Неапол и Бари - новите дестинации и Wizz air за море и туризъм

  • 114 872
  • 791
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 596
Включете в програмата и Капри, заслужава си!
Задълже !

# 16
  • София
  • Мнения: 1 069
Биби,

Обявата, че Уиз откриват линии до Бари и Неапол дойде след като бяхме резервирали, но ще мога да се включа с впечатления за Южна Италия след юни месец. И на мен ми е много на сърце този район, от много време точа лиги, но тази година ще го осъществим. Ще ходим в Бая Домиция - курорт на 70 км. северно от Неапол - чартърна програма от 17 до 24 юни. Резервирали сме и 3 екскурзии - до Неапол, до Помпей и Везувий и до Амалфи, Позитано и Равело. Ще бъдем и с 2 девойки - на 10 и на 13 г. На тях ще им бъде първо излизане в чужбина, та ще бъде голямо вълнение.

Интересно, може ли линк към туроператора?

През Александър Тур резервирахме. Между другото - за първи път ще ходим в Европата организирано - до сега все сами сме си организирали нещата. Изглежда много хора се интересуват от дестинацията, защото аз резервирах в края на февруари и за нашите дати двата хотела от програмата бяха напълно разпродадени и имаше места само за третия.

# 17
  • Мнения: 134
Записвам се и аз с огромен интерес в темата. Нека не звучи назидателно, но в началните постове има грешка. Кампания(Campania) и Пулия(Puglia) са два отделни района в Италия.
Неапол, Соренто, Амалфийското крайбрежие(Амалфи, Позитано, Равелло и др), о-в Капри са част от Кампания.
Бари, Лече, Алберобелло, Бриндизи са част от Пулия.
бтв, страхотно е, че Уиз пускат полети до тези две дестинации.

# 18
  • София
  • Мнения: 655
Новите дестинации на Wizz air до Неапол (Campania) и Бари (Puglia) "отварят врати" за всички, желаещи да се "запознаят" с Южна Италия т.е. с районите: Lazio, Abruzzo, Molize, Campania, Puglia, Basilicata, Calabria и Sicilia. До септември тези част на Италия ще е достъпна или по суша през Северна и Средна Италия, или с ферибот от Игуменица (Гърция) до Бари или Бриндизи.
Южна Италия е много различна, със собствени порядки и правила, с много "топли" хора и изключително вкусна кухня... а цените (в сравнение с останалата част на страната) - близки до подарък.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 596
Записвам се и аз с огромен интерес в темата. Нека не звучи назидателно, но в началните постове има грешка. Кампания(Campania) и Пулия(Puglia) са два отделни района в Италия.
Неапол, Соренто, Амалфийското крайбрежие(Амалфи, Позитано, Равелло и др), о-в Капри са част от Кампания.
Бари, Лече, Алберобелло, Бриндизи са част от Пулия.
бтв, страхотно е, че Уиз пускат полети до тези две дестинации.
Виновата !  Embarassed Embarassed Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 3 774
bibi
 Спокойно, ние просто започнахме да пишем първо за Puglia, а като се прехвърлим на Campania, ще говорим за другите места. Не сме ги смесвали, защото не си питала за района около Неапол.
В случая важни бяха полетите...

auto_bg
Пропускаш фериботи от Албания и Хърватия...

Biancaneve
Радвам се, че си тук  Hug

# 21
  • Мнения: 19 061
инфо за круиз от Бари към Хърватия?

  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 3 774
Круиз или ферибот ?

# 23
  • Мнения: 3 993
Новите дестинации на Wizz air до Неапол (Campania) и Бари (Puglia) "отварят врати" за всички, желаещи да се "запознаят" с Южна Италия т.е. с районите: Lazio, Abruzzo, Molize, Campania, Puglia, Basilicata, Calabria и Sicilia.
За Калабрия и Сицилия пътят със самолет не минава през Бари или Неапол  Simple Smile. За Калабрия се лети до Ламеция Терме или до Реджо ди Калабрия, а за Сицилия - до Катания и Палермо. Само уточнявам, видях, че темата е за Пулия и Кампания.
Италия има 133 летища, главните са 25: http://goitaly.about.com/od/italyairports/l/bl-italy-airports-map.htm

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 3 774
От Бари тръгват предимно два кораба за момента, които се връщат пак там.
MSC Poesia и MSC Musica, единият спира в Дубровник, другия в Котор.





И двата круиза са прекрасни...

# 26
  • Мнения: 19 061
вторият май по ми харесва
въпреки че не спира в Дубровник

http://www.msccruises.com/ - тук ли да търся инфо и цени?

# 27
  • София
  • Мнения: 3 774
Тук ще ти е по-скъпо.
Виж 1 стр. на тема Круизи, Търсене и резервации.
Ако не се справяш, ще помагаме...

# 28
  • София
  • Мнения: 655
Новите дестинации на Wizz air до Неапол (Campania) и Бари (Puglia) "отварят врати" за всички, желаещи да се "запознаят" с Южна Италия т.е. с районите: Lazio, Abruzzo, Molize, Campania, Puglia, Basilicata, Calabria и Sicilia.
За Калабрия и Сицилия пътят със самолет не минава през Бари или Неапол  Simple Smile. За Калабрия се лети до Ламеция Терме или до Реджо ди Калабрия, а за Сицилия - до Катания и Палермо. Само уточнявам, видях, че темата е за Пулия и Кампания.
Италия има 133 летища, главните са 25: http://goitaly.about.com/od/italyairports/l/bl-italy-airports-map.htm
Директен полет от България до Ламеция или до Реджо - няма, както и до Катания и Палермо! Wink
С коментара си имах предвид, че ако човек пожелае да обиколи Южна Италия без да губи време с фериботи (което определено е доста по-скъпо като се направи крайната калкулация) може спокойно да кацне в Неапол или Бари и с автомобил под наем да посети изредените райони (които са съседни).
  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 655
auto_bg
Пропускаш фериботи от Албания и Хърватия...
Не съм използвала ферибот от Албания или Хърватия до Италия, когато съм посещавала Южна Италия предимно съм се доверявала на маршрута: Игуменица-Бриндизи-Игуменица. За тези, които не са пътували до тази част на Ботуша, ще опиша какво се спестява като време и горе-долу пари с новите дестинации на Wizz air. Аз пътувам от София т.е. около 640 км. в посока до/от порт Игуменица (1280 км.-всичко и около 5-6 часа в посока, магистрални такси около 20 евро за отиване и връщане), следват билетите за ферибота (зависи, коя компания ползвате, но най-добри цени имат Грималди) с предварителна резервация (има един грък Анджело, прави много добри цени) за двама възрастни с автомобил (около 100-120 евро в посока + 8 часа на вода и около 2 часа висене преди да тръгне ферибота), кабината е от 20 до 170 евро (на място, след като кораба се отдалечи от сушата на рецепция може да се договори много ниска цена 20-50 евро; в сайта или в представителното бюро цените са от 100 до 170 евро). Всичко това се спестява с ползването на новите дестинации на Wizz air!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт