Офис етикет

  • 19 059
  • 335
  •   1
Отговори
# 300
  • Другата България
  • Мнения: 37 832
....За да е секретарка, значи за това й стига образованието, няма капацитет за нещо повече....та се чудя накъде израства...?Може би в съпруга на шефа?

Ти изглежда наистина си много далече от живота на работещите жени. Чувала си едно време какви са били секретарките и си мислиш, че всички са такива.
В последната частна фирма, в която работех, секретарката на ръководител отдел говореше много добър немски и му беше и преводач, когато често идваха партньори, както и когато той пътува. Отделно от това има висше икономическо образование, което също и служеше в работата, която освен да вдига телефона, включваше и много други неща.
Мнението ти показва с колко остарели разбирания си.
Тея изречения са някъв ужас, някъв ад..да не говорим за мисълта отзад
Кои изречения точно? На Краси ли?

# 301
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Кои изречения точно? На Краси ли?
Не. Най-вероятно моите изречения. Сега като ги чета, наистина са тежки и сложни.
Но ти сигурно във връзка с темата питаш, нали?

# 302
  • Мнения: 1 281
Цитат
Ако аз съм секретарка на някой .. ше му взема и бизнеса даже ... само това мога да кажа  tooth
А какво правиш сега. Като го накараш да те чука така ли ще му вземеш бизнеса.
Щото бизнеса не е толкова лесно като чукането ( макар че има такива, които и тази елементарна дейност не могат да изпълнят)

Наче ... първо да ти кажа, че съм коч .. не знам дали си обърнала внимание  tooth

Второ .. казвам, че ако си умна жена .. и си секретарка .. достъпа до информацията , може да те направи властна и силна жена ..
Трето .. повечето секретарки ... които са умни естествено до толкова влизат в работата .. че след време фирмата на практика е почти невъзможно да съществува без тях ..
едно стават незаменими .. второ стават фактори .. а трето могат дори да изземат някой шефски функции , като например да колят и бесят наред у фирмата .. що ?
Щи кажа за случай в който .. мъж спи със секретарката си не защото той иска .. а защото тя иска ..
и ако секретарката се разписка .. същия може да загуби всичко ...
Значи в един момент тя става по шеф от шефа .. при добро стечение на обстоятелствата ..
Друг вариант е .. именно зареди тази чувствителна информация с която разполага секретарката ..
Шефа да я чука .. за да я държи под контрол .. тоест прави я зависима .. и я храни с илюзии стабилно .. за общо бъдеще и т.н. .. за да му върши тя работата .. и още повече .. да си мисли даже, че един ден това което прави може да иде в нейни ръце .. щото видиш може и да се събере със шефа ...
което пък също не е изключено .. щот пък туковиж секретарката в очите на шефа се оказала като синтия сайнт и джена джеймсан взети заедно в леглото ..
а колко му трябва на един мъж знаеш ли  tooth

така че варианти за успехи бол .. стига да е хамбициозна  tooth

# 303
  • Бургас
  • Мнения: 1 151
Леле, в последните 2 страници бая глупости се изписаха....
То много корпоративни кадри и шефове тук, много нещо Laughing

# 304
  • Мнения: X
Онази нашата, за която се носеха гадни слухове, беше започнала именно като секретарка ( без читав чужд език, без технически познания дори. Специалността й беше много далеч от това, с което се занимаваше фирмата.) И точно покрай това, че се е сближила със шефа, се издигна до Продуктов мениджър на доста сериозна техника. Всички, които разбират повече от машини, й се присмиваха, но важното е, че шефът я потупваше по рамото пред строя и й даваше огромни суми бонуси.
Та...можеш да се издигнеш от обикновена секретарка, ако разполагаш с нужната доза дебелоочие и подходящите за целта форми.

# 305
  • Мнения: 9 050
Не съм видяла тук някой да е сложил всички секретарки под един знаменател - не знам какво наскачахте всички  Rolling Eyes

Има такива с много отговорности, но винаги има и изключения като във всяка работа, всъщност  Peace
Лично аз познавам точно 4, които са в тези изключения - останалите са си съвсем ок. Но познавам и много повече от 4 човека, започнали на джуниър позиции, буквално поставени, а не наети, които за няколко години успяха да се изкачат до ръководни постове не поради знания и способности, а поради други причини.

Една от тях е изпълнителен директор с болни амбиции за слава, на която й пишат интервютата за печатни и онлайн медии, а телевизионни изяви не приема /колкото и да и се ще да се покаже в ефир/, защото е неспособна да даде компетентен отговор относно структурата и бизнеса, които оглавява. Смешно и тъжно за подчинените и хората в широкото обкръжение - носи й се славата и говорейки за нея хората си намигат и подсмихват

Последна редакция: пт, 03 апр 2015, 13:35 от Like_Smoke

# 306
  • Мнения: 21 744
  Че то за секретарка изискванията са точно висше образование и чужди езици newsm78 На какво ще е секретарка без тях, нещо не се сещам.

# 307
  • Мнения: 3 231
Една от тях е изпълнителен директор с болни амбиции за слава, на която й пишат интервютата за печатни и онлайн медии, а телевизионни изяви не приема /колкото и да и се ще да се покаже в ефир/, защото е неспособна да даде компетентен отговор относно структурата и бизнеса, които оглавява.
Майчето от ПИБ?

Simple Smile

Всъщност тя вече не е ИД. Но преди 3-4 г., ако  го беше написала, щеше да ти пасне на описанието и тя.

# 308
  • Мнения: 3 231
Че то за секретарка изискванията са точно висше образование и чужди езици newsm78 На какво ще е секретарка без тях, нещо не се сещам.
Висше ли им искат?

# 309
  • Мнения: 3 096
В държавни институции има секретарки, завършили само гимназия.

# 310
  • Мнения: 419
Една от тях е изпълнителен директор с болни амбиции за слава, на която й пишат интервютата за печатни и онлайн медии, а телевизионни изяви не приема /колкото и да и се ще да се покаже в ефир/, защото е неспособна да даде компетентен отговор относно структурата и бизнеса, които оглавява.
Майчето от ПИБ?

Simple Smile

Всъщност тя вече не е ИД. Но преди 3-4 г., ако  го беше написала, щеше да ти пасне на описанието и тя.

ИД си е на практика администратор. Не е задължително да има оперативно познание на работата. Аз лично не подценявам такива хора, за мен би било кошмар да съм администратор. Отсега знам, че не го мога, няма и да се опитвам. Така че това са си отделни неща

# 311
  • Мнения: 419
В държавни институции има секретарки, завършили само гимназия.
Както е пълно с висшисти на позиции, за които не се иска висше. Последното си е доста срещано. За кво тогава да се мъчат на университет младите

# 312
  • Мнения: 5 060
В държавни институции има секретарки, завършили само гимназия.
Както е пълно с висшисти на позиции, за които не се иска висше. Последното си е доста срещано. За кво тогава да се мъчат на университет младите
Да,и в Парламента е пълно с такива, ама мислили са хората - станали са депутати.  Mr. Green

# 313
  • през девет земи в десета, в едно царство-господарство
  • Мнения: 3 215
Като ви чета за секретарките и ръцете ме сърбят да ви пиша. 4 години бях секретарка. Мислеха ме злото куче - пазач на шефа Whistling Истината е, че ме уважаваха именно защото поназнайвам няколко езика, с две висши образования съм, самообучих се на етикет и проткол и смея да кажа бях добър администратор. Разбира се тогава бях с 10 години по млада и имаше колеги и даже един от по-горните позиции (вид шеф), който на няколко пъти се пробва, но не им се случиха нещата. Ако някой е чел по-предните ми постове в темата ще разбере. Винаги трябва да се внимава как се държиш с колегите. Аз има секнах намеците, но въпреки това слухове си имаше, даже и че съм гей ooooh!

# 314
  • Мнения: 419
Апропо, гледах днешния парламентарен контрол - вкъщи съм с болно дете - и ми направи впечатление горе долу приличния тон. Хората спазваха някакъв етикет (по темата). Отделно от това обаче, шефката се задържа на стола си някъде час максимум, а в залата имаше 5 човека на кръст. ..   

Общи условия

Активация на акаунт