СЕПТЕМВPИйче малко покажи се-момче ли си или момиче? - Тема №4

  • 38 047
  • 693
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 114
Момичета, някоя лекува ли гъбична инфекция? Аз всъщност не знам моята каква точно е. В 7-8 г.с. ми се появи сърбеж и течение. казах на доктора, а той каза, че на този етап няма да лекуваме понеже било опасно за плода и ми изписа само мехлем за външно мазане. Без да ме преглежда. Вече съм в 12г.с. и пак го питах, каза, че ще види размерите на плода и после нищо не спомена.... На вас кога ви пуснаха микробиология? На мен откакто установи бременността не ми е пускал и взех да се притеснявам....

# 61
  • Мнения: 49
Момичета, някоя лекува ли гъбична инфекция? Аз всъщност не знам моята каква точно е. В 7-8 г.с. ми се появи сърбеж и течение. казах на доктора, а той каза, че на този етап няма да лекуваме понеже било опасно за плода и ми изписа само мехлем за външно мазане. Без да ме преглежда. Вече съм в 12г.с. и пак го питах, каза, че ще види размерите на плода и после нищо не спомена.... На вас кога ви пуснаха микробиология? На мен откакто установи бременността не ми е пускал и взех да се притеснявам....

И при двете бременности още в началото наред с всички изследвания си пуснах и микробиология. Важно е да знаете и да те лекува.

Мен от няколко дни ме гони зверски глад... ама зверски. Все още кърмя, което допълнително отежнява положението  Laughing Опитвате ли се да бъдете "примерни" в храненето и да доставяте на бебчо само качествени витамини, минерали и т.н.?   chef

# 62
  • Мнения: 114
Какви други изследвания ви правиха в началото на бременността? На мен само БХС преди 3 дни и всеки път ме гледа на ехограф.
Аз имах цитонамазка от месеца, в който съм заченала и повече не ми прави.

# 63
  • Мнения: 9 921
Ние пола не видяхме днес, но бебенцето ни помаха с ръчичка. Беше страхотно, видяхме главичката, крачетата и ръчичките, и ни помаха с едната.

Кажете ми мами, ако знаете - ако отида на 4Д ехограф, дали ще се види пола със сигурност, че нямам търпение. Днес ходих на 3Д при отличен специалист, но не се видя.

 Hug Hug Hug

# 64
  • Мнения: 804
Aко имa гъбичнa онфекцияе е редно дa се лекувa вече. С преднaтa бременност ми нaзнaчихa лечение с глобули в 10тa седмицa. Еднa инфекция (гъбичнa или другa) е опaснa зa бременносттa, може дa доведе до пукaне нa околоплодния мехур. Нaстоявaй дa ти пусне микробиология и дa се види кaкво лечение дa предприеме.
Aз сегa чaкaм зa преглед зa ФМ. Стискaйте пaлци Wink

# 65
  • Мнения: 27
Здравейте,
да се запиша и аз в новата тема. Радвам се за всички за хубавите новини Hug
Janest, аз също имам течение, миналата седмица доки ми взе секрет за микробиология, но резултатите ще излезнат другата седмица, тогава бях в 15г.с. Каза ми, че като гледа може да са гъбички и да си правя промивки с Розалгин като начало, ще видим другата седмица какво ще покажат резултатите. От 3 дена всяка вечер си правя промивки и да ти кажа течението ми намаля.

На мен не ми се гади толкова, но ми е отпаднало едно, ако може все да си лежа и нищо да не правя. Понякога имам такова главоболие, не знам на какво се дължи, а по принцип мен много рядко ме боли глава. newsm78 Сетих се и нещо друго, често ми се случва като се кача в колата, возя се не шофирам и започва леко да ме замотава главата и малко да ме наболява, като слезна от нея и се оправям, при някоя от вас случвало ли се е такова нещо, извинявам се за въпроса, ама до сега не съм имала проблем от това, обичам да пътувам.

Относно втората ФМ на мен ми казаха, ако резултатите от БХС са добри да отида в навършена 20г.с.

Хубав и усмихнат ден!

# 66
  • Мнения: 114

Hrisi_VP  Аз съм в 12 г.с. Явно иска да изчака да влезна в 4 месец. Промивките външно ли ги правиш?
На мен изрично ми каза да не пробвам вътре промивки на влагалището.

# 67
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Janest , най-добре е да се направят изследвания в 12та - 13та г.с. като кръв, урина, микробиология и т.н. Незнам дали твоят лекар ти е пускал подобни изследвания, но е най-добре да го попиташ кога ще го направи  newsm78 На мен ми ги нбаправиха в 12 г.с. и казаха, че ако има нещо обезпокоително, ще се обадят да ме информират. Още не са се обаждали, така че ще разбера към средата на април като отида на ЖК. Аз лекувах гъбички, през септември и оттогава нямам оплаквания, дано няма нищо такова.   Peace

Цитат
Мен от няколко дни ме гони зверски глад... ама зверски. Все още кърмя, което допълнително отежнява положението  Laughing Опитвате ли се да бъдете "примерни" в храненето и да доставяте на бебчо само качествени витамини, минерали и т.н.?  chef

И аз често съм гладна. То по-скоро като усетя леко гадене и гледам да ям, че иначе става по-лошо и започвам да повръщам стомашни сокове  Sick Гледам  да е здравословно - избягвам чипсове, снаксове, сладкиши (особено купешки), само шоколад си похапвам  Twisted Evil Иначе повечко плодове и зеленчуци, подплатени с тестени изделия, хляб и домашни супички, също гледам да похапвам млечни продукти (сирене, мляко, извара) те са много важни за растежа на плода. Само с месото ми е трудно, става ми лошо от него, не мога да го ям, освен помалко в супата. Знам , че месото и яйцата са важни за хемоглобина, но ми е трудно да ги приемам.
   Искам да попитам нещо - китайското може ли да се яде от бременни, понеже нали има толкова забрани, те се чудех за това? newsm78 На мен ми се яде и съм поръчала на ММ да вземе за вечеря, малко да ме поглези  Laughing
  

# 68
  • Мнения: 114
Ами на 26 март ме вика на ЖК, каза да си взема направление за ЖК от личната и ЕКГ. Ако не ми каже другият път за изследвания ще го попитам. Благодаря за информацията. Дано всичко е наред привсички ни.

# 69
  • Мнения: 331
Janest на мен ми направи пълни изследвания /кръв, урина, микробиология/ още в 10 или 11 г.с. , а в 13 и БХС
Трябва да попиташ АГ защо не са ти пускали никакви изследвания. И ми е странно защо ти иска направление... аз носих само в началото  newsm78

Elito K Благодаря   bouquet той Аугментина е широкоспектърен и сравнително чист антибиотик. Сега трябва да изчакам и да видим какво ще излезе в Понеделник  Praynig

А глад мен си ме гони постоянно  Simple Smile но рупам моркови и ябълки в несвяст, много ми се ядът. Иначе не се ограничавам много в храната, ям разнообразно и гледам да е в умерено големи количества  Joy Joy Joy  При последния преглед се установи че съм качила 2-3 кг.,, което мисля че е в нормата  Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 114
Момичета, вие ходихте ли на ФМ. Четох в интернет, че имало ранна ФМ. Гинекологът ли трябва да ме прати или аз на своя глава мога да си запазя час? Вие как направихте?
Моя гинеколог нищо не ми спомена за ранна ФМ, а БХС мина, той мери плода за БХС. Пишете ми при вас как е било с ранната ФМ, ако масово се ходи ще напомня на моя гинеколог другата седмица, макар че се притеснявам да не каже, че се правя на по-разбираща и му се бъркам в работата.

# 71
  • Мнения: 27

Hrisi_VP  Аз съм в 12 г.с. Явно иска да изчака да влезна в 4 месец. Промивките външно ли ги правиш?
На мен изрично ми каза да не пробвам вътре промивки на влагалището.
Janest, вътрешно ги правя, на листовката си пише, че става и за бременни, но според мен каквото си ти е казал доки това прави. На мен микробиология ми прави в 15г.с. защото тогава ми регистрира и бременността, нямаше по ранни дати. На прегледа преди да ме регистрира, който си беше платен я бях питала за тези изследвания кръв, урина, микробиология и тя ми отговори, като ме регистрира,  за да минат по ЗК, ако искам нямало проблем да ми ги пусне, ама трябва да си ги платя, защото не бях регистрирана още.

Направление за ЖК от личната се издава само веднъж(то е специално за рег. на бременността), с което отиваш при АГ, който ще ти следи бременността и то служи за през цялата бременност, моята лична така ми обясни. Преди това си ходих на платено.

Питай наистина кога ще ти пусне изследванията.

# 72
  • Мнения: 27
Момичета, вие ходихте ли на ФМ. Четох в интернет, че имало ранна ФМ. Гинекологът ли трябва да ме прати или аз на своя глава мога да си запазя час? Вие как направихте?
Моя гинеколог нищо не ми спомена за ранна ФМ, а БХС мина, той мери плода за БХС. Пишете ми при вас как е било с ранната ФМ, ако масово се ходи ще напомня на моя гинеколог другата седмица, макар че се притеснявам да не каже, че се правя на по-разбираща и му се бъркам в работата.
На мен доки ми каза за ранната ФМ и в кои мед. центрове могат да ми я направят. Избрах си един и си записах час, от там ми дадоха и замерванията необходими за БХС, който направих в Майчин дом- София. По принцип казват, че ФМ не е задължителна, това ти си го решаваш, както и за БХС, явно и затова са и платени. Като гледам повечето мамита си правят ФМ.

# 73
  • Мнения: 452
Здравейте момичрта , благодаря за хубавата темичка Simple Smile Добре дошли на новите мами:) 
Относно втората ФМ , на мен ми казаха 19 седмица и тогава ще разберем и пола . И аз съм много разсеяна и постоянно ми се спи .
Днес четох статия с 8 храни полезни за бебето , та от тях аз ям само яйца и кисело мляко , месо ми е много гадно да ям  ooooh! Ох с това ядене е голям проблем

# 74
  • Мнения: 25
Да се запиша и аз,за да следя.  Hug
За жалост нямам много време, а и няма какво да пиша. Следващият преглед е чак на 6-ти  Sad
Страшно ми е натоварено, нон стоп съм на нерви, знам че не е хубаво ама като си заобиколен с идиоти как да е друго...  newsm78 Вчера получих една болка ниско долу все едно, че ще ми идва.. и ту се появяваше, ту изчезваше, и доста се притесних. Днес вече я няма, боли ме малко, но е нагоре над пъпа болката. Имали ли сте подобни болки?  newsm78
Нека новата темичка е пълна само с хубави новини  Hug

Общи условия

Активация на акаунт