Любители на Котки Тема 93

  • 40 052
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Принципно нямам против да поръчам и от нета храна, но пък се чудя, ако взема някаква опаковка над кило и после госпоЙците вземат, че не я ядат...Това вече веднъж се случи, тогава селскит котки ядоха храна от 12 лв. килото. Затова вече нова храна взимам максимум 300 грама като за проба - за да разберя, дали ще я харесат или не.
Утре ще търся Lams, да видим дали ще я открия. Или Вкусът на дивото, да видим коя ще открия по нашите магазини.

# 511
  • Варна
  • Мнения: 6 303
Майче, страхотни сте, обичам ви!  Heart Eyes

# 512
  • София
  • Мнения: 4 714
Майче, страхотни сте, обичам ви!  Heart Eyes

Мерси, миличко! И аз си я обичам. Вас също. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 513
  • Мнения: 9 991
За всеки случай да спомена заради някой неопитен, че стърчащо нещо от дупето не се вади насила, чака се да излезе.
Ако се дърпа, може да се нанесат увреждания на червата.

Аз съм дърпала косми, иначе като акат, не пада и го влачат по килими.  newsm78

# 514
  • Варна
  • Мнения: 6 303
Току що Мага бутна чаша със сок върху клавиатурата на лаптопа ми. Спря да работи,а аз пиша от хелефона. Какво му стана на моя мъж, бесен е. Sad Как съм ги възпитала котките и т.н.

# 515
  • Мнения: 2 531
Току що Мага бутна чаша със сок върху клавиатурата на лаптопа ми. Спря да работи,а аз пиша от хелефона. Какво му стана на моя мъж, бесен е. Sad Как съм ги възпитала котките и т.н.

Аз онзи ден разсипах горещ восък върху тапицерията на колата на мъжа, разбирам те напълно Laughing Лаптопа изчакай да изсъхне, не го включвай, докато е мокър, напълно е възможно да се оправи. Мъжете и техните джаджи Laughing Hug

Мая Heart Eyes Hug

# 516
  • Мнения: 5 178
Добър ден,  после ще пусна даже и селски данък да видите какви бузи има 5г селяк..
Гражданчето хареса от раз аплауса и ди яде с охото,  взе да се облизва и за домашна манджичка ..Сега е в криза на растежа ли от два дни е като ламя, само някой да иде до кухнята и е нареден с просещ поглед..

ПП. Данъци - Селския котак  Heart Eyes
http://media.snimka.bg/s1/4487/035217834.jpg
http://media.snimka.bg/s1/4487/035217835.jpg
http://media.snimka.bg/s1/4487/035217836.jpg?r=0

Градското коте   Crazy
http://media.snimka.bg/s1/4487/035217836.jpg?r=0

Последна редакция: вт, 14 апр 2015, 11:33 от KOTE

# 517
  • София
  • Мнения: 11 534
Ще купувам каишка за котката. Имате ли препоръки към марки или за какво да гледам?

# 518
  • Мнения: 261
Здравейте!
Взехме си коте на 2,5 месеца и имам няколко въпроса.
Котето ходи по нужда в котешката тоалетна, ако я преместя ще я намира ли?
Мога ли да го къпя или е мъничко?

# 519
  • Мнения: 3 248
MarinaKoteva, моето мнение е, че:

- може да я преместиш, но по-добре вече да е на перманентното й място. След това покажи на котето, че е там, вкарай го, разрови с лапичка. Хубаво да не е съвсем изчистена при местенето, за да може да си помирише пишито на новото място. Ние също първоначално бяхме избрали едно място, но се оказа не дотам подходящо и след това я преместихме. Без проблеми.

- може и да го къпеш, но при нужда и не е особено препоръчително. Много, много е важно веднага да бъде изсушено на 100%, примерно със сешоар, да е топло в стаята и да няма течение.

Niya88, освен да е точен размер и да е с нагръдник, друго аз не се сещам.

# 520
  • Мнения: 471
MarinaKoteva  Hug
само му покажи къде си му преместила тоалетната и то ще си я намира .Котките са много чисти животни .
За къпането според мен не бързай ,ако искаш може да го забършеш с намокрена хавлиена кърпа , нека свикне с новата обстановка и с вас / те не обичат много водата , а и сами се ближат,чистят често/
Аз често местя местата на тоалетната , купите с храна и вода , само го нося до новото място да види, подуши и не е имало проблем  Wink
Пожелавам ви дълго и щастливо съжителство  Laughing

# 521
  • Мнения: 3 331
Наложи ми се да искам от ветеринар рецепта за хранене на новородено коте, ако майката няма мляко. Пиша я тук, на някой може да е от полза, а Танчето може да я сложи на 1-ва стр., но с пояснението, че рецептата е с краве мляко, което е твърде различно от котешкото мляко!!!
50 гр. пълномаслено краве мляко
15 гр. пълномаслено мляко на прах
55 гр. разбито яйце
50 гр. разбит яйчен жълтък
1 гр. растителна мазнина (олио)
5 гр. захар
Смесвате всичко, давате с пипетка през 2ч.

# 522
  • София
  • Мнения: 13 122
Здравейте!
Взехме си коте на 2,5 месеца и имам няколко въпроса.
Котето ходи по нужда в котешката тоалетна, ако я преместя ще я намира ли?
Мога ли да го къпя или е мъничко?


Oт улицата ли го прибра? Ако е от улицата, хич не го мисли и къпи. Колкото и да е било малко котето, винаги първата ми работа е била да го изкъпя (все пак не говоря за новородени и слепи котета). 2,5 месеца си е доста големичко и няма да му стане нищо. Само бъди внимателна с ушите, защото не бива  да влиза вода в тях. Най-добре главичката да не се слага под струя, а само с ръка да се тръкне. Има котешки шампоани, но и бебешки ще свърши работа за едно къпане. Все пак гледай да му осигуриш топло местенце за след банята, за да не се простуди. Не съм привърженик на сешоарите, защото се страхуват от шума, но има хора, които ги ползват.  Wink А ако си го взела от хора, не мисля, че има нужда да се къпе. Те поддържат сами тоалета си и не е нужно да се къпят. Е, персийците често не могат да се справят с тази задача и се налага, иначе се вмирисват, но в общия случай не се къпят.

КОТЕ, снимката на градското и селското коте е една и съща.  Wink На първата снимка все едно селфи си е направило.  Laughing

addicted2U, ако не съм се сетила, припомни ми. Обикновено минава доста време до началото на новата тема и понякога забравям.  Embarassed

# 523
  • Мнения: 9 991
Наложи ми се да искам от ветеринар рецепта за хранене на новородено коте, ако майката няма мляко. Пиша я тук, на някой може да е от полза, а Танчето може да я сложи на 1-ва стр., но с пояснението, че рецептата е с краве мляко, което е твърде различно от котешкото мляко!!!
50 гр. пълномаслено краве мляко
15 гр. пълномаслено мляко на прах
55 гр. разбито яйце
50 гр. разбит яйчен жълтък
1 гр. растителна мазнина (олио)
5 гр. захар
Смесвате всичко, давате с пипетка през 2ч.

По удачния вариант не е ли хумана или котешко адаптирано?

# 524
  • София
  • Мнения: 2 686
Ще купувам каишка за котката. Имате ли препоръки към марки или за какво да гледам?
Имаме една, която е само с каишки и я дразни ужасно. Освен това се измъква от нея. След това взехме тази. Още сме в процес на привикване, но е доста по-спокойна с нея и мисля, че ще свикне.

Общи условия

Активация на акаунт