Искам да кажа ... (29)_23.03-29.03

  • 48 343
  • 1 300
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това "айляк" и тук съм го чувала. "Айляк ли си?" - Свободен ли си, без работа.

# 1 246
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Турцизъм е айляк, не е нова дума, никак даже, по-скор е архаизъм. Придава аромат на речта, стига да се уцели точно ситуацията за полването й. Това си е важно за всяка дума, де - да я кажеш, когато моментът е подходящ. Тоя усет е дар Божи, от който мнозина са лишени.





# 1 247
  • Мнения: X
Айляк си е привилегия на майните Grinning  

# 1 248
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
GeNa, да не си от Пловдив?
Тц. Добруджанско дЕвойче съм.
Ама за "бичим айляк" си има песен, даже  Laughing. Каката -племенничката ми, ме просветлява за актуалния тийн речник, съответно и брат'чедът понаучава туй онуй  ooooh! и после шашардисва бабите  Mr. Green.

# 1 249
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Откога пък стана изключително майненски? Аз съм го чувала преди сто години в Ямбол и Бургас.

# 1 250
  • Мнения: X
Откога пък стана изключително майненски? Аз съм го чувала преди сто години в Ямбол и Бургас.
Имам братовчеди и роднини в Бургас - не съм забелязала да се употребява .
 Докато от познати и приятели от Филибето си е често срещана фраза.

# 1 251
  • Мнения: 9 578
И във Варна откакто се помня сме айляци  Mr. Green Думата е турска и е нормално да се ползва из цяла България.

# 1 252
  • Мнения: 9 493
Не,не,не! Айляка не го давам  Laughing пловдивско си е!  Crossing Arms

# 1 253
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Откога пък стана изключително майненски? Аз съм го чувала преди сто години в Ямбол и Бургас.
Имам братовчеди и роднини в Бургас - не съм забелязала да се употребява .
 

Мъжът ми е от там, 90% от приятелите ни... По цяло лято седим там...  Чувала съм го нееднократно. Peace

# 1 254
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Кажете ми, че спорите наужким!

# 1 255
  • Мнения: X
Не,не,не! Айляка не го давам  Laughing пловдивско си е!  Crossing Arms
За Жади си е и не й го отнемайте Simple Smile

# 1 256
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Аз не споря, бре, Куркума. Просто споделяме опит с Жармен.  Grinning

# 1 257
  • София
  • Мнения: 10 825
От 3 дни съм се преситела за един ямболски психопат, който пребиваше и изнасилваше момичета. Май миналата година го бяха хванали най-накрая. Някой има ли представа дали вече лежи в затвора.
Беше ми колега почти 2 години, невероятно неприятен и гнусен тип  Sick

# 1 258
  • Мнения: 1 972
Аз пА да се върна на кърмачките Mr. Green Голям панаир стана с това кърмене.... Хубаво нещо е кърмата за бебето ама да ми го навират в очите... не ми харесва. Напоследък разни консултантки по кърмене тръбят денонощно някакви клишета дето всички ги знаем.... а сега почнаха и да ни показват нагледно как се случват нещата Wink Тук (Норвегия) всички кърмачки кърмят навсякъде! На никой не пречат и целта е просто да си нахранят децата! В БГ е голямо пъчене, голямо чудо... Като видя пък лентичките на съфорумки с големи букви да пише колко време е продължило кърменето на наследниците ми се повръща..... Сякаш го правят за да покажат на света какво могат, а не заради децата Crazy

# 1 259
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
От 3 дни съм се преситела за един ямболски психопат, който пребиваше и изнасилваше момичета. Май миналата година го бяха хванали най-накрая. Някой има ли представа дали вече лежи в затвора.
Беше ми колега почти 2 години, невероятно неприятен и гнусен тип  Sick

Жоро ли? Беше ми съученик... Бях шокирана като разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт