Полезният джинджифил

  • 53 005
  • 139
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 211
Вчера го намерих в Пикадили на 5.99лв/кг. Страшно се учудих на ниската цена. Ако се запася повече дали издържа дълго? То си е корен все пак, би трябвало да не се разваля.

# 61
  • Мнения: 9 991
Вчера го намерих в Пикадили на 5.99лв/кг. Страшно се учудих на ниската цена. Ако се запася повече дали издържа дълго? То си е корен все пак, би трябвало да не се разваля.

Съхне, но сушен пак може да се ползва.

# 62
  • Мнения: X
Вчера го намерих в Пикадили на 5.99лв/кг. Страшно се учудих на ниската цена. Ако се запася повече дали издържа дълго? То си е корен все пак, би трябвало да не се разваля.
В плик в хладилника ми издържа до месец и не съхне .
 Инак като всеки корен може да съхраняваш заровен в пясък, на сухо ,тъмно и прохладно място.

# 63
  • Мнения: 5 459
А пък при мен не може да изсъхне, защото "злоупотребявам" с джинджифил и бързо свършва.

# 64
  • Мнения: 12
винаги купувам голямо парче корен, особено, ако е изгодно като сега - стигам и до килограм. в хладилник ми се разваля, независимо как го съхранявам, на открито изсъхва. затова  джинджифила го слагам  във фризера. след това е удобен за настъргване; за рязане трябва малко да отпусне; ако се размрази се изцежда много лесно сока му /слагам в цитронади, чай, ядене/. много го харесвам сварен в захарен сироп, казват, че издържал дълго  Grinning

# 65
  • Мнения: 164
Вчера го намерих в Пикадили на 5.99лв/кг. Страшно се учудих на ниската цена. Ако се запася повече дали издържа дълго? То си е корен все пак, би трябвало да не се разваля.
Въобще не съхне Simple Smile Да не мислите, че всеки ден е нов внос  Wink Е, сега, ако се запасяваш за година напред, няма как да не изсъхне. И аз като видях цената в Пикадили миналия месец се награбих като невидяла  Mr. Green
А, да ти кажа, че във Фантастико е 4.99 и някой беше писал в друга тема и същата за Била Simple Smile

# 66
  • Мнения: X
В Била беше сух и едвам си намерих хубаво парче.
 В СВА вчера видях ,че на около 10-11лв/кг.
  В Лидл беше хубав последно - около 6-7лв/ кг май беше.
А инак замразен ще е най -добре да е настърган и готов за употреба - може и във формата за лед на кубчета да си направите.

# 67
  • Мнения: 195
Ще мина през Пикадили тази вечер да си взема няколко корена. Освен лимон, джинджифил, мед(?), какви други "отвари" си правите?

# 68
  • Мнения: 164
Ще мина през Пикадили тази вечер да си взема няколко корена. Освен лимон, джинджифил, мед(?), какви други "отвари" си правите?
Мисля, че назад съм писала Simple Smile Може да добавяш всякакви чайове, канела, сироп от бъз, арония, защо не и клен...

# 69
  • София
  • Мнения: 36 145
Може да се направи и лимонада с лимон, мая и захар / газирана напитка/ - хубава е, но приготвянето и е голямо преживяване Simple Smile

# 70
  • Мнения: 164
Може да се направи и лимонада с лимон, мая и захар / газирана напитка/ - хубава е, но приготвянето и е голямо преживяване Simple Smile
Мая  Shocked?

# 71
  • Мнения: 195
Може да се направи и лимонада с лимон, мая и захар / газирана напитка/ - хубава е, но приготвянето и е голямо преживяване Simple Smile

Как така с мая? Ще споделиш ли как точно я правиш?

# 72
  • София
  • Мнения: 36 145
Джинджифилова лимонада
В 2л пластмасова бутилка се слагат:
50 грама пресен джинджифил  
+ 1 лимон   …….  смлени с блендер или настъргани
+ 1чч захар
+ 1/4 чл суха мая
+ вода
----------- затваря се плътно и се оставя на топло за 24 часа.
След 15-20-я час се проверява дали бутилката е вече твърда / – от налягането вътре/ или все още поддава, когато се натисне с палец  
Ако е твърда – лимонадата е готова.
Съхранява се в хладилник – поднася се прецедена
ПП
Може да се направи и със:
 2 сл сух, смлян джинджифил
+ сок от 1 лимон

Притеснението идва от това, бутилката да не гръмне, да не се спука Simple Smile
Понякога е нужно и повече от 24 часа

# 73
  • Мнения: 164
denis., а защо е маята?  Rolling Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 36 145
За да се получи газирана напитка

Общи условия

Активация на акаунт