НЕ ИСКАМ ДНК ТЕСТ

  • 14 744
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Да, и ако таткото реши да вземе детето за постоянно, никой не може да му попречи, докато няма черно на бяло думата на арбитъра  Naughty

Камъчка, темата изначално е тъпа.

# 61
  • Мнения: 7 779
има право - иска тест.  какъв е проблема ?  newsm78

# 62
  • Мнения: X
Вие, адвокатките, така ли говорите на клиентите си, когато не могат да ви обяснят какво точно ги притеснява? Че са тъпи? Направо не знам как работите с хора, честно.
Жената каза, че искал да й вземе детето и търси начини.

# 63
  • Мнения: 29 871
Добре де newsm78 а каква  е логиката, когато той е припознал детето сам, да иска ДНК след това Crazy малко тъпичко звучи Laughing

Явно тя иска увеличение на издръжката и той се ядосва на това. Едва ли не го и излъгала/принудила да подпише, че е баща.
По-скоро не разбирам нейния отпор за теста. Щом ще го плати той....тъкмо ще го има черно на бяло, че е бащата!  Peace

# 64
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Бонго, няма това право. Ако не беше припознал детето - да. Но пътят на оспорване на припознаването е нещо съвсем различно. И там ДНК тест не се прави.

# 65
  • Мнения: 2 214
проблемът Бонго е ,че една истинска майка трудно подлага детето си на това Peace

# 66
  • Мнения: 7 779
Явно тя иска увеличение на издръжката и той се ядосва на това. Е
явно не иска увеличение защото няма такава. как може да искаш да увеличиш нещо , което го нямаш  newsm78

# 67
  • Мнения: 127
При припознато дете, родено без брак, попечителството е за майката. И да поствате цитати и фрази, това е факт. Ако някой иска да го оспори - да заповяда, ще му кажа дата и час на заседание. Също така може и да се разходим по институциите, и да им дадете това цитатче, и да видим как ще получи равноправния татко, каквото и да е.

Много е важно да се изказваме по инерция, по възможност на теория.

Родителските права са попечителство. Буквално. Това са - на въпроса по-горе отговарям. Затова е два пъти в месеца при тати, защото няма попечителство, въпреки, че има някакви права.

# 68
  • Мнения: 2 214
абе според мен, той лъже жена си,че детето не е негово
а авторката води дело за присъждане на издръжка

# 69
  • Мнения: 127
Просто някои държат на махленския уклон на темата.

СК
 Чл. 122. (1) Носител на родителски права и задължения по отношение на ненавършилите пълнолетие деца е всеки родител.
(2) Родителите имат равни права и задължения, независимо дали са в брак.

Упражняване на родителските права и задължения
Чл. 123. (1) Родителските права и задължения се упражняват в интерес на детето от двамата родители заедно и поотделно. Когато родителят е действал сам, той е длъжен да уведоми другия родител.
(2) Упражняването на родителските права и задължения се извършва по общо съгласие на родителите. При разногласие те могат да се обърнат към медиатор или да предявят иск пред районния съд по настоящия адрес на детето, който решава спора след изслушване на родителите, а при необходимост - и на детето. Решението на съда може да се обжалва по общия ред.



Независимо дали са в брак В МОМЕНТА, не дали са били при издаване на акта за раждане, който е първоносител на попечителство. Ако тогава не са били равни, не стават равни от само себе си. А, когато не са в брак в МОМЕНТА, се взима предвид Решението при разтрогване на брака.

Мога да споря дълго и напоително, все от опит. Има ли смисъл?

# 70
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Бащата за припознаването се снабдява с документ от общината. какъв му е проблемът.
Припознаването има ретроактивно действие.

# 71
  • Мнения: 722
До произнасяне на съда имат равни права. Просто писах, с оглед възрастта, на какво тя може да настоява. С брак, без брак - равни са им правата.

# 72
  • Мнения: 7 325
Не съм адвокат, не съм учила и не уча право но, ако сега бащата на детето на авторката и цъфна на врата и отнесе детето тя по какъв начин може да си го върне веднага. Не говорим за напред във времето с дела и т.н. питам може ли да му попречи законно да го направи. Въпросът ми е към ЗЛА. Породен е от факта че преди 8 години седях на тръни всеки път когато БНД взимаше детето ни и адвокатите с които общувах всекидневно ( служебно ) ми обесняваха че не заведа ли дело за установяване кой ще упражнява род. права, както има пълномощно в ръцете и паспорт може да го отведе в чужбина без някой да го спре.
То хубаво да си чешем клавиатурите тука, ама от съвети много може да се пострада.

# 73
  • Мнения: 722
Ами като говорим за бебе на 7 месеца, ако майката не отвори вратата и да му го даде, бащата ще го вземе .... трудно... Wink
Да отвори вратата не е длъжна  Wink
Относно претендиран режим на контакти споменах...

# 74
  • Мнения: 7 325
Добре, да говорим за дете не в бебешка възраст, както беше в моя случай. И ок. не отварям врата, не допускам бащата до детето, няма ли да има последствия за мен като например жалба, че ограничавам достъпа и преча на родителя. И обратното, ако аз отида у тях и той не ме допусне изобщо до детето ми какво мога да направя аз.

Общи условия

Активация на акаунт