Първа пролет пукна, Августинче бързо хукна

  • 26 778
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 901
Нали не цедите до пълно изцеждане? Само до облекчаване на положението, Фиона, не до край, че иначе стимулираш образуване на кърма. Ще спре за някоя друга седмица.

А, и нали не бъркаш напрежението от препълване в гърдите с усещането, че ти "слиза" кърмата, което трае няколко секунди?

Да ви се "похваля" - "пляскаме с ръчички", ама друг път. Понеже "пляска" със стиснати юмручета и от време на време й се разминават юмруците, че получава нещо като "пране на ръка".  hahaha baby_neutral

Вчера пък сука, както ме беше налазила (четях до нея книга, а тя играеше с играчките и им подвикваше "ееееее" като войвода, и по едно време реши да посуче, така и така съм й под ръка), та в изгъзицата си първо сука на 4 крака, после почти изправена, надупена с изпънати крака и накрая за няколко секунди даже сука с изпънат във въздуха крак - хм, защо не, човек трябва да се усъвършенства. А аз й казах "Е, защо бе, дете, така! Как ще те кърмя по моловете!!"

# 196
  • Мнения: 1 073
А аз й казах "Е, защо бе, дете, така! Как ще те кърмя по моловете!!"
хахаха Simple Smile Същата скица беше и дъщеря ми. След определена въраст кърмене навън нямаше как да упражняваме точно по тази причина.
Аз пък си оговорих бавачка вчера за от Септември. Без много подробности, разбрахме се да се видим в градинката и да си изговорим подробностите. То ние се познаваме, че тя гледа едно друго детенце от квартала, та имам що годе изградена представа за нея. Ох това ми е болна тема. Много съм ревнива и искам да контролирам всичко относно децата си, та бавачките са ми голямо изпитание за нервната система.

# 197
  • София
  • Мнения: 721
Дани в нова кооперация и плзват задното дворче на блока. Ами лицензирана е знам не е детски център и тн
Все пак да пазим надежда че ще ги приемат в държавна  Praynig
Хем ми се вижда супер малечка в сравнение с брат и хем няма начин..

# 198
  • София
  • Мнения: 721
Аз се вкарвам с много филми с бавачки в главата ми...да не отвлече детето, да не пострада...луда работа..Но това е причината дя не вземам а също и чувам че яки заплати искат...

# 199
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
С бавачките и аз съм пълна паника, просто не е вариант за мен.Та виждам сте захванали една много болна и за мен тема: кога ще се връщате на работа и за по колко часа? Ох, мъка ми е, но и до това ще се стигне, няма как.
За мазането на лицето: имам и крем и мицеларна вода, ама нищо не мажа Grinning
За спирането на кърменето: при мен постепенно спря, като минахме на смесено хранене, може би няколко дни имах тежест в едната гърда, но отмина от само себе си.

# 200
  • Мнения: 438
Фиона, за облекчаване на гърдите може да ползваш компреси от намачкани зелеви листа. Първият път така я спрях.

# 201
  • Мнения: 1 073
Лунно, аз ще се върна някъде около средата на Октомври. До тогава ще съм в отпуска и ще си оставя 10тина дни може би за да имам. Моята работа ми позволява да работя и от вкъщи, та ще отсъствам от вкъщи балансирано Simple Smile Но ММ си е у дома поече и от мен, та "контрол" има Simple Smile

# 202
  • Мнения: 1 390
Аз няма да взимам втората година майчинство, ще си пусна колкото отпуска имам, като оставя и аз там пет-десет дни и се връщам на работа. Май ще се падне някъде края на септември, нали дреб е в началото на август роден. И аз тая малко надежди за държавна ясла, защото финансово ще е много трудно с частната, ама ще е трудно и на късмет да влезем, а и мм ме навива за частна. Другият вариант ми е аладин в лозенец, ако знаете някоя друга ясла в района център около лъвов мост приемам предложения Simple Smile

# 203
  • Мнения: 834
Аз като гледам как вървят нещата, май и да искам да се върна на работа, няма да ме вземат. То не че искам де  Joy. Засега плана ми е да си ползвам и втората година и да работим и да второ бебе  Heart Eyes. Пък после ще си търся работа да мога и от вкъщи да работя - винаги съм си мечтала за такава, пък не мога да си представя каква ще да е тя  newsm78

# 204
  • Мнения: 519
Фиона, зелевите листа определено помагат много. Намачкваш листото, охлаждаш го в хладилника и с него през нощта. Цеди до облекчаване и с постепенно разреждане.
Аз спрях кърмата с хап. Наложи се. Кърмих почти до края на 4ти месец, надявам се малечка да си е набавила някои полезности все пак.
Та с хап страничен ефект нямах, но не спря просто така. Имам тесни канали и определено усещах осезаемо всяко задържане.
От всичко на света най-неподготвена бях за кърменето ......ужас беше. То канали ли не бяха, то какво ли не. Пълна драма Simple Smile

Дописвам: Лицето на бебето почиствам с мицеларна вода - бебешката на Биодерма. Мажа пак с техния крем зоната около устата заради лигите. Точно такива пъпчици, едни безцветни и усещащи се по-скоро на допир и на бебата й излизат понякога, но по телцето. Там мажа с хидратиращ бебешки крем за чувствителна кожа и нещата се нормализират.

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 16:16 от Nutty

# 205
  • Мнения: 1 073
Ние от ясла се отказахме. Той сигурно пак ще си болвдува заради кака му, но поне да си е у дома и да има кой да го гледа, че тряба да работим все пак. Много е трудно да се съчетава работа от вкъщи и гледане на дете, особено ако е болно. Скъпо - не скъпо, пак е по-добре от лишаване от цялата заплата. Пък и ще получаваме полови майчинство от държавата за това, че сме се върнали на работа. Преди беше 120 лв, не знам дали е обвързано с минималлната, но ако е сега май ще е повече.

# 206
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз забравих за лицето да кажа...от раждане сме с мицеларна вода на Биодерма - синята си за бебета (с нея чистя очичките, цялото лице и пишлето). Тази седмица почнах да слагам пак на Биодерма кремчето което си е точно за обрив от слюнка - слагам го само около устата. Иначе на бузките си му мажа от Нахтхерцена балсам, който слагам на тялото. В началото на зимата слагах кремче за лице на Мустела, но много му изсъхваха бузките и от както почнах Нахтхерцена нямам проблем с това. Те нашите вече и слънчев загар си имат Simple Smile

# 207
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте,
От няколко дни едва успявам да ви изчета и не успявам да пиша. И тази тема скоро ще се изпише Crazy
Днес, въпреки че е дъждовно, се наложи да излезем, че имахме малко работа навън. Младежът орева цялото излизане и не знам какъв му беше проблемът.
кога ще се връщате на работа и за по колко часа?...
От октомври на пълен работен ден. Никак не ми се връща, искаше ми се още малко, но от финансова гледна точка това е най-добрият вариант.
ymemansi, какво значи, че половин майчинство ще получим? Като се върна на работа до втората година ще получавам 120лв, защото не съм се възползвала от втората година ли?
Мислех и аз гледачка, мъжът ми дори се опитва да уговори една баба-съседка до офиса му, която гледа вече едно дето, но тя жената не иска толкова малко дете (другото го е поела от 3 годишна възраст). Та май ще се запътим към частна ясла, защото като гледам в държавната, въпреки нелошите ни точки, няма да стане.
danny_p, погледна ли в темата за частните детски градини? Има списък на частни ясли и градини и има коментари за тях, та може да намериш и още някоя в Лозенец.

Да ви кажа - много съм зле. Ники изпитва невиждан афинитет към дистанционните и днес скрих от него дистанционното на приемника, но така го скрих, че и аз вече не знам къде е Blush Embarassed

# 208
  • Мнения: 1 073

ymemansi, какво значи, че половин майчинство ще получим? Като се върна на работа до втората година ще получавам 120лв, защото не съм се възползвала от втората година ли?
Точно така! Това мисля,ч е е някаква държавна мерка за насърчаване връщането на работа след 1 година. Само май ще са повече от 120. Някой ако знае колко е социалното или минимално майчинство (не знам как точно се казва) да каже. Ние ще взимаме половината от тези пари, а който не се върне на работа всичките Simple Smile
Аз все си казвах, че тия пари са си само за мен и ще си ги харча както реша и така и нищо не си купих Simple Smile

# 209
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Мисля да изкарам и втората година майчинство.

Общи условия

Активация на акаунт