БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 46 914
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 911
Точно, все едно съм го пекла с олио. То може нищо да му няма, вътре наистина е като нов, ама мен ме дразни много, че изглежда все едно никога не е виждал гъба и веро. Ще пробвам, щаквото сте казали тук, пък дано да има ефект.

# 691
  • Мнения: 2 152
не му се дразни на тиганя - все пак си е тиган
На мене изобщо не ми пука.

# 692
  • Мнения: 7 779
следващият купен тиган нека да ти бъде с по-висок борд - тип Уок.
пържи на по-ниска температура за да не пръска настрани
по възможност подсушавай продукта преди пържене
може да използваш едни мрежи които са с дръжка и се слагат върху тигана. мрежата улавя изпарилото се олио и пропуска парата.
така ще сведеш до минимум омазняване на печката и тигана от външната страна.

# 693
  • Мнения: 7 779
не му се дразни на тиганя - все пак си е тиган
На мене изобщо не ми пука.

с тигана по главата на мъжо. може и тази опция да се приложи  hahaha

# 694
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Тук си намерих препарат - от типа на Cif, местно производство, който е идеален за почистване на мазнини. Върши перфектна работа в описаната от  Michaela ситуация.

# 695
  • Мнения: 7 779
в краен случай  пепелта от кюмюра в барбекюто върши същата работа , а и е без пари.  Laughing

# 696
  • София
  • Мнения: 30 222
Здравейте, 2 бързи въпроса и от мен:

1. Търся изпитана рецепта за лесни и вкусни бухти.
2. Може ли кекс, който ще ми трябва за понеделник, да го изпека в събота и как да го съхраня?

# 697
  • София/Испания
  • Мнения: 1 506
Тук си намерих препарат - от типа на Cif, местно производство, който е идеален за почистване на мазнини. Върши перфектна работа в описаната от  Michaela ситуация.
Би ли споделила как се казва този препарат?  bouquet

# 698
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Да, купувам синята опаковка (само нея съм намерила):

# 699
  • Мнения: 690
По препоръка на съфорумка ползвам този препарат,върши прекрасна работа.Не е скъп,около 5-6 лв.е
http://preparati.bg/products.php?id=3334

# 700
  • Мнения: 6 911
По препоръка на съфорумка ползвам този препарат,върши прекрасна работа.Не е скъп,около 5-6 лв.е
http://www.sanoint.com/sub_catalog.asp?sub_catalog=58&catalog_id=46
Не знам кой точно имаш предвид, но от показаните аз ползвах черния на на Сано - Форте нещо си. Чисти какво ли не. Сега обаче съм в чужбина и още не съм открила продуктите на Сано, а бях много доволна тях, особено от препарата Антикалк за баня.
Вкъщи ползвахме основно стара посуда /от на баба ми времето общо взето/ и въпреки че се ползват вече няколко десетилетия въобще не изглежда потрестрасаващо, колкото моите тигани на два месеца. Преди време бях видяла такива съдове в познати и се чудех тия хора защо така не си мият тенджерите.  Crazy
Голяма драма направих от една мазнина. Ще побвам предложените тук варианти и се надявам нещо да помогне.

# 701
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Здравейте, 2 бързи въпроса и от мен:

1. Търся изпитана рецепта за лесни и вкусни бухти.
2. Може ли кекс, който ще ми трябва за понеделник, да го изпека в събота и как да го съхраня?
1. Не знам дали са бухти (поне така съм записала рецептата) : 2 яйца, кофичка кисело мляко с 1 ч. л. сода бикарбонат, натрошено сирене и брашно, необходимо да се замеси меко тесто. Разточвам и пържа в силно сгорещено олио.
2. Ако няма да го поръсваш с пудра захар или нещо друго за декориране, след като поизстине можеш да го увиеш с фолио за свежо съхранение.

# 702
  • Мнения: 690
По препоръка на съфорумка ползвам този препарат,върши прекрасна работа.Не е скъп,около 5-6 лв.е
http://www.sanoint.com/sub_catalog.asp?sub_catalog=58&catalog_id=46
Скрит текст:
Не знам кой точно имаш предвид, но от показаните аз ползвах черния на на Сано - Форте нещо си. Чисти какво ли не. Сега обаче съм в чужбина и още не съм открила продуктите на Сано, а бях много доволна тях, особено от препарата Антикалк за баня.
Вкъщи ползвахме основно стара посуда /от на баба ми времето общо взето/ и въпреки че се ползват вече няколко десетилетия въобще не изглежда потрестрасаващо, колкото моите тигани на два месеца. Преди време бях видяла такива съдове в познати и се чудех тия хора защо така не си мият тенджерите.  :crazy
На линка който съм дала на мен ми излиза точно въпросния за който ти споменаваш,но както и да е,важното е,че си разбрала за какво иде реч Laughing
.

# 703
  • Мнения: 10 108
Michaela_, не се притеснявай толкова за тези тигани.
Както казват габровци - "вече си е взел маста". Аз изхвърлих един само заради вида му. Чугунен беше, нищо не залепваше и после не открих нещо, което да ми върши същата работа Banghead

# 704
  • София/Испания
  • Мнения: 1 506
YanaDG много ти благодаря за отговора.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт