Февруарските бебоци - малки, сладки жабоци :)

  • 59 673
  • 481
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 603
И аз го попретоплям младежа, но последните дни е по боди с къс ръкав, отгоре цяло памучно боди и е пъхнат в едно чувалче на количката, като има и още едно одеало и с шапчица. Ако духа много слагам и едно като капак на количката.

Аз да попитам почиствате ли носа на бебето с физиологичен разтвор и ако да колко често и нещо изкарвате ли с аспиратор? Грухтят ли им нослетата понякога?

# 91
  • Мнения: 67
Аз капвам по една две капки физиологичен разтвор във всяка ноздричка когато я чуя, че грухти. Аспиратор все още не съм ползвала.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте Simple Smile Аз имам момче родено на 20.01, но се надявам да нямате нищо против да пиша тук. Иначе по въпроса промивам с физиологичен разтвор и чистя с клечка. Ако е болно бебчето може и с Шуслерова сол номер 8.

# 93
  • Мнения: 366
Благодаря ви за съветите Hug
Ще споделя до къде го докарахме  Grinning. Слагам го по корем държи си известно време главата изправена и после се отпуска и си лежи. Каквото и да му сложа пред него, дори и да му дрънкам повече не иска. Започва да се плюнчи, да подига дупето и да се бурчу на леглоти и разбира се да реве. Като го държа си държи главата изправена и си гледа, но иначе не иска по корем и това си е Simple Smile
На вън го обличам с боди и анцуг или гащеризонче и отгоре с горнище на анцуг+ шапка. Мятам и едно не много дебело одеалце, че си е студено.
Още от самото начало пръскам с физ. разтвор след баня. Бях с Тетрисал сега сме със Стеримар. Почиствам с бебешки аспиратор маример, но мисля да си купя такъв за прахосмукачка Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 152
Здравейте мами, имам едно питане - как обличате бебоците за разходка? Аз по принцип й слагам едно боди с дълъг ръкав, ританки с блузка и още едно боди отгоре от тези поларените и завивка. В хладните дни беше добре, но вчера беше толкова топло и имам чувството, че я претоплих. Предстои времето да става все по топло и занапред се чудя дали да не й купя някакво по-тънко якенце. И отдолу пак ли два ката дрехи да й слагам. Да добавя, че сме на месец и половина. Simple Smile Вие как обличате вашите бебковци?

Понеже на мен ми е за първи път и аз много се притеснявам как да обличам бебето. То в това време ние не знаем как да се облечем. Затова общо взето си спазвам старото правило, толкова колкото нося аз + още нещо.

# 95
  • Мнения: 158
Здравейте, мами. Имам едно въпросче към по опитните за майските празници ще ходим на почивка ( Велинград)с бебчо който ще на почти 3 месеца трябва ли да му давам нещо превантивно заради смяната на климата. А също така да питам вашите бебчета стряскат ли се насън? Моето сладурче както спи изведнъж започва да прихълцва истерично разперва ръце настрани и гледа към тавана много уплашено вече взех доста да се притеснявам да не му стане нещо. Confused

# 96
  • Мнения: 67
За климата не мога да кажа, но за стряскането и бебка се стряскаше на сън. Започва едно перене на ръце и крака и естествено се събужда. Започнахме с мъжо да я повиваме по метода на Карп след като се унесе, но не толкова стегнато, а само колкото да й дъжи ръцете прибрани. Сега спи доста по-спокойно и по-дълго Grinning

# 97
  • Мнения: 366
И бебо се стряска, даже издава и звуци докато спи Simple Smile

# 98
  • Варна
  • Мнения: 858
Ние ходихме на Банско - от Варна през Бургас и Пловдив до Банско - 10 часа път, с 1 почивка, Николчето беше на 2 месеца и половина, нищо не съм и давала, пътувахме много добре, дори режима не си развали. Обличах си я както и тук, нищо че отидохме на сняг в планина, нищо и нямаше. Преди седмица се върнахме, отново пътувахме добре, с тая разлика че тоя път умряхме от жега и пътувахме на отворен прозорец, отново нищо и нямаше Simple Smile

# 99
  • София
  • Мнения: 152
Ние миналата седмица пътувахме до Велинград и взехме бебето с нас. Аз много се притеснявах как ще мине, защото това и беше първото по-дълго пътуване. Пътуването беше ок, според мен и харесва да се води. Седи си спокойно в столчето и раздава усмивки. Simple Smile Аз добре подредих багажа, за да не ни липсва нищо, и задължително и взех сгъваемата кошарка. Те в повечето хотели предлагат, но аз нямам желание да я ползваме. С бебе няма как трябва да вземеш всичко необходимо.

# 100
  • Мнения: 603
Привет! Утре сме се разбрали с няколко майки за разходка в Борисовата. Който има желание може да заповяда - към 12 ч. на слона.

# 101
  • Мнения: 21
Здравейте февруарски майки Simple Smile

 
Отдавна се каня да пиша и аз. Моят син се роди на 26 февруари, 3950 гр, 52 см, казва се Борис.
Вчера му сложиха шествалентната ваксина и  пневмококoвата. Снощи вдигна до 37,8 т., днес е с около 37. Не е висока , но все пак съм притеснена, въпреки че е съвсем нормална реакция на организма. При вас как протекоха нещата след първите две ваксини ( на 2м и 15 дена е бебо )

# 102
  • Мнения: 366
Здравейте февруарски майки Simple Smile

 
Отдавна се каня да пиша и аз. Моят син се роди на 26 февруари, 3950 гр, 52 см, казва се Борис.
Вчера му сложиха шествалентната ваксина и  пневмококoвата. Снощи вдигна до 37,8 т., днес е с около 37. Не е висока , но все пак съм притеснена, въпреки че е съвсем нормална реакция на организма. При вас как протекоха нещата след първите две ваксини ( на 2м и 15 дена е бебо )
За сега ваксините ги приема добре. Температура не е вдигал, но аз си давам превантивно Панадол.

# 103
  • Мнения: 67
Да се включим и ние - тази седмица бяхме на консултация и бебка е вече 58 см и тежи 5.600 кг. Педиатърът пак спомена, че много е наддала. Биха й първата ваксина, вечерта вдигна температура, но я оправихме с малко панадол. Стана малко по-нервна тези дни и май само това бяха реакциите й към ваксината. Но пък от днес е с хрема. Сутринта бяхме при педиатъра, изписа ни осцилокопцинум и още едно хомеопатично. Sad

# 104
  • Мнения: 744
И моята буболечка вдига температура от  ваксините. Ползвам хомеопатични свещички.Големите не са реагирали по никакъв начин на ваксините, така че това е ново за мен.

Общи условия

Активация на акаунт