Какво ще ми кажете за Сардиния?

  • 27 748
  • 171
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 783
Много е интересно да се пътува по магистралата, защото прекосява целия остров и след Нуоро пейзажът се променя коренно. Лъскавата обвивка на североизток изчезва и се потапяш в островния живот. Като цяло на мен западът много повече ми хареса - непринуден, без особени претенции, но истински очарователен с малки градчета, тесни улички и усмихнати хора  Heart Eyes
Митко, разкажи повече за вашите планове.

Последна редакция: вт, 14 юли 2015, 00:23 от Moharet

# 91
  • Мнения: 15
Ами това ще ни е третото посещение на острова. До сега сме били 2 пъти на север в Бая Сардиния. Пътуваме винаги с кола от Австрия. До Пиомбино или Ливорно и от там с Ферибота (Moby Lines) до Олбия. Севера е страхотен. Архипелага около Ла Мадалена е приказка а и Бая Сардиния е чудесно място, със много хубав плаж. Освен това е идеално за разходки до основни места по Коста Смералда.
Този път решихме да се спуснем на юг. Малко се ограничени от факта че сме с 11 месечно бебе но мисля че всичко ще е ок. Пътуваме до Ливорно и от там се качваме на нощния ферибот. Резервирахме и каюта че с детето ще е трудно да седим в кораба. От Олбия тръгваме към Виласимиус. Според ситуацията ще решим спонтанно как и какво да разгледаме на юг. Все пак ни е първа почивка с малката и донякъде сме и притеснени дали ще и понесе добре. Виласмиус бил много хубав, със солените си езера, кристалната вода, птиците Фламинго. Евентуално ни се иска и до Каляри да отскочим но ще го мислим на място. Това е общо взето.

# 92
  • Мнения: 47
Като прясно завърнал се и пътувал с кола,мога до кажа,че на Сардиния лоши пътища няма.Дали покрай морето или по магистралата,всичко е перфектно.През толкова тунели не бях минавал,всичко е осветено и идеално поддържано.Да не забравяме и какъв е релефа на острова.

# 93
  • София
  • Мнения: 783
Ние сме взимали участъка от Сан Теодоро до Ла Калета по СС125 и пътят наистина е приятен, но ми се струва, че на юг към залива Орозей има много завои, а и при всички положения е по-бавен, отколкото по магистралата. Съгласна съм, че лоши пътища няма, ама за сметка на това по такива завои ни се е случвало да пътуваме, че чак ми е ставало лошо, а нямам такива проблеми по принцип  Laughing

# 94
  • Мнения: 4 330
Където има повече завои, там пейзажа е по-красив. Всеки с вкуса си.

# 95
  • София
  • Мнения: 783
Където има повече завои, там пейзажа е по-красив.

Факт! Но човекът питаше за пътуване с бебе и затова реших да споделя и тази подробност от сардинския релеф  Laughing

# 96
  • София
  • Мнения: 3 771
Където има повече завои, там пейзажа е по-красив. Всеки с вкуса си.

Абсолютно точно...По магистрали пътуваме само когато няма друга възможност или много бързаме.
Ето два маршрута, които сме минали на острова.
Ако някой се интересува съм насреща.
КАРТА 1
КАРТА 2
Включително остров Мадалена...

# 97
  • Мнения: 15
Здравейте,
напълно съм съгласен че пътуването по магистралата е скучно и безинтересно. Затова и попитах дали някой е минавал по другия път, тъй като на много места пише че е тежък. Bled, маршрута който си дал на КАРТА 1 е този, който и аз обмислях единствената разлика е че ме посъветваха да отбия по СП27 за Вилагранде и после от Тортоли се спускам на Юг по СС125. Това бил и най-прекия и удобен път. Идеята е да се избегне участъка от Lanusei до СС125, който не бил препоръчителен.
Ние пристигаме с ферибота сутринта в Олбия така че няма да сме на зор и може и да направим една разходка:) Сподели повече за вашето пътуване.


Последна редакция: чт, 16 юли 2015, 14:15 от mitko007

# 98
  • София
  • Мнения: 783
Ако някой се интересува съм насреща.
Жалко! Тъкмо мислех да те питам за Кастелсардо, ама ти не си ходила там. Съветвам те, третия път, когато публикуваш някаква "ваша" карта от Сардиния, да добавиш и Кастелсардо, така ще си най-изчерпателна в коментарите си  Laughing

Митко, пътуването по магистралата на Сардиния не е по-малко живописно от СС125, вярвай ми  Peace

# 99
  • София
  • Мнения: 350
Започнах пътепис за Сардиния след екскурзията ми до там през месец май. Първата част е готова.

http://diana-cacaotours.blogspot.bg/

Ще има още за: Коста Смералда, Каляри,  Алгеро, кратка екскурзия до съседна Корсика и др.

Приятно четене!  Peace 

# 100
  • София
  • Мнения: 783
Благодаря за пътеписа! Много приятно ми беше да го прочета  Peace

Аз трябва да се стегна и да кача малко снимка от нашето пътуване преди година.

# 101
  • Мнения: 83
Момичета,за да не пускам нова тема реших да ви попитам тук- какво мислите за хотел хотел Horse Country Resort (Arborea) 4 * ? Как е плажа в тази част на Сардиния(прозрачно-синя вода) ? Ще са ми от полза всякакви мнение и съвети,прочетох и други теми,но са доста стари.

# 102
  • Мнения: 634
Здравейте! Обмислям с мъжа ми да направим почивка в Сардиния през юли, но съм доста неориентирана. Иска ми се да ползваме автомобил на острова, тъй като не искаме да ходим просто на най-близкия и на пешеходно разстояние плаж, а желанието ни е да посещаваме различни плажове, по възможност непренаселени. Оттук идва проблемът. Ако решим да пътуваме със самолет, трябва да наемем автомобил, което не сме правили досега и много неща не са ми ясни - депозити, застраховки, скрити такси и условия, условия по кредитна карта, тъй като към момента нямаме такава. Ако решим да пътуваме с нашия автомобил, ми се струва, че фериботът е доста голям разход. Затова всякакви съвети ще са ми от полза - за полети и за рент-а-кар, за фериботи /особено ако има опция за лоу кост/, коя част от острова е най-хубава /не търсим луксозни места, а искаме да усетим автентичната атмосфера на острова, като държим на хубави плажове с кристална и тюркоазена вода/.

# 103
  • София
  • Мнения: 267
Здравейте! Обмислям с мъжа ми да направим почивка в Сардиния през юли, но съм доста неориентирана. Иска ми се да ползваме автомобил на острова, тъй като не искаме да ходим просто на най-близкия и на пешеходно разстояние плаж, а желанието ни е да посещаваме различни плажове, по възможност непренаселени. Оттук идва проблемът. Ако решим да пътуваме със самолет, трябва да наемем автомобил, което не сме правили досега и много неща не са ми ясни - депозити, застраховки, скрити такси и условия, условия по кредитна карта, тъй като към момента нямаме такава. Ако решим да пътуваме с нашия автомобил, ми се струва, че фериботът е доста голям разход. Затова всякакви съвети ще са ми от полза - за полети и за рент-а-кар, за фериботи /особено ако има опция за лоу кост/, коя част от острова е най-хубава /не търсим луксозни места, а искаме да усетим автентичната атмосфера на острова, като държим на хубави плажове с кристална и тюркоазена вода/.

Divi_86 , намери ли отговор на някой от въпросите си? Виждам, че темата е отдавна забравена. И аз се интересувам от подобни неща като теб. Островът е огромен и няма да може да се обиколи за 10-тина дни. Заради Ла Мадалена, аз май съм се насочила към летището в Олбия като за първо ходене, като ще наемем кола и целта ни е да обикаляме различни плажове.

# 104
  • Мнения: 3 094
Бяхме миналата година една седмица организирано с Абакс. Не е малък острова. Ние ходихме до Ла Мадалена - препоръчвам, уникално място. Също и до Алгеро - много симпатично градче и пещерата на Нептун на Капо Кача, в близост до града. Ходихме и до Корсика, Бонифачо. Сругите 3 дни се пекохме. Бяхме в едно селце, на час и нещо път от летището в Олбия.

Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 17:52 от Bastet

Общи условия

Активация на акаунт