Полезният джинджифил

  • 52 884
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 435
Купувам суров, на детето съм направила в едно бурканче мед, лимони и настърган джинджифил. Сутрин давам по една чаена лъжички. А когато аз усетя неразположение си нарязвам на малки парченца и си хрупам, така че да ми залюти и запари на гърлото.  Mr. Green

# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 503
Аз правих следното, не помня къде я видях рецептата:
пресен джинджифил настърган
1 краставица на шайби
1 лимон на резенчета
12 листенца мента
Всичко се слага в кана и за 1 нощ в хладилника. Прецежда се и по 1 чаша преди хранене.

# 17
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Какво съотношение мед/ динджифил/ лимон правите? Аз настъргах около 1 с.л. джинджифил, мед, може би 2 (на око го правих) и половин лимон, но ми е много люто.  Embarassed Само мед и джинджифил още по-люто ми беше. Мислех да давам и на детето, добре че го пробвах първо аз  Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 254
И аз го настъргвам и омесвам с мед, малко канела, евентуално лимонов сок и масло. Давам на малкия като имуностимулант.
А накиснат във вода като чай не люти ли? Защото на мен ми е брутално лют и трябва да го омеся с доста мед, за да се търпи.
ant G,
аз настъргвам един не голям корен и слагам в бурканче от детска храна (190 гр.). Запълва се някъде 1 пръст макс. Догоре пълня с мед, защото много люти иначе и дребното не го ще. Наръсвам малко канела, ако е за кашлица четох, че трябва да се добави и малко масълце. Разбърквам и преди всяко даване бъркам пак, защото джинджифилът е по-лек от меда и "изплува" отгоре.

# 19
  • Мнения: 1 786
Записвам се да следа темата.  Hug

От тази зима също съм фен на джинджифила. Цяла зима не съм боледувала, а всички около мен се изпонатръшкаха - сигурна съм, че джинджифила ме спаси. Аз си го стържа, заливам с вряла вода, сутринта го прецеждам и го пия през деня като вода. Другото, което правя е пресен сок от ябълки, моркови и джинджифил.  Peace Hug

Очаквам с нетърпение и други рецепти.  Hug

# 20
  • Мнения: 282
И аз бях доволна от него, докато не се оказа че изпитвам остра болка в черния дроб именно от него Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 4 349
И един тъп въпрос - на какво го стържете  newsm78 newsm78 newsm78

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Аз на пластмасово ренде, уж така се запазвали витамините. И после бъркам с пластмасова лъжица.
QnicaTod,
ау, това е кофти...

# 23
  • Мнения: 224
Leaves , може ли да те помоля за тази рецепта с люти чушки?  Flutter

# 24
  • Мнения: 170
Месечинка, хареса ми рецептата ти. Колко време мога да държа в хладилник?  newsm78

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Дълго, с месеци.

# 26
  • Мнения: 170
Благодаря ти, още днес ще направя .   bouquet

# 27
  • Мнения: 851
Isweety, джиндифилът се реже на тънки ленти и се прибавя към туршия, също на ленти. По рецепта е със зеле, но не е задължително- въпрос на вкус. Цялата работа се овкусява с оцет, захар и лют пипер на вкус. Става сладко- кисело- лютиво или кой както си го направи. Могат да се приготвят и други салати на съшия принцип, с месо например, но се добавят сурови зеленчуци на ленти.

# 28
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
Аз си избрах 2-3 рецепти   Flutter  Мога ли да давам на малкия (1.5г) и в какво количество?

Благодаря на всички   bouquet

# 29
  • софия
  • Мнения: 1 305
Всяка сутрин пия фреш от портокал с добавка джинджифил.

Общи условия

Активация на акаунт