Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте, аз също се чудих кое от двете изследвания да направя. В крайна сметка избрах Амниоцентеза. Ще помоля момичетата, който вече са я правили да разкажат как протича, какви предварителни изследвания са направени, с упойка ли са били и всичко , което сметнат за нужно. Аз в Германия, но предполагам, че Амниоцентезата е еднаква на всякъде.

Здравей,
Преди процедурата ми взеха кръв и урина, купих си Анти Д гама глобулин инжекцията, защото съм с отрицателен резус фактор и след процедурата ми я поставиха.
Не се слага упойка, изобщо не боли и самата процедура трае около 1-2 минути Wink Бих казала, че кола маска или скубане на вежди боли много повече Wink Резултата излиза след няколко дни.
След процедурата веднага се прибрах вкъщи и лежах до вечерта, а след два дни пътувах за морето  Wink
Няма да се притесняваш, всичко ще бъде наред  Sunglasses
Успех !!!

# 106
  • Мнения: 128
Здравейте момичета,
аз малко се загубих, но има защо  Grinning - на 21.05. се появи моето слънчице - Божидара. Роди се малко по рано и ни забавиха в болницата, но вече сме добре и у дома.
Пожелавам на всички да изживеят това неземно щастие и да вярват в чудесата - те наистина се случват!

mama krasi, как си, как е кръвното? На мен точно то ми изигра лош номер и се наложи да направят секциото по-рано.

# 107
  • Мнения: 1 262
Честито Дида74,
да ти е жива и здрава! Само радост да ти носи!

# 108
  • При вещиците
  • Мнения: 1 455
Честита Божидара. Да е здрава и има щастливо детство.

# 109
  • Мнения: X
 Hug
Честито, Дида!
И аз като Лили Мили, от все сърце пожелавам щастливо детство и много, много здраве!

# 110
  • София
  • Мнения: 779
Честито Дида74  Laughing
Многооо се радвам за тези хубави новини  Grinning
Да сте много живи и здрави !  Simple Smile

# 111
  • Мнения: 47
Браво, Диди74!
Да ви е честита и благословена щерката! Прекрасно и показателно име!
Бъдете здрави всички!
  bouquet Hug Hug Hug Hug

П.П. Добре съм, следя кръвното - след като ми го премериха в клиниката, взе, че се уплаши и се нормализира... Simple Smile

# 112
# 113
  • Мнения: 128
Браво, Диди74!
Да ви е честита и благословена щерката! Прекрасно и показателно име!
Бъдете здрави всички!
  bouquet Hug Hug Hug Hug

П.П. Добре съм, следя кръвното - след като ми го премериха в клиниката, взе, че се уплаши и се нормализира... Simple Smile

Благодаря mama krasi Hug
Пожелавам ти и на тебе тези радости. Следи си кръвното - не е шега работа, но аз съм сигурна че всичко ще е наред.  Hug

# 114
  • Мнения: 1
Zdravej,

Az preporachvam na 100 % amniozenteza . Az lichno Pravih neinvaziven test , pokaza super rezultat, a deteto se rodi totalno uvredeno i umrja 1 mesez sled rajdaneto

# 115
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Ужас...  Sad много съжалявам

# 116
  • Мнения: X
Неинвазивните тестове покриват само определени генетични аномалии.
Ако аз направя неинвазивен тест, той може да покаже, че ембриончето не е носител на хромозомни аномалии, но няма да засече тежкото генетично заболяване, на което би могло да е носител.
И в моя случай, аз също бих могла да родя тежко увредено дете, въпреки че неинвазивният тест ще покаже здраво ембрионче за определени генетични аномалии.  Hug

# 117
  • Мнения: 27
Здравейте,
ще се включа в дискусията с няколко неща за неинвазивния тест - самият тест изследва няколко на брой аномалии. Много от уврежданията са свързани с микроделеции или мутации в определени функционални белтъци, които не могат да се регистрират от теста, както и от амниото. За съпоставка главно между неинвазивния и амниото - вероятността за грешен резултат е една и съща. Разликата е, че единият е признат за диагностичен, а другият - за скрининг. В крайна сметка защо трябва да се бодете и да рискувате здравето на (иначе) здраво бебенце, ако сцринингът не показва ясна аномалия. Като диагностичен тест, амниото също е ограничен относно диагностика и вид аномалии.

# 118
  • София
  • Мнения: 10 705
Защото не всеки има излишни 2 бона за скрининг.  Амниоцентеза се прави при показания, не за здравей как си. При амниото може да се включат и изследвания за сърдечни заболявания.

# 119
  • Мнения: 27
Разбирам колко е скъпо, като бъдещ родител след няколко години може би ще ми се наложи да ги дам. Но без да бъда груб - ако нямаш 2000 за здравето на детето си, как ще решиш да имаш дете? Смятам, че всеки интелигентен човек може да си прецени възможностите и колко струва здравето. Пък и давам съвет за безброй многото семейства с асистирана репродукция, които са дали ужасни суми пари и тези 2000 ще са им малкото спокойствие, че накрая детенцето е ок. Не генерализирам, че всеки трябва да си направи теста, просто давам съвет кое е по-добре и кое не.
Успех на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт