Норвегия- тема 46

  • 142 594
  • 595
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Цвети,давай тран на малкия да го подсилиш.И не се връзвай на едните сополи и кашлица-в Норге те не се броят за болест  Joy  Успехи   bouquet

# 16
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Тран пием и тримата от октомври насам. Файда викаква няма. Явно трябва време за адаптация. Иначе и плодове хапваме много и т.н. Ще го преживеем 😊

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте, мили мами страхотни сте .Изключително много ме забавлявате от време на време. Много се надявам скоро да оздравеете Цвети. Аз също съм мама , която иска да емигрира в Норвегия.  Надявам се всичко да е наред и скоро и аз да съм при вас. Тези теми са много полезни за което много ви Благодаря Simple Smile за първи път ми е да пиша във форума и малко се притеснявам

# 18
  • Norge
  • Мнения: 2 311
sem22   Simple Smile
С голямо закъснение ти отправяем един символичен отговор от предната тема. Той звучи така:  Hug

Поздрави на всички.
Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2
Христос Воскресе

# 20
  • София
  • Мнения: 421
Воистина Воскресе!

# 21
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Май и тази тема ще я влачим 2 години Simple Smile

# 22
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Амиии,  да знаете миналата седмица каква среща си спретнахме с Бобченка и други майки от околността. Слънцето печеше, аз изгорях,  децата се набесняха,  ние се напликазвахме... Нямам търпение да хванем пак хубаво време, че да се съберем цялата тумба 😆 Иначе живота си върви, на моменти с разочарования,  на моменти с очарования. Сблъскваме се с дива експлоатация и тук и май е време да порастнем от наивността си за "по-добър" живот,  в който работодателя не живее за да те експлоатира, а сте си взаимно полезни... Изобщо нищо ново под слънцето.

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте на всички!!!

Много се радвам да се разпиша и аз в темата и дано не Ви натоваря много с моите тревоги и въпроси. Опитах се с четене на различни мнения да придобия представа за живота в Норвегия и по-специално за Осло.

Вярвам, че всички в темата търсят по-добър живот по една или друга причина. Всички обичаме България, но едва ли може да се съгласим с неправилното управление и с лошата здравна система и псевдо политически елит. Аз като много други съм решил да потърся по-добро бъдеще за мен.

Кандидатствах в University of Oslo и ме приеха магистратура - European Master in Health Economics and Management . Искам да попитам всички Вас с надеждата да придобия дори и бегла представа за живота в Осло. След завършване на желаната от мен специалността трудно ли се намира работа в сферата на икономиката и по-точно с добавено изучаване на здравеопазване към нея?

В Дания след завършване на висше образование студентите могат да получават помощи от държавата в срок около 2 г. (ако не се бъркам) ако не си намерят работа. Някой запознат ли е как стоят нещата в Норвегия за помощи след завършване на висше образование? Университетите и въобще тяхното бюро по труда помогат ли на хората? Понеже в Б-я ако чакаме на тях....е все едно да си викаме неволята.

Поздрави,
М. Георгиев

# 24
  • Мнения: 85
Здравейте мами! Аз и моя мъж сме с доста узряла вече идея да се местим в Норвегия! Спокойна съм, защото има къде да отидем при наши много близки. Притеснява ме единствено езика, който искам да започна да уча още  от сега в БГ. Та в този ред на мисли ще съм благодарна ако можете да ме посъветвате в Пловдив къде може това да се случи! Аз ще следя темите от тук насетне, защото съм сигурна, че ще ми е полезно! Приятен ден желая на всички!

# 25
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
В Пловдив мисля няма къде да се учи. Имаше преди време някаква жена, която май преподаваше, но не знам дали още е там. Потърси Магдалена Дамянова във фейсбук, тя имаше нейни координати. Влез и в групата УЧИ НОРВЕЖКИ ЕЗИК, там има много материали за самоподготовка. Иначе Нордстудео имат курсове в София, но имай предвид, че там можеш да получиш само някаква основа, нивата им не отговарят на тукашните в училищата. Вариант е да потърсиш и някой студент скандинавистика, за да ви помогне. Успех
П.С. Езика не е труден, трябва да се свикне със самото му звучене. Иначе е микс между английски и немски с елементарна граматика.

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здравейте! Приемате ли гости от Италия? Wink
Пиша ви със следният въпрос: мой добър приятел,който живее в Осло ( Вика) търси домашна помощница за гладене,почистване и малко домакинска помощ.Човекът не е норвежец,италианец е и в напълно достатъчен английския като език за общуване.Доста е спешно.Моля ви ако имате някой познат,който би се заинтересувал пишете ми на ЛС за повече информация.Човекът е сериозен и коректен.
Благодаря ви предварително.
Обожавам Норвегия,била съм само в Осло засега,но мечтата ми е да видя северното сияние.Кой знае,може би някой ден... Simple Smile
Затова...до скоро. Wink



# 27
  • Мнения: 5
Здравей smatche, преди известно време и аз пропищях да търся вариант за учене в Пловдив и тогава sorcererals ми писа за Магдалена.Искам да кажа, че се свързах с нея, страхотна е, но за съжаление въпросното момиче не е налице.За сметка на това в началото на март започна курс и съпругът ми си записа, системата е Ny i Norge и преподавателката е много старателна и точна.Трябва просто да следиш, най-вероятно като се събере група ще има отново курс, напрактика всички езикови школи, които предлагат курса в Пловдив, набират кандидати и като се съберат 5-6 човека се обединяват и така, цена на първо ниво беше към 570 лева.Ако имаш други въпроси, просто пиши.

# 28
  • Мнения: 353
Здравейте,
обикновено пиша в теми за по-топли места, но тъй като смятам да подаря една екскурзия на родителите ми (понеже баща ми е запален планинар), ще имам малко въпросчета. За момента най-важният ми е за Тролтунга. Ходил ли е някой от вас там? Би ли било във физическите възможности на 58-годишен човек със среден фитнес? Невероятно място и много искам да ги кача, само не знам дали ще издържат толкова Simple Smile Благодаря ви за отговорите и пак ще питам Simple Smile

# 29
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Края на юни и началото на юли съм си в Пловдив. Ако имате желание, можем да пием по кафе и да ви помогна с информация, какво и как да подготвите, за да имате все пак някакво спокойствие за началото. Драснете по едно ЛС и ще се уговорим.

Общи условия

Активация на акаунт