Неапол и Бари - новите дестинации и Wizz air за море и туризъм

  • 114 878
  • 791
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 811
Най-евтино е в Неапол и е най-добра отправна точка за разглеждане освен ако не наемете кола. В Позитано, Соренто е доста по-скъпо, защото местата за настаняване са малко. Аз гледах преди седмица за хотели и имаше добри оферти в booking за двойни стаи по 80-100 лв. Вие сте за повече време и можв би ще е изгодно да наемете апартамент, може да разгледаш в airbnb Simple Smile

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Най-евтино е в Неапол и е най-добра отправна точка за разглеждане освен ако не наемете кола. В Позитано, Соренто е доста по-скъпо, защото местата за настаняване са малко. Аз гледах преди седмица за хотели и имаше добри оферти в booking за двойни стаи по 80-100 лв. Вие сте за повече време и можв би ще е изгодно да наемете апартамент, може да разгледаш в airbnb Simple Smile
Не съм гледала за Неапол, защото четох и чух много негативни мнения-престъпност, мръсно, изобщо опасно. Ние сме с две деца и направо се наплаших. Сега ще погледна какви апартаменти се предлагат.

# 62
  • Мнения: 19 062
трябва да сте внимателни в  Неапол,...но чак толкова опасно не е


на мене примерно в Милано ми е много по-неспокойно с армиите емигранти, които ти предлагат помощ при купуване на билети в метрото ....

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Защо така замря темата? Следя непрекъснато, защото ще пътуваме началото на септември до там, а нищо  не ми е ясно, но никой не пише, няма ли пътуващи? Някакви препоръки къде е най-удобно да се отседне в района-Амалфи,Позитано,Соренто? Предвид това, че ще сме без кола, придвижването от и до летището, както и обикаляне на околните градчета. Идеи? Доста скъпички ми се виждат хотелите в района  newsm78

# 64
  • Враца
  • Мнения: 2 408
Към настоящия момент още няма полети до тази дестинация, предполагам, че след като започнат, ще има доста пишещи с пресни и лични впечатления.
В момента цените на билетите са доста ниски, и който има желание за почти без пари може да купи.

# 65
  • Мнения: 19 062
Защо така замря темата? Следя непрекъснато, защото ще пътуваме началото на септември до там, а нищо  не ми е ясно, но никой не пише, няма ли пътуващи? Някакви препоръки къде е най-удобно да се отседне в района-Амалфи,Позитано,Соренто? Предвид това, че ще сме без кола, придвижването от и до летището, както и обикаляне на околните градчета. Идеи? Доста скъпички ми се виждат хотелите в района  newsm78

мисля, че Неапол е най-евтиният вариант за спане
транспортът е удобен и без кола
на предишната страница в темата съм писал за пътуването в района, дано помогне
предполагам до летището има автобуси, нямам опит, досега съм стигал до там с влак от Рим

# 66
  • София
  • Мнения: 4 811
Аз погледнах набързо няколко сайта, има транспорт от летището, близо е Peace
Остава ми само хотел да запазя.
Тъй като полетите са сутринта, последната нощувка поне е хубаво да е в Неапол, защото не знам как ще се придвижвате иначе до летището и то без кола.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Ами да, в момента самолетните билети са доста евтини, аз затова ги купих така спонтанно, пък сега започвам да проучвам. Мненията за Неапол са доста отрицателни и въобще не ми се иска да спим там, затова още проучвам въпроса с транспорта и нощувките по съседните градчета. Който е бил, моля да сподели мнение поне за придвижването от място на място с градския транспорт, защото сме без кола. Може би ще е удачно да вземем под наем, защото сме 4 човека и не знам дали няма да е по-добре, все пак и влаковете им не са особено евтини, пък ние искаме да пообиколим околностите поне. Също и ако знаете къде има поне малък плаж, доста камънаци, но поне за де-два да се топнем някъде. Изобщо би било полезно всичко, което споделите. Благодаря.

# 68
  • София
  • Мнения: 655
Ами да, в момента самолетните билети са доста евтини, аз затова ги купих така спонтанно, пък сега започвам да проучвам. Мненията за Неапол са доста отрицателни и въобще не ми се иска да спим там, затова още проучвам въпроса с транспорта и нощувките по съседните градчета. Който е бил, моля да сподели мнение поне за придвижването от място на място с градския транспорт, защото сме без кола. Може би ще е удачно да вземем под наем, защото сме 4 човека и не знам дали няма да е по-добре, все пак и влаковете им не са особено евтини, пък ние искаме да пообиколим околностите поне. Също и ако знаете къде има поне малък плаж, доста камънаци, но поне за де-два да се топнем някъде. Изобщо би било полезно всичко, което споделите. Благодаря.
Неапол е хубав (ако се придържаме към туристическата част), но не трябва да заравяме, че това е и родния град на Камората... според мен най-грозните места, които не трябва и да си помисляте да посетите са кварталите  "Скампия" и "Секондиляно".

# 69
  • Мнения: 642
Аз от доста време гледам билетите за Бари, като основна цел ще е плажове и евентуално някое близко градче да се разгледа. Някой може ли да ми каже дали последната седмица на август е удачно като температури, или ще е много горещо? На доста места съм била в Италия, но никога по това време на годината... Изобщо какво ви е мнението за Бари като курорт, хубаво ли е, как са цените на заведенията спрямо други части на страната? Хубав уикенд на всички   bouquet

# 70
  • София
  • Мнения: 655
Последни новини:

Нискотарифната авиокомпания Wizz Air ще пусне с два месеца по-рано новите дестинации от София.
Днес компанията обяви, че 5 самолет Airbus A320 ще пристигне в базата на летище София на 26 юли, вместо първоначално обявената дата 14 септември.
Самолетът ще започне да обслужва още от края на юли новите линии от София до Бари, Кьолн, Женева, Неапол и Мюнхен Меминген.
Всички полети са в продажба и могат да бъдат резервирани на wizzair.com с начална цена от 59,99 лева (в една посока, с включени всички данъци и задължителни такси).

# 71
  • Мнения: 19 062
И на мен ми изскочи това вчера. Ма то не е новина. Имаме билети за Бари през август от около месец.  Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 660
Това е планирано, още преди да се случи Wink) Напълниха самолетите за септември и октомври, сега е време да запълнят и летните полети Wink)

# 73
  • София
  • Мнения: 655
Това е планирано, още преди да се случи Wink) Напълниха самолетите за септември и октомври, сега е време да запълнят и летните полети Wink)

Сигурно е така... за мен беше новина (малко съм наивна  Laughing )...
Аз лично не бих отишла в тази част на Италия през юли, август и началото на септември - много е топло и е пълно с туристи (върнах се миналата седмица от този район и определено имаше няколко дни с температура над 30 градуса...).

# 74
  • Мнения: 1

Здравейте,

Имате ли представа дали има директен автобус от Бари до Виесте ?

Простете, ако се повтарям,но не съм изчела всичко във форума.

Мерси

Общи условия

Активация на акаунт