дънките все още са ми удобни. Laughing Онзи ден си купих рокля, която изобщо не е за бременни, и сигурна съм, ще ми стои също толкова добре и след като родя, та съм доволна Grinning Е, иска ми се вече да ми личи повече, амааа... Иначе лятото мисля основно с роклички да го изкарам.

Ех, Тайничка, малко неприятно е това с объркания пол, но пък поне навреме ви го казват. Пък и ще сте си женско царство вкъщи Heart Eyes, а таткото да му мисли - как ще ги опазва двете мадами. Wink

Бамбуча, на какво обзавеждане се спряхте? Rolling Eyes Аз уж все разглеждам, ама засега нищо не ми е грабнало окото. Само знам, че искам мебелите да са в бяло... Тук-там харесвам по нещо, ама пък парите сякаш са множко, та още нямаме варианти... Но пък за сметка на това вече сме избрали в какви цветове ще е стаята, както и в amazon съм харесала едни шаблони, с които се правят рисунки по стената, та нямам търпение вече да се задейства ремонтът. Crazy

Анабела, да оздравяваш бързо! Praynig Hug

bybuHka, стига де! Аз, като мъжка майка, мога да ти кажа, че няма нищо страшно в това да отглеждаш и възпитаваш момче. И ти сама ще се убедиш, че в момента, в който гушнеш човечето, изобщо няма да има значение какъв му е полът. Peace

Аз пък толкова се радвам, че съм мъжка майка. И е невероятно да си майка на момче. Не осъзнавах колко силна може да е любовта между майката и сина. Тази снимка казва всичко просто... Heart Eyes Peace
Скрит текст:

Иви, съжалявам за трудностите, през които си преминала. Надявам се, че вече проблемите ще те оставят намира! Praynig Дано и с течението да нямаш проблеми... Предполагам, че е нещо безобидно, но все пак е хубаво да те види лекар.

Леле, Систра, надявам се бързо да се оправяш и ти! Praynig Praynig Praynig

# 656
  • Мнения: 216
Исках да ви покажа една бебешка кошара,но незнам как се качва снимка newsm78

# 657
  • Мнения: 361
Ох, ужасно е с тези вируси! Пожелавам ви скорошно оздравяване, знам от опит, че кашлицата е ужасно упорита и "дълготрайна", когато остане само тя.

Иви, дай Боже вече всичко лошо да те е забравило и да се успокоиш.

Времето предстои да става все по-хубаво, така че дано всички да изкараме последните месеци от бременността си по възможно най-добрия начин, с много разходки, чист въздух, слънце и топли мигове.

Аз си гледах няколко пъти записа от ФМ и ми стана много гузно задето реагирах така в началото... Мъничкото човече няма никаква вина за глупавата ни човешка суета. Истината е, че ме е страх да гледам момче, много съм предубедена и нямам вяра, че ще успея да го "направя човек". Не, че полът е гаранция, но все ми се струваше, че за първо дете по-лесно щеше да ми е с момиче. Представях си как и купувам какво ли не, а по-нататък как излизаме двете или си говорим по женски... Такива неща. С момчетата единствената ми асоциация е, че докато са малки дивеят и трябва непрекъснато да се надвикваме и строяваме взаимно, а като пораснат майката става "деветата дупка" и служи само да наготви и да ти сложи да ядеш, а през останалото време е някаква досадница, която само ти опява да се обличаш добре и да се пазиш. Надали е така, разбира се. И в двата случая. Но основно го свързвам с невъзможност да го укротявам и възпитавам, виждам се като някакъв пъдар и звероукротител. Абе... нямам вяра, че ще съм добра майка на син. Това е с две думи.

Куини, благородно ти завиждам на смелостта Simple Smile Не само на теб, а и на всички мъжки майки, които споделиха мнение, също. Много се надявам и аз да се похваля със същото след време - че съм горда и щастлива от това.

# 658
  • Мнения: 216
Добре,че темата си седи и след време.като я четеш ще се смееш на това,което си си мислила. Whistling

# 659
  • Мнения: 361
Добре,че темата си седи и след време.като я четеш ще се смееш на това,което си си мислила. Whistling

+1

Абсолютно съм убедена!

Общи условия

Активация на акаунт