Ние сме отбор от Чешки мами, на сладурковци и сладурани 2

  • 88 429
  • 331
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 121
Здравейте!  Hug

Как е времето в Прага в края на юли, началото на август?
Моя приятелка ще ражда тогава, искам да се ориентирам какви дрешки да купя за бебчо за подарък  Flutter

# 106
  • Мнения: 296
Здравейте!  Hug

Как е времето в Прага в края на юли, началото на август?
Моя приятелка ще ражда тогава, искам да се ориентирам какви дрешки да купя за бебчо за подарък  Flutter
Zdraveite,
Vremeto e po-hladno ot tova v  BG. Ima liato, no e po-hladno, sluchvalo mi se e prez liatoto da polzvam tanko iake, kogato vali. A v sastoto vreme v BG se pukat ot zhega.  Spored men vremeto e podobno na tova v BG prez oktomvri. Taka che, vzemete na bebeto dalgi rakavi i ritanki. I edno leko odealce.

# 107
  • Мнения: 1 121
Благодаря за отговора  Hug

# 108
  • Мнения: 117
Здравейте отново, момичета! При мен става все по-интересно...Вече три месеца не мога да си оправя побита- единият път казаха, че не е готов- беше минал повече от месец, втория- че ми е отказан, че ще проверят и ще  пратят e-mail, поради каква причина ( нищо не пратиха ), третия- че е отказан, но не знаят защо...Така 3 месеца...Подадох отново документи средата на април- резултат ще има 10-14 май най-рано ( ако изобщо стане с моя късмет), а аз от 6-ти май трябва да съм в майчинство ( сега съм в болничен), което не мога да оправя, защото в социалните ми изискват този побит. Днес бях на контрола и лекарката ми каза, че след 6 май, ако не   съм в майчинство, губя здравните си права и отиваме на платено раждане...Породницата ми е Нератовице-  гледах им цените- 46 000 нормално и 56 000 с операция + 5 000 линейка и т.н. някъде 65 000...Въпроса ми е- колко още може да се раздуе тая сума- защото повече от това ми е невъзможно да осигуря. Как стои въпроса с детето, родено от неосигурена чужденка- ако се налагат някакви специални грижи и не само- кой поема разходите? Изобщо мога ли да очаквам нещо от държавата? Само да поясня, че година и половина съм плащала осигуровки тук.

# 109
  • Мнения: 5 388
Ние подадохме през средата на януари и още нямаме никакъв отговор. Tired
Страхотна бюрокрация.

# 110
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Здравейте отново, момичета! При мен става все по-интересно...Вече три месеца не мога да си оправя побита- единият път казаха, че не е готов- беше минал повече от месец, втория- че ми е отказан, че ще проверят и ще  пратят e-mail, поради каква причина ( нищо не пратиха ), третия- че е отказан, но не знаят защо...Така 3 месеца...Подадох отново документи средата на април- резултат ще има 10-14 май най-рано ( ако изобщо стане с моя късмет), а аз от 6-ти май трябва да съм в майчинство ( сега съм в болничен), което не мога да оправя, защото в социалните ми изискват този побит. Днес бях на контрола и лекарката ми каза, че след 6 май, ако не   съм в майчинство, губя здравните си права и отиваме на платено раждане...Породницата ми е Нератовице-  гледах им цените- 46 000 нормално и 56 000 с операция + 5 000 линейка и т.н. някъде 65 000...Въпроса ми е- колко още може да се раздуе тая сума- защото повече от това ми е невъзможно да осигуря. Как стои въпроса с детето, родено от неосигурена чужденка- ако се налагат някакви специални грижи и не само- кой поема разходите? Изобщо мога ли да очаквам нещо от държавата? Само да поясня, че година и половина съм плащала осигуровки тук.

Здравей Криси
Не се притеснявай. Минимална година така забавиха една моя приятелка с издаването на пшеходния и побит  Peace  Мога да те посъветвам да се регистрираш на чужденска полиция. Става за 5 минути и няма да ти правят проблеми никъде Hug Успех

# 111
  • Мнения: 446
При мен ЕГН и побита излязоха за около 3 месеца,но в град Писек,в чужденска полиция.Желая  ти леко раждане,а пък другото ще се нареди!Бъди преди всичко спокойна Simple Smile

# 112
  • Мнения: 42
Здравейте момичета,

Може ли да ми препоръчате клиника и лекар за Фетална Морфология в Прага с английски език?
За платен преглед става въпрос. Може ли да ме ориентирате и с цени?
Благодаря много!

# 113
  • Мнения: 1 121
Здравейте!

ММ иска да прати на детето подарък за 1-ви юни по пощата - някоя от вас пращала ли е нещо до Бг? Скъпо ли е? Предполагам,че колета няма да тежи повече от килограм.

Рових в нета,но не намерих цени Sad

Благодаря!

# 114
  • Мнения: 5 388
Защо не отиде и пита в пощата? Лично аз не съм пращала по пощата, по автобуса е 10-15лева.

# 115
  • Мнения: 446
Ако сте в Прага или в Бърно,можете без проблем да изпратите по автобуса.Така съм изпращала до София 2 пъти,за по 100 крони.По пощата изпращах,но не до България,а до Австрия.Пакет от около 2,5 кг. ми излезе 470 крони.За това предполагам,че е излиза доста по-скъпо по пощата.

# 116
  • Мнения: 1 121
Благодаря Ви, момичета.

Работното му време свършва след 6.
Съмнявам се да успее да отиде навреме да попита, затова писах тук.  Hug

# 117
  • Мнения: 3 824
Проверих страницата на Чешка поща.Препоръчана до 1кг.вкл. 247кр.,до 2кг вкл.387кр.
Обикновена до 1кг.197кр.,до 2кг.337кр.
Автобусните шофьори взимат от 100 до 500кр.според обема на пратката и настроението.Устройват те само ако си от София,Русе,Шумен,Варна.
Най изгодно е да ти прати пари по пощата,пък ти му купи каквото искаш.Мисля,че до 2000кр.ако прати,ще плати под 100кр.за пощенски запис.Парите стигат за 10-14 дни.

# 118
  • Мнения: 5 388
Също и Пловдив Wink.

# 119
  • Мнения: 1 121
Благодаря отново!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт