Първа пролет пукна, Августинче бързо хукна

  • 26 737
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 390
Ние нали напазарувахме доста готови пюрета, та имам предимно такива бурканчета. Аз поначало бях решила да замразявам манджите и не съм се старала да ги затварям хубаво. Но май им хванах цаката на затварянето - трябва да се натиснат с цяла длан и да се затворят с равномерен натиск върху цялата капачка. Но не съм го тествала с гореща храна, за да видя дали хлътват капачките.

Аз не се връзвам много на модерните теории за храненето. Преди няколко дни четох една статия на тема храните, които са били обявени за супер вредни, но всъщност са полезни. Сред тях бяха нерафинираните олиа, по-специално кокосовото, солта!, шоколада, кафето, пуканките.... Извода беше, че качествените продукти, които се приемат с мярка, са полезни. А теорията, че инстантните каши напомпват бебетата - според мен е много индивидуално, защото ако наистина помпаха дребния нямаше да е от най-леките бебета в темата. При бебешкото хранене основният принцип е максимално количество калории в минимално количество обем. Какво, като са малко по-дундави дребчовците? Те имат нужда от всяко грамче, за да се развиват и растат. Има и екстремни случаи в света, но нито едно от нашите не е тръгнало на там. По-спокойно, мами Simple Smile принципа на фиона за максимално количество домашна храна и възпитаване на култура на хранене според мен е напълно достатъчно, за да сме спокойни, че децата ни ще се хранят правилно. Аз съм твърдо против вторачването и вманиачаването в храната - ние ядем, за да живевм, не обратното!

Нас ни пратиха на нефролог, отидохме, всичко му е наред. Не виждам проблем да го погледнат още веднъж на ехограф, толкова го гледаха, като бях бременна Simple Smile

И тука е дъждовно,следобедната разходка няма да ми е особено приятна, но какво да се прави.

Забравих, Астинед, честита племенница!

# 181
  • Мнения: 834
Асти, честита племенница - да е много здрава и обичана малка принцеса  Heart Eyes
Откакто свалихме нивото на кошарата, малкия много се забавлява вътре - търкаля се, крещи, удря се разбира се, но пък не плаче от това, и вече освен на килима, го оставям и там да си играе.
(хахаха мойто момче току що откъсна 1/3 от цветето ми - цялата клонка  hahaha)
За храненето - и аз съм съгласна с Фиона. Гледам колкото може повече домашна храна - то и ние така си се храним вкъщи. Ще се постарая да го науча да яде плодове и зеленчуци, за да компенсират поне малко боклуците, които неминуемо ще яде, ако не в градината, то в училище със сигурност.
Намерих каша с царевица - Хумана с ориз и царевица, въведох и царевицата вече, остава да пробвам замразената да пасирам.
И мисля да давам вече сирене - може би утре още   chef
Много гадно време днес, че и уикенда го дават да вали, пууу край няма   umbrella искам слънцееее

# 182
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Много съм разсеяна. Честити племенница Асти да расте здрава, щастлива и много обичана.

# 183
  • Мнения: 438
Ехографа НЕ облъчва,  той работи на принципа на излъчване (точно обратното)  Така,  че мами не се отказвайте от тези прегледи,  макар че всеки има право на избор.  Последните години много зачестиха бъбречните аномалии,  които открити навреме дават шанс за пълноценен живот.
За здравословното хранене аз не залитам в крайности.  Когато мога гледам да готвя био зеленчуци за бебо,  в други случаи давам готови пюрета.  Кашите са изцяло истантни. Подбирам разни върху кутиите на които пише Bio. То е ясно,  че няма как да ги опазим,  но идеята е поне в началото,  когато храносмилателната система е незряла да даваме по здравословни храни. А също както каза и Фиона много е важна културата на хранене. Голямото ми момче прояде шоколад на 4г.,  когато му подаряваха шок.  яйца,  изхвърляше шоколада и си вземаше играчката.  Всичко е въпрос на презентация,  а не че на детето му се прияжда това или онова.  Когато човек не познава вкуса, няма как да му се прияде.

# 184
  • София
  • Мнения: 1 740
Благодаря за пожеланията Simple Smile

Да ви кажа аз обичам запръжките уви....ей сега си правя леща....ми направих и Simple Smile и на боба също Simple Smile Пържени картофи от мързел рядко правим Simple Smile но на заведение си поръчваме (което не се е случвало от многоооооо отдавна) Хммм последно лятото в Борисовата вече с Боян сядахме на едно заведение до стадиона на ЦСКА и та картофките бяха супер ......отплеснах се....нали уж съм на диета Simple Smile

За менюто се радвам, че е полезно...аз затова го споделих. Истината е че на два транжа в кошницата ми за приготвяне на пара направих всичко, разделих ги на по-бързо (спанак, лук, целина и тиквичка) и по-бавно (картоф, морков, пащърнак) ставащи. Ориза го слагам под кошницата. После почнах да смесвам както ми хрумна и според количествата. Везната ми е неизменно необходима от както правя домашните пюрета и каши. И преди я ползвах, но сега без нея не мога.
Аз съм сложила козе сиренце да се изкисва и всеки ден му сменям водата. След два дни мисля да го представя на лорда Simple Smile

За ехографа и аз да добавя, че ако сега му се притеснявам, не знам какво да мисля за бременността ми при която е гледан по 3/4 пъти месечно.

# 185
  • Мнения: 109
Момичета, извинявайте, ама влизам с един бърз въпрос (иначе всичко изчетох, но сега нямам време да коментирам Wink, че съм подхванала сто неща...) Ползвате ли нещо за лице за бебетата? Аз си признавам, че досега друго освен вода (и понякога от лекото кремче на Нивея) не съм ползвала и проблеми не е имала малката. Но от около две седмици се появиха едни ситни безцветни пъпчици по бузките. Не го свързвам с храна (появиха се в период, в който не бях въвеждала нищо ново) или с допир с нещо (нищо различно не съм ползвала - като препарати, материи и пр.). Чудех се, дали мицеларна вода ще е подходяща. Най-вероятно да - но каква? Аз като малка (4-5 годишна) си спомням, че имах такива пъпчици - те се усещат само на допир, не се забелязват много, но с нищо не са ги третирали. Но ми се иска при беба да не е така.

# 186
  • Мнения: 616
LiNa , и ние май сме със същите пъпчици-честно да си кажа Диди май няма идеалната бебешка кожа  по личицето,ама и ние с баща му сме така.Иначе гледам по-честичко да го мия и след баня я го минавам с едно лосионче на Мустела,а по бузките(че те пък са сухички) пак на Мустела някакво кремче за суха кожа.И по нослето има нещо като запушени пори-ама седят като бели точици.Беше същия като се роди,ама мислех,че след 1-2 месеца ще изчезнат,сега обаче пак се появяват от време на време.Гледаме и повече на чист въздух да стоим .

# 187
  • Мнения: 1 390
Аз му чистя лицето с моята вода за почистване на грим - мицеларна вода сенситив ар на Биодерма, това е розовата АР серия, че те са две розовите. След като моето лице я понася, и неговото ще я понесе - моята кожа на лицето е адски чувствителна. Мажа с правеното кремче, ако се наложи. И дребния имаше такива пъпчици, понякога бяха безцветни, понякога се зачервяваха. Получиха се от слюнките, които си размазва по лицето. Мазах го с един крем с алое вера, успокоявал уж, накрая ми писна и го наклепах с малко кърма и минаха моментално. Ама сега като нямам вече кърма ако се появят не знам как ще третирам Simple Smile

# 188
  • Мнения: 2 653
danny_p, ако не ти е проблем, би ли разказала как ти спря кърмата? Аз съм на последна фаза май- цедя на 2 дена по 30-40 мл., защото започват да ме болят гърдите. Не искам да е с лекарства, че да се възползвам и от тези минимални количества. Обаче имам чувството, че ми разбива хормоните -обливат ме едни вълни топли и още други симптоми на критическата.  Shocked

# 189
  • Мнения: 1 390
Това звучи малко странно при теб, аз нямах такива проблеми. Постепенно започна да намалява и накрая цедях по 20 мл сутрин и вечер. После започнах само веднъж на ден да цедя, някъде към обяд - пак 20 мл. После започнах да цедя по веднъж на два дни, после на три дни и накрая просто спрях да цедя. Не съм усещала никакъв дискомфорт, никакво препълване или тежест. Притеснява ме малко, че на едната гърда, почти под мишницата, ме наболява - но там ме боли горе-долу откакто слезе кърмата. Мисля, че се получава от това, че от тази страна държа малкия и той натиска с тялото си. Нямам никакви симптоми за запушване, но след още някой месец ще ида да ме видят всичко наред ли е.

Май харесах частна ясла  Joy въобще не съм подранила, нали hahaha Яслата е Славейче, имат сграда зад Ботев, малко след Пиротска. Удобно е горе-долу и по интернет проучване ми харесва Simple Smile Когато наистина наближи времето да тръгва на ясла, сигурно към август, ще мина да проверя дали наистина ми харесва и на живо.

И да се похваля - сина ми успя да обясни днес на целия блок, че има ужасна майка, защото го кара да яде спанак Joy голяма драма беше обяда, той реве, после отваря устата с надежда за нещо по-добро и получава няколко лъжици спанак, после пак реве Joy аз съвсем спокойно го приех, изяде към 160 гр и накрая за награда и компенсация за спанака му дадох да си смуче авокадо от мрежичката, тъкмо да си дояде Simple Smile Simple Smile И като го изяде се размрънка за още Simple Smile Simple Smile

# 190
  • Мнения: 109
danny_p, мина ми през ума да пробвам с кърма, но не посмях. Щом казваш, че действа ще опитам първо така, а ако не помогне ще прибегна и до средствата, за които споделихте и ти и fanito01. Hug
Днес за пръв път откакто заместихме обедното хранене, изяде само 80гр. Наложи се да ѝ направя АМ да си дояде, но и от там едва изпи 60-70мл. Ще видим на какво се дължи. Дано не се разболява, че татко ѝ беше болен тези дни, ама уж успях да я опазя... Praynig
Пак нямало ваксини - пък аз се чудя защо не са ни извикали на ДК още този месец. Simple Smile

# 191
  • София
  • Мнения: 721
Фиона с момчето ми я спрях с lac canicum 9 ch. За три дни прием и всичко беше ок- без подпушвания, без течове Simple Smile
Другия вариант е чай мента и салвия. Аз не исках с лекарства че имат точно тези много странични ефекти.

# 192
  • Мнения: 1 073
Влизам набързо само, че днес дъщерята е наказана без лаптоп и ме дебне да не сядам и аз Simple Smile
Сутринта водихме малкия на пулмолог- оздравява вече. Продължаваме лечението де, че не е здрав още.
Фиона да каза за спирането на кърмата - аз с дъщеря ми кърмих дълго време сутрин и вечер. Накрая когато реших да отбивам кърмих няколко дни само по веднъж на ден - сутрин или вечер. И Просто спрях. Кърма си имаше още, но тя се абсорбира някак си. Не съм изцеждала или взимала лекарства. Но аз не съм усещала никакъв дискомфорт, леко ми се получиха нещата.
Вчера пробвах малкия с пюренце - хапна, въпреки че не му беше много по мерак. Днес ще бутам пак Simple Smile
Хемоглобина е паднал от 128 на 109, та мое да започна леко с месцата вече.
За пъпчиците по лицето -  мазала съм няколко пъти с кремчето за дупе (македонско) и на другия ден няма и помен от тях.

Хайде ставам, че д-р Иванова ме вика Simple Smile Днес у нас се ходи на лекар и после се дава кръв Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 721
Дани яслата е точно до нашата улица- на мен ми е план Б или В...Simple Smile Но нека да видим с държавните ясли кокво ще стане.. Peace

# 194
  • Мнения: 1 390
Кърмата няма как да навреди според мен, а ако има някакви бактерии ще ги изтрепе. Ако няма ефект до едно-две намазвания по-скоро е раздразнение на кожата, не от бактериите в слюнката, както беше при дребното.

Ние излязохме...и се прибрахме Simple Smile реших, че днес е много подходящ ден да се учи да спи в леглото си през деня Simple Smile ще видим дали ще ми издържат нервите или ще излезем пак след яденето. Сега му бъркам каша от елда. Днес правя опит за оше една смяна в режима - хранене на 4 часа, като планът ми е само последното ядене да е след банята, не 4 часа след предишното. Струва ми се, че е готов за такъв интервал, но ще видим какво е неговото мнение по въпроса Simple Smile

За спиране на кърмата не виждам нужда от субстанции допълнително, постепенно спиране на цеденето и това е. Само ако има проблеми - тогава лекарства, хомеопатии и илачи. При мен нямаше проблем, макар че аз доста се притеснявах.

Боса Нова, кажи как изглежда тази ясла - вчера я издирвах по карта, но не я намерих!

Общи условия

Активация на акаунт